asfasdf ×

NázorObčana.sk

Politika - Archív

 Aktuality
   

Branislav Fábry: NATO o krok bližšie k vojne?

Už niekoľko rokov sa v Európe zvyšuje napätie a hovorí sa o tom, že súčasná konfliktná situácia pripomína situáciu pred veľkou vojnou. Veľká vojna by však v dnešných podmienkach znamenala koniec existencie ľudstva na Zemi.

📅29.05.2016 0 2620x 👤eugenius
   

PAHREBA. Jablká a hrušky rakúskych volieb, krajná pravica, Kotleba, banderovci, veteráni Waffen-SS, UPA, OUN a iné

Celá európska demokracia oslavuje! Hofburg neskončil v rukách krajnej pravice. Novým rakúskym prezidentom sa stane Alexander Van der Bellen. O krôčik zvíťazil nad kandidátom, z ktorého celá EÚ bola mimoriadne nervózna...

📅28.05.2016 0 2029x 👤eugenius
   

Richard Sulík: Európska únia musí prehodnotiť svoje kompetencie a zlepšiť efektivitu riešenia neustálych hospodárskych kríz“

Slovenský europoslanec Richard Sulík sa 18. mája zúčastnil na politickej talkshow „Menschen bei Maischberger“, ktorú vysiela nemecká stanica TV ARD/Das Erste.

📅27.05.2016 0 1877x 👤eugenius
   

MRAVENISKO. V Rusku si snažia pochopiť pozíciu Slovenska ohľadom sankcií: Slovensko ich síce nechce, ale musí „poslúchať“ Brusel

Slovensko si neželá sankčnú vojnu proti Rusku, navrhovalo, aby tie sankcie boli zrušené, viac razy poukazovalo na to, že sankcie poškodzujú ruské hospodárstvo, ale možno ešte viac škodia aj EÚ, ako aj samotnému Slovensku, ale... sankcie nezruší.

📅27.05.2016 0 1890x 👤eugenius
   

V Bratislave sa konalo Prvé rusko-slovenské diskusné fórum

V Bratislave sa 26. mája konalo Prvé rusko-slovenské diskusné fórum, ktoré zorganizoval Fond pre podporu verejnej diplomacie A. Gorčakova v spolupráci so Slovenskou asociáciou pre zahraničnú politiku.

📅27.05.2016 0 2377x 👤eugenius
   

Ukrajinské média: Júlia Timošenková klamala v priamom televíznom prenose a jej poradcovia vôbec nepoznajú históriu

Bývalá ukrajinská premiérka a súčasná poslankyňa parlamentu Júlia Timošenková to poriadne prestrelila. V priamom televíznom prenose v relácii televízie 112 Ukrajina povedala niečo, čo, jemne povedané, vôbec nie je pravda.

📅26.05.2016 0 2414x 👤eugenius
   

Ukrajinský finančník Alexej Kušč: „Sústreďujeme sa na zahraničné pôžičky a nerobíme finančnú politiku, ktorá zodpovedá naším národným záujmom“

„Ani jedna krajina, ktorá úspešne zdolala krízu, neuskutočňovala takú politiku ako Ukrajina,“ vyhlásil poradca šéfa Asociácie ukrajinských bánk Alexej Kušč /na snímke/. Uviedol to kyjevský časopis „Korrespondent“.

📅26.05.2016 0 1678x 👤eugenius
   

Videokomentár: Richard Sulík: „Turecko nám posiela ťažko chorých a nevzdelaných migrantov“

Richard Sulík sa vo svojom videokomentári opätovne vyslovuje za to, že iba uzatvorenie európskych hraníc môže vyriešiť problémy EÚ spôsobené migračnou krízou.

📅25.05.2016 0 2074x 👤eugenius
   

Ukrajinské ministerstvo zahraničia odvolalo prvú tajomníčku veľvyslanectva Ukrajiny na Slovensku, pretože bola zapletená do škandálu s pašovaním cigariet

Z Kyjevu prišla dosť nečakaná správa: ministerstvo zahraničia sa rozhodlo ihneď odvolať prvú tajomníčku veľvyslanectva Ukrajiny na Slovensku Oxanu Liščišinovú: bola zapletená do škandálu s pašovaním cigariet.

📅25.05.2016 0 2344x 👤eugenius
   

Poslanci Európskeho parlamentu ocenili starostlivosť mesta Nitra o občanov v lokalite Orechov dvor

Poslanci Európskeho parlamentu Jana Žitňanská, Jan Keller a Brando Benihel navštívili v sprievode Ivana Švejnu, štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Mestský úrad v Nitre.

📅25.05.2016 0 1840x 👤eugenius
   

MRAVENISKO. Tradičné – netradičné PR šou: členovia ukrajinskej regionálnej vlády prišli na hraničný prechod s Ruskom a kričali „Putin, vzdaj sa!“

Netradičnú PR akciu zorganizovali niektorí vedúci členovia Chersonskej oblasti Ukrajiny na pohraničnom prechode s Ruskom. Kričali „Putin, vzdaj sa“, vykrikovali urážky na adresu Ruska a spievali urážlivé piesne o Putinovi.

📅24.05.2016 0 2181x 👤eugenius
   

Videoreportáž: Fakľový pochod členov dobrovoľníckeho bataliónu Azov v Kyjeve – celkom „mierumilovná“ demonštrácia

Niekoľko stoviek nacionalistov z dobrovoľníckeho bataliónu Azov a radikálnej mládeže zorganizovali včera v Kyjeve fakľový pochod. Prišli k budove Najvyššej rady, kde sa konalo zasadnutie parlamentu a vykrikovali nacionalistické heslá.

📅21.05.2016 0 2569x 👤eugenius
   

Exprezident Estónska Arnold Rüütel: „Azerbajdžan má právo vrátiť si Náhorný Karabach vojenskou silou“

Bývalý estónsky prezident Arnold Rüütel urobil pomerne kontroverzné vyhlásenie, keď povedal, že Azerbajdžan má právo vrátiť si Náhorný Karabach vojenskou silou. Vyhlásil to v rozhovore pre azerbajdžanskú tlačovú agentúru APA.

📅19.05.2016 0 1536x 👤eugenius
   

Sergej Lavrov: „Dúfame, že arménski a azerbajdžanskí vyjednávači budú naladení na dosiahnutie kompromisu. Všestranne podporíme tento proces“

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov na tlačovej konferencii vo Viedni porozprával novinárom o sérii rokovaní s kolegami z iných štátov a o bilaterálnom stretnutí s americkým kolegom Johnom Kerry.

📅19.05.2016 0 1796x 👤eugenius
   

Bavorsko ako rebel: Bavorský premiér Stanislaw Tillich vyzval nemeckú vládu, aby čo najskôr zrušila sankcie voči Rusku

V Bavorsku si na sankčnú vojnu proti Rusku pozerajú inými očami, ako vo viacerých iných spolkových krajinách Nemecka. Bavorský premiér Stanislaw Tillich označil Rusko za významného obchodného partnera a vyzval zrušiť sankcie voči Rusku.

📅18.05.2016 0 2644x 👤eugenius

TOP články

,