asfasdf ×

NázorObčana.sk

Politika - Archív

 Aktuality
   

Videoreportaž. Rozhovor Richarda Sulíka pre Deutsche Welle: „Merkelová svojvoľne pozastavila Dublin a Schengen“

Migranti okupujú Európu a väčšina našich, hlavne západných politikov dokáže iba vystrašene a neisto pokrčiť plecami a poznamenať, že sa s tým nedá nič robiť. V ostatnom čase však mnohé krajiny začínajú zamedzovať prílevu utečencov.

📅06.02.2016 0 2244x 👤eugenius
   

Kyjev objavil ďalších „ruských špiónov“: sú to monitorovacie kamery misie OBSE

Kyjev a ukrajinské média objavili nových „ruských špiónov“. Sú to... monitorovacie kamery nainštalované príslušníkmi medzinárodnej misie OBSE na Donbase. Podľa ukrajinských kompetentných členovia misie OBSE odovzdávajú tajné informácie „separatistom“

📅05.02.2016 0 1514x 👤eugenius
   

Helena Mezenská: „Našu spoločnosť je potrebné solidarizovať zastavením korupcie a spravodlivou odmenou za prácu ľudí“

Poslankyňa Národnej rady SR Helena Mezenská pripomenula, že počas nedávnej medializácii rekordných ziskov slovenských bánk upriamila pozornosť občanov na potrebu vyššieho stupňa solidarizácie našej spoločnosti.

📅05.02.2016 0 1635x 👤eugenius
   

Eurointegrácia po ukrajinsky: ozbrojení muži obsadili hotel v centre Kyjevu, vyhodili novinárov a policajtov a začali „podnikať“

Ukrajinské média zaoberajú sa prípadom nezákonného obsadenia skupinou ozbrojených ľudí hotela Lybiď /Labuť/ v centre Kyjevu. Ozbrojenci vyrabovali aj poslaneckú kanceláriu Sergeja Meľničuka, ktorá sa nachádzala v budove hotelu.

📅02.02.2016 0 1854x 👤eugenius
   

Banderovci a nacionalisti zorganizovali v Odese fakľový pochod na pamiatku výročia „historickej bitky pri Krutoch“

Banderovci, nacionalisti, prívrženci Pravého sektoru, pluku Azov, tzv. „Sebaobrany Odesy“ a iných radikálnych organizácií zorganizovali v Odese fakľový pochod na pamiatku „historickej bitky pri Krutoch“, ktorá sa odohrala pre 98 rokmi.

📅01.02.2016 0 2235x 👤eugenius
   

Bratislavský míting proti základniam NATO: „Slovenský občan vždy chcel žiť v mieri, pracovať a budovať svoju vlasť“

V Bratislave sa uskutočnilo protestné zhromaždenie „Za mier, proti základniam cudzích vojsk na našom území a za vystúpenie z NATO“. O čom hovorili rečníci vo štvrtok, 28. januára, na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave?

📅30.01.2016 0 2055x 👤eugenius
   

Videoreportáž: Vzácna zhoda: vrchnosti Ukrajiny a USA považujú Rusko za hlavnú svetovú hrozbu

Súčasné vedenie Ukrajiny a Spojených štátov dosiahlo unikátnu zhodu vo svojich názoroch: vrchnosti obidvoch štátov považujú Rusko za hlavnú svetovú hrozbu. Pred niekoľkými hodinami podobné vyhlásenia zasa odzneli po obidve strany oceánu.

📅30.01.2016 0 1539x 👤eugenius
   

Sergej Lavrov: „Arktída je náš spoločný domov a zachovať ho pre súčasné i budúce generácie je našou veľkou povinnosťou“

Rusko znásobilo svoje aktivity v Arktíde. Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov v článku „Medzinárodná spolupráca pre prosperitu Arktídy“ zverejnenom v časopise „Shared Voices Magazine“ 25. januára 2016 vysvetlil priority Ruska.

📅30.01.2016 0 1532x 👤eugenius
   

Videoreportáž: Talkshow „Azylové hranice v Rakúsku: riešenie alebo núdzové riešenie?“

Televízne politické diskusie sú populárne, pochopiteľne, nielen na Slovensku, ale po celom svete. Jednou z najhorúcejších tém v súčasnosti je bezpochyby migračná kríza v Európe. Európska únia sa rozpadáva a zatiaľ žiadnu záchrannú slamku tu nenašli.

📅30.01.2016 0 1867x 👤eugenius
   

Poľský politológ Mateusz Andrzej Piskorski: „Z Ukrajiny sa nevytvoril štát a Krym unikol pred okupáciou banderovským režimom“

Známy poľský politológ, exposlanec poľského parlamentu Mateusz Andrzej Piskorski navštívil Krym. Podčiarkol, že išiel tam aj napriek všetkým zákazom a vyhrážkam. Chcel sa na vlastné oči presvedčiť, ako sa darí obyvateľom polostrovu.

📅28.01.2016 0 2619x 👤eugenius
   

Migranti aj napriek zime stále prichádzajú do Nemecka vo veľkých počtoch

„Migranti aj napriek zimnému obdobiu prichádzajú do Nemecka stále vo veľkých počtoch. S oteplením sa tieto počty migrantov opäť navýšia, hoci Nemecko už teraz praská vo švíkoch,“ predpokladá slovenský europoslanec Richard Sulík.

📅28.01.2016 0 1586x 👤eugenius
   

Zajtra v Bratislave sa bude konať protestné zhromaždenie „Za mier, proti základniam cudzích vojsk na našom území a za vystúpenie z NATO“

Prvé tohtoročné, ale už 13. v poradí bratislavské protestné zhromaždenie „Za mier, proti základniam cudzích vojsk na našom území a za vystúpenie z NATO“ sa uskutoční zajtra, vo štvrtok 28. januára, o 17.00 hod. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave

📅27.01.2016 0 1721x 👤eugenius
   

Ján Čarnogurský: Aký azimut si vyberá Poľsko?

V Poľsku nastúpila nová štátna moc. Poliaci si zvolili nového prezidenta, nastúpila nová vláda, v Sejme je nová absolútna väčšina a za tým všetkým nový silný muž, predseda strany Právo a spravodlivosť Jaroslav Kaczynski.

📅27.01.2016 0 1796x 👤eugenius
   

„Medzinárodný“ míting pred ruskou ambasádou v Kyjeve: novinárov bolo viac, ako účastníkov protestnej akcie

Pred budovou ruskej ambasády v Kyjeve sa uskutočnil pozoruhodný „medzinárodný“ míting. Súdiac podľa zástav a plagátov, proti ruskej politike tam protestovali Krymskí Tatári, Ukrajinci, Gruzínci a iní. Protestujúcich však bolo akosi pomenej...

📅27.01.2016 0 1769x 👤eugenius
   

Helena Mezenská sa rozhodla zahrať na vešticu a predpovedá, ako sa budú rozvíjať udalosti v niektorých „horúcich otázkach“

„Malé “veštenie” a predpovede poslancov o vývoji v tomto roku. O utečencoch, štrajkoch učiteľov, zdravotníkov, o novej vláde, hrozbách svetového konfliktu a podobne,“ píše poslankyňa Národnej rady SR Helena Mezenská.

📅26.01.2016 0 2468x 👤eugenius

TOP články

,