asfasdf ×

NázorObčana.sk

Politika - Archív

 Aktuality
   

Sergej Lavrov o zostrelení Tureckom Su-24: „Táto zločinecká a nezákonná akcia nemôže zostať bez odpovede“

Počas summitu Rady ministrov zahraničných vecí OBSE v srbskom hlavnom meste Belehrade novinárov a odborníkov zaujal prejav ministra zahraničných vecí Ruska Sergeja Lavrova, ktoré následne odpovedal aj na najhorúcejšie otázky novinárov.

📅08.12.2015 0 2048x 👤eugenius
   

Rusíni vyhodili príslušníkov Bezpečnostnej služby Ukrajiny zo sály počas stretnutia s členmi Europarlamentu a českého parlamentu

Príslušníci Bezpečnostnej služby Ukrajiny sa snažili predvolať na výsluch členov Europarlamentu a českého parlamentu, ktorí navštívili Podkarpatskú Rus. Miestni obyvatelia však obránili hostí a „tajných“ vyhodili zo sály.

📅07.12.2015 0 3205x 👤eugenius
   

Bártrový obchod: gruzínski ministri riadia Ukrajinu a Ukrajinec v Gruzínsku založil politickú stranu Šťastné Gruzínsko

Bývalý primátor Kyjevu Leonid Černoveckij, ktorý od r. 2011 žije v Gruzínsku, založil tam novú politickú stranu Šťastné Gruzínsko. Vyhlásil, že na budúci rok jeho politická strana sa zúčastní na parlamentných voľbách v Gruzínsku.

📅07.12.2015 0 1560x 👤eugenius
   

Poľský súd vyriekol rozsudok nad Ukrajincom, ktorý hodil vajce do poľského prezidenta

Varšavský súd vyriekol rozsudok občanovi Ukrajiny Ivanovi Šeremetovi, ktorý pred 2 rokmi v meste Luck hodil vajce do bývalého poľského prezidenta Bronislawa Komorowského počas jeho návštevy Volyni – severozápadnej oblasti Ukrajiny.

📅06.12.2015 0 1735x 👤eugenius
   

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk: „Do výbuchov stožiarov v Chersonskej oblasti môžu byť zapletené ruské diverzantské skupiny“

Ukrajinský premiér Arsenij Jaxeňuk často teší svojich priaznivcov a média originálnymi perlami. Ani tento raz nesklamal čitateľov, keď povedal, že do výbuchov stožiarov v Chersonskej oblasti môžu byť zapletené ruské diverzantské skupiny.

📅06.12.2015 0 1723x 👤eugenius
   

Jeden z organizátorov krymskej blokády Lenur Isľamov oznámil jej ďalšiu etapu – morskú blokádu a potom zasa ďalšiu...

Koordinátor krymskej blokády Lenur Isľamov oznámil začiatok morskej blokády polostrovu. Vyhráža sa, že aktivisti zablokujú prácu kompy, ktorá premáva medzi ruským pobrežím a Krymom, a vyhodia do povetria most, ktorý Rusko buduje na Krym.

📅06.12.2015 0 1851x 👤eugenius
   

PAHREBA. O tom, ako sa moslimovia „eurointegrovali“ skôr ako Ukrajinci

Na obrovskom futbalovom štadióne s názvom Európa pokračuje napínavý zápas, v ktorom po prvom polčase hostia vedú 0:1. Domáci Európania si nedokázali vypracovať ani jednu gólovú príležitosť a bránia sa pred agresívnymi hosťami – arabskými útočníkmi...

📅05.12.2015 0 1418x 👤eugenius
   

Videorozhovor: Generálna prokurátorka Krymu Natália Poklonskaja blokádu polostrovu označila za zločin

Generálna prokurátorka Krymu Natália Poklonskaja v rozhovore pre ruskú televíznu stanicu NTV označila nezmyselnými a protizákonnými požiadavky organizátorov blokády Krymu o oslobodenie viacerých zločincov odsúdených v Rusku za ťažké trestné činy.

📅05.12.2015 0 4950x 👤eugenius
   

Onedlho ukrajinský prezident vrtuľníkom doletí do New Yorku iba za 15 minút

Na Ukrajine sa v súčasnosti deje množstvo zázrakov. Ďalším bude to, že onedlho ukrajinský prezident Petro Porošenko bude mať možnosť vrtuľníkom doletieť do New Yorku iba za... štvrťhodinu. Nie je to žart: na cestu do New Yorku mu postačí 15 minút!..

📅05.12.2015 0 1922x 👤eugenius
   

Ukrajinská obchodná a dopravná blokáda Donbasu je neúčinná. V ľudových republikách otvárajú nové obchody

Na Kryme a Donbase už dávnejšie kolujú vtipy o tom, že sa Ukrajina dosť neúspešne snaží urobiť z tohto regiónu druhú Kubu, keď uvaľuje na ne všetky možné formy blokády a robí všetko, aby čo najhoršie strpčila život tunajším obyvateľom.

📅04.12.2015 0 2303x 👤eugenius
   

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová: „Kto zavolá do Islamského štátu a povie, že sa hra skončila?“

Rôzne štáty a rôzni politici majú odlišné názory na margo vojny na Blízkom východe. Pochopiteľne, vidia aj odlišné cesty, ako by sa dalo ukončiť krvavé konflikty v Sýrii, Líbyi, Iraku, Afganistane a iných krajinách. Občas sú tie názory dosť čudné...

📅04.12.2015 0 3680x 👤eugenius
   

Helena Mezenská: „Prosím, aby ste sa nenechali nalákať na zradné ponuky nebankoviek“

Poslankyňa NR SR Helena Mezenská na svojej facebookovej stránke poskytla rozsiahly komentár na margo úžerných praktík nebankových subjektov. Uviedla, že sa ju na to pýtali novinári a užitočné informácie poskytuje aj pre návštevníkov sociálnych sieti.

📅03.12.2015 0 1797x 👤eugenius
   

Ukrajina si zasa stupila na energetické hrable. Blokáda Krymu vracia problémy ako bumerang – 123 miest a obcí v Chersonskej oblasti zostali bez elektriny

Ukrajinské média prichádzajú so zaujímavým objavom, že Kyjev si zasa stúpil na energetické hrable a dostal bolestivý úder do čela. Organizátori blokády a odpojenia Krymu od elektriny síce narobili veľké problémy obyvateľom polostrovu, ale aj sebe.

📅03.12.2015 0 2880x 👤eugenius
   

Radikáli v Kyjeve zaútočili na centrálu hlavného oligarchu Ukrajiny Rinata Achmetova

Časť radikálov na Ukrajine vyhlásila vojnu oligarchom a na prvom mieste zoznamu „nepriateľov“ sa nachádza oligarcha číslo jeden Rinat Achmetov. Asi 150-členná skupina nacionalistov zaútočila na centrálu jeho spoločnosti v Kyjeve.

📅02.12.2015 0 2278x 👤eugenius
   

V Rusku Sorosa nechcú: Generálna prokuratúra zakázala činnosť jeho fondov a nadácií na území krajiny

Po dôkladnom prešetrení a na základe obrovského počtu dokumentov ruská generálna prokuratúra sa rozhodla zakázať činnosť zahraničných nevládnych organizácií – fondu Otvorená spoločnosť a fondu Spolupráca patriacich Georgeovi Sorosovi.

📅02.12.2015 0 1784x 👤eugenius

TOP články

,