asfasdf ×

NázorObčana.sk

Politika - Archív

 Aktuality
   

Americká kongresmanka Tulsi Gabbardová: „Turecko v boji proti Islamskému štátu urobilo menej, ale skôr Islamskému štátu pomohlo“

Už aj niektorí americkí politici začínajú realisticky hodnotiť dianie na Blízkom východe a konanie Turecka. „Turecké vedenie oveľa viac podporovalo Islamský štát, ako bojovalo proti nemu,“ vyhlásila kongresmanka Tulsi Gabbardová.

📅02.12.2015 0 2960x 👤eugenius
   

Totálna prehra vládnych strán na komunálnych voľbách v ukrajinskom Mariupoli a Krasnoarmejsku

Na Ukrajine sa uskutočnili odložené komunálne voľby v Mariupoli a Krasnoarmejsku. Po spočítaní takmer 100 percent volebných lístkov je jasné, že vládne strany utrpeli drvivú porážku v obidvoch týchto mestách. Vyhrala opozícia.

📅02.12.2015 0 2784x 👤eugenius
   

Incident vo vzdušnom priestore Sýrie je v rozpore so zdravým rozumom a medzinárodným právom

V Bratislave, na pôde ruského veľvyslanectva sa uskutočnil brífing o prioritách zahraničnej politiky Ruska v súvislosti so situáciou v Sýrii. Na brífingu sa zúčastnil starší radca veľvyslanectva Dmitrij Kovaľkov a tlačový hovorca Alexej Kulagin.

📅30.11.2015 0 1967x 👤eugenius
   

Kanadský politológ: „Mnohých protestujúcich na Majdane zabili vlastní spolubojovníci“

Kanadský politológ s ukrajinskými koreňmi Ivan Katchanovski zverejnil na Facebooku výsledky vlastného vyšetrovania udalostí na Majdane na začiatku r. 2014. Uvádza šokujúce fakty a tvrdí, že mnohých demonštrantov zabili vlastní spolubojovníci.

📅28.11.2015 0 2372x 👤eugenius
   

Krym nezostane bez elektriny. Dopravili sem 300 generátorov a urýchlene budujú energetický most

Situácia na Kryme je dosť vážna a presne tak ju berie ako ruské, tak aj samotné krymské vedenie. Kvôli ukrajinskej blokáde a prerušeniu dodávok elektrickej energie ruská strana podniká viac krokov, aby zabezpečila dostatok elektriny na polostrove.

📅27.11.2015 0 2093x 👤eugenius
   

Alexander Lukaševič: „Kyjev znovu nôti starú pesničku o tom, že oddiely domobrany ostreľujú samé seba“

Prímerie na juhovýchode Ukrajiny platí iba čiastočne. Veľké boje sa síce neopakujú, ale obidve strany sa navzájom denno-denne obviňujú v porušovaní Minských dohôd a ostreľovaní svojich pozícií druhou stranou.

📅26.11.2015 0 1508x 👤eugenius
   

Bez ukrajinskej elektriny zabezpečujúcej Krym ani ruské uhlie sa nedokáže dostať na Ukrajinu

V ruských médiách sa rozšíril aktuálny, ale pomerne smutný vtip: bez ukrajinskej elektriny zabezpečujúcej Krym, ani ruské uhlie sa nedokáže dostať na Ukrajinu. Jednoduchšie povedané, Moskva pohrozila Kyjevu, že pozastaví dodávky uhlia na Ukrajinu...

📅25.11.2015 0 2089x 👤eugenius
   

Ako sme si vyliali demokraciu z vaničky

Demokracia je obrovské víťazstvo slobody nad totalitou, v ktorej sme žili štyridsať rokov. Demokracia je víťazstvo slobody, ktorá sa môže udržať pri živote iba vtedy, ak o ňu budeme stáť, budeme si ju vážiť a budeme ju mať v sebe.

📅24.11.2015 0 1850x 👤eugenius
   

Videoreportáž: Nový ukrajinský Majdan môže vybuchnúť hneď na dvoch miestach – v Kyjeve a Krivom Rogu

Ukrajinskí analytici a média poukazujú na to, že sa zjavne pripravuje nový Majdan. Tento raz však podľa všetkého nevybuchne iba v ukrajinskej metropole, ale aj vo veľkom priemyselnom meste Krivý Rog, ktoré sa nachádza južne od hlavného mesta.

📅23.11.2015 0 2757x 👤eugenius
   

Líder rakúskej Strany slobody Heinz-Christian Strache: „Pokračovať v sankciách proti Rusku a zároveň ho žiadať o pomoc – je to absurdita“

Predseda rakúskej Strany slobody Heinz-Christian Strache rezolútne požiadal sprísnenie kontroly na hraniciach Európskej únie, vybudovanie väznice pre teroristov v Grécku a zrušenie protiruských sankcií.

📅23.11.2015 0 3527x 👤eugenius
   

Zástupcovia Priamej demokracie sa zúčastnili na Medzinárodnej konferencii o nepodmienenom základnom príjme v Budapešti

Victor Hugo: „Nič nie je silnejšie ako myšlienka, ktorej čas príde.“ Politická strana PRIAMA DEMOKRACIA sa tento rok zúčastnila už druhej medzinárodnej konferencie, ktorej nosnou témou bol základný nepodmienený príjem.

📅23.11.2015 0 1666x 👤eugenius
   

Pápež František sa vo Vatikáne stretol s Petrom Porošenkom

Ukrajinský prezident Petro Porošenko navštívil pápeža Františka v jeho sídle vo Vatikáne. Po tomto stretnutí Petro Porošenko nešetril nadšenými frázami a slovami vďačnosti na margo pápeža. Prízvukoval, že toto stretnutie bolo veľmi príjemné.

📅22.11.2015 0 2312x 👤eugenius
   

Rusko vyzýva Západ, aby neotáľal s vytvorením širokej protiteroristickej koalície

V Rusku sa neprestávajú čudovať, ako niektorí „kompetentní“ EÚ a USA dokážu prekrúcať fakty a skutočnosť. Rusko ako prvé ešte pred 2 mesiacmi vyzvalo vytvoriť širokú medzinárodnú koalíciu a spoločne bojovať proti terorizmu.

📅22.11.2015 0 1855x 👤eugenius
   

A zasa ďalší Majdan? Rozhnevaní radikáli žiadali, aby na námestie „dopravili“ prezidenta Ukrajiny a aby sa pokajal pred ľuďmi

Včera večer to v centre Kyjevu zasa vrelo. Radikáli a nacionalisti, ktorým nevonia súčasné vedenie štátu, sa zasa zišli na Majdane a avizovali ďalšiu revolúciu. Zrušili slávnostný koncert na počesť Dňa dôstojnosti a slobody a kritizovali prezidenta.

📅22.11.2015 0 2116x 👤eugenius
   

PAHREBA. Ťažký pôrod našej málokrvnej demokracie

Naša nová demokracia, ktorá by chcela nahradiť striedajúce sa ľavicovo-pravicové vedenie štátu, mocenskými ambíciami je tehotná už dávnejšie, avšak nie a nie porodiť. Zvíja sa, lapá po vzduchu, tlačí – ale to akosi nejde. Má ťažký pôrod...

📅21.11.2015 0 1574x 👤eugenius

TOP články

,