asfasdf ×

NázorObčana.sk

Politika - Archív

 Aktuality
   

Ukrajinský poslanec žiadal, aby aj detí vedúcich politikov tiež posielali na front ako ostatných. Potom sa ospravedlňoval

Ukrajinské média často píšu o tom, že poslanci parlamentu a rôzni patrioti žiadajú vojnu proti Donbasu „až do konca“. Popritom však im akosi sa nechce na front a do armády neposielajú ani svojich detí. Radšej pre nich nachádzajú „teplé miestečka“...

📅25.04.2015 0 2027x 👤eugenius
   

Európski ľudovci to ťahajú až na dôraz: vyhrážajú sa Rusku vojnou

Európski ľudovci pomaly preberajú rétoriku Kyjevu, ktorý je ochotný bojovať proti povstalcom na juhovýchode krajiny „až do konca“. Niečo podobné navrhujú aj niektorí poslanci Europarlamentu: chcú tiež bojovať „až do konca“, ale proti Rusku...

📅25.04.2015 0 1887x 👤eugenius
   

Helena Mezenská o potrebe podpory domácich producentov potravín a „velikánovi“ Stanekovi

Jeden môj známy raz povedal: „Ak politici informujú o svojej činnosti, znamená to, že aspoň niečo robia...“ Helena Mezenská patrí k tým politikom, ktorí o svojej činnosti pravidelne informujú. Takže, podľa môjho známeho, určite sa činí...

📅24.04.2015 0 2781x 👤eugenius
   

Gruzínsky exprezident navštívil pozície ukrajinskej armády a usporiadal tam menšie šou a autogramiádu

Poradca ukrajinského prezidenta Petra Porošenka gruzínsky exprezident Michail Saakašvili navštívil pozície ukrajinskej armády blízko Donecku. Mienil síce navštíviť krajanov, bojujúcich v radoch ukrajinskej armády, ale na líniu frontu sa nedostal.

📅24.04.2015 0 2285x 👤eugenius
   

V Litve prehľadávajú byty aktivistov, ktorí sa odvážili protestovať proti NATO

Napriek hrozbe dostať sa „do prísnej pozornosti“ polície a tajných služieb stále viac obyvateľov Európy protestuje proti účasti ich krajín v aktivitách NATO. Mnohí Európania sú proti zvýšeniu počtu vojakov aliancie na kontinente a hádkam s Ruskom.

📅23.04.2015 0 2361x 👤eugenius
   

V Donecku a Luhansku otvorili zastupiteľstva Južného Osetska

V priebehu jedného dňa v metropolách Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky – v Donecku a Luhansku otvorili zastupiteľstva Republiky Južné Osetsko. Onedlho zastupiteľské úrady týchto dvoch republík otvoria aj v Južnom Osetsku.

📅23.04.2015 0 1762x 👤eugenius
   

Dnes Kyjev ovládli baníci. Pohrozili tretím Majdanom, ak vláda konečne nezačne aspoň niečo robiť

Dnes sa v ukrajinskej metropole konala demonštrácia. Pred Úrad vlády prišli tisíce baníkov z celej Ukrajiny a žiadali, aby im konečne uhradili nevyplatené mzdy, nezatvárali bane a žiadali aj odstúpenie ministra energetiky a uhoľného priemyslu.

📅22.04.2015 0 2342x 👤eugenius
   

Bieloruský prezident sa zúčastnil na tradičnej sobotňajšej brigáde a nezabudol sa zmieniť o problémoch vo svete

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa 18. apríla zúčastnil na tradičnej celoštátnej sobotňajšej brigáde /subotníku/. Hlava štátu pracovala na sídlisku Kamennaja Gorka v metropole Bieloruska – pomáhala stávať detskú polikliniku.

📅21.04.2015 0 2118x 👤eugenius
   

Poľský prezidentský kandidát Janusz Ryszard Korwin-Mikke: „V súčasnosti máme dočinenie s americkou agresiou na Ukrajine”

V Poľsku vrcholí prezidentská kampaň. Kým mnohí z kandidátov majú pomerne rozdielne názory ohľadom ekonomických a sociálnych reforiem, ktoré treba uskutočniť v krajine, ich zahraničnopolitická orientácia je dosť podobná.

📅21.04.2015 0 2679x 👤eugenius
   

Rozhovor so Slavomírom Raráškom: tvorcom zoznamu konkurujúceho Jurajovi Smatanovi

Mnohé alternatívne médiá nedávno venovali svoju pozornosť zoznamu agentov, užitočných idiotov a trollov Západu. Prinášame vám rozhovor s jeho zostavovateľom Slavomírom Raráškom, ktorého inšpiroval predovšetkým zoznam z tvorivej dielne Juraja Smatanu.

📅20.04.2015 0 4743x 👤kolencik
   

Poľský generál Waldemar Skrzypczak: „Zriekam sa všetkého, čo som hovoril o podpore Ukrajiny“

Mnohým politikom, analytikom, zástupcom ozbrojených síl začínajú sa otvárať oči a prehodnocujú svoje postoje, ktoré mali na margo diania na Ukrajine. Svoje názory prehodnotil aj známy poľský generál, ktorý predtým podporoval nový ukrajinský režim.

📅20.04.2015 0 21091x 👤eugenius
   

Srbský prezident vyhlásil, že nielen on, ale aj srbskí vojaci sa zúčastnia na slávnostiach Víťazstva v Moskve

Srbský prezident Tomislav Nikolic rezolútne odmieta politické hry v súvislosti s oslavami ukončenia druhej svetovej vojny a vyhlásil, že na rozdiel od mnohých svojich európskych kolegov na oslavy 70. výročia Víťazstva do Moskvy určite pôjde.

📅20.04.2015 0 2420x 👤eugenius
   

Nemecko valcuje všetkých konkurentov v obsadzovaní riadiacich pozícií v inštitúciách Európskej únie

Analytici hovoria, že v obsadzovaní riadiacich pozícií inštitúcií Európskej únie Slovensku sa veľmi nedarí a patrí medzi najmenej úspešné krajiny v tejto „disciplíne“. Všetky riadiace páky sa vo svojich rukách snažia udržať tie najmocnejšie štáty.

📅19.04.2015 0 1634x 👤eugenius
   

Kremeľ trvá na dodržiavaní Minských dohôd a odmieta „akési mierotvorné skupiny“

Nedávne vyhlásenia ukrajinského ministra zahraničných vecí Pavla Klimkina počas jeho návštevy Nemecka a v rozhovoroch pre ukrajinskú televíziu vyvolalo búrku nevôle v Moskve. Kremeľ ho obviňuje v klamstve a nekalých úmysloch.

📅19.04.2015 0 1663x 👤eugenius
   

Bývalý ukrajinský premiér Mykola Azarov: „Ani gestapo by to nedokázalo!..“

Na Ukrajine to vrie. Po prvom Majdane sa pripravuje druhý. Je úplne jasné, že premiér vo svojom kresle dlhšie nevydrží. V tejto súvislosti sú zaujímavé aj názory bývalého premiéra Ukrajiny Mikolu Azarova, ktorý „to už má za sebou“...

📅18.04.2015 0 3530x 👤eugenius

TOP články

,