asfasdf ×

NázorObčana.sk

Politika - Archív

 Aktuality
   

Komisár EÚ pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Phil Hogan: „Mliečne rieky vyschnú“

Pokračujú zmeny v európskej legislatíve. Na jednej strane jednotlivé krajiny môžu využívať finančné prostriedky z rôznych európskych fondov na budovanie a rekonštrukciu infraštruktúry, ale na druhej rušia sa niektoré kvóty na určité komodity.

📅31.03.2015 0 2078x 👤eugenius
   

Má slovenská politická scéna konečne šancu? Šanca o tom nepochybuje

Šanca sa objavila na slovenskej politickej scéne. Má teda naša politická scéna dobrú šancu? Šanca je presvedčená že áno. Myslíte si, že to hra slov, ktorá nemá zmysel? Ale má. Celá vec je v tom, že máme tu novú politickú stranu. Áno, má názov Šanca.

📅29.03.2015 0 2596x 👤eugenius
   

Najbohatší Ukrajinci za dva roky stratili polovicu svojho bohatstva

Zaujímavé informácie priniesla ukrajinská filiálka svetoznámeho časopisu Forbes. Urobila prieskum, výsledky ktorého prekvapili viacerých expertov. Zistilo sa, že tí najbohatší Ukrajinci za dva roky stratili polovicu svojho bohatstva.

📅28.03.2015 0 3421x 👤eugenius
   

Ukrajina: politici kontra oligarchovia – Ľaško zasa zavelil do útoku

Ukrajinské média sú preplnené informáciami a začínajúcej sa vojne medzi jednotlivými vodcami súčasného kyjevského režimu. Ako prví zo zákopov vyšli oligarchovia Petro Porošenko a Igor Kolomojskij. Pripájajú sa k nim aj politici.

📅28.03.2015 0 2127x 👤eugenius
   

Nová „nepočítačová“ hra na Ukrajine – zatýkanie ministrov

Ukrajinské média informujú o novej „nepočítačovej hre“ na Ukrajine, ktorá, ako uvádzajú, sa stala mimoriadne populárnou v radoch súčasného vedenia krajiny. Jedného za druhým začínajú zatýkať ministrov a riaditeľov štátnych úradov.

📅27.03.2015 0 1968x 👤eugenius
   

Na Ukrajine už zatýkajú aj počas zasadnutia vlády

Viaceré Ukrajinské média informujú o „vojne“, ktorá sa začala medzi vrcholovými predstaviteľmi súčasného vedenia krajiny. Každý deň prichádzajú správy o ozbrojených stretoch medzi znepriatelenými skupinami. „Vodcovia“ delia teritórium...

📅25.03.2015 0 2281x 👤eugenius
   

Američania mienia umiestniť svoje rakety v Kórei. Rusi protestujú

Vo vedení niektorých štátov panuje mienka, že sa Američania mienia umiestniť svoje rakety všade, kde sa len zdá. Je ich neúrekom v Európe, Ázii a najnovšie prezradili svoje plány a chceli by rozmiestniť ich aj v Južnej Kórei. Oponenti protestujú...

📅25.03.2015 0 2082x 👤eugenius
   

Rusku sa nepáči, že Moldavsko ide v šľapajach Kyjevu a vyhadzuje novinárov

Kyjev bojuje proti „šíreniu ruskej propagandy“ pomerne jednoducho. Zvolil, podľa vedenia krajiny, najúčinnejší prostriedok: jednoducho vyhodil všetkých ruských novinárov z územia krajiny a už žiadneho tam nepustí. Nasleduje ho aj Moldavsko...

📅25.03.2015 0 1543x 👤eugenius
   

Oľga Kovitidiová: „Rezolúcia kongresu USA o dodávkach zbraní Ukrajine nemá legislatívnu silu“

V ostatných dňoch svetové média a analytici živo diskutujú o možných dodávkach zbraní na Ukrajinu – hlavne kvôli tomu, že Spojené štáty v tejto otázke mimoriadne „tlačia na pílu“ a žiadajú, aby sa zbrane začali dodávať už v blízkej budúcnosti.

📅25.03.2015 0 2312x 👤eugenius
   

V Petrohrade sa zišli pravičiari, národovci a priaznivci dialógu medzi Východom a Západom

V „druhej ruskej metropole“ – Petrohradu sa v nedeľu konala konferencia Medzinárodné ruské konzervatívne fórum. Pomerne pestrú zostavu účastníkov tvorilo vyše 150 delegátov z celého sveta, ktorí zastupovali rôzne „kúty“ politického spektra.

📅24.03.2015 0 1596x 👤eugenius
   

Sara Wagenknechtová: „Bola to veľká chyba a Európa si strelila do vlastnej nohy“

Ľavičiari v Nemecku získavajú stále väčšiu popularitu a vyhrávajú v parlamente jednu bitku za druhou. Ako vždy perfektne argumentuje poslankyňa a prvá podpredsedníčka strany Die Linke Sara Wagenknechtová. Zasa „zruinovala“ Angelu Merkelovú.

📅24.03.2015 0 3687x 👤eugenius
   

CounterPunch: „Americký kľúč k úspechu – rozdeľuj a panuj“

Stále viac európskych a zaoceánskych politikov, analytikov a médií si začínajú chápať, kde je sever a v čom príčina väčšiny svetových konfliktov. Postupne prichádzajú na to, kto financuje a cvičí teroristov a snaží sa rozoštvať EÚ a Rusko.

📅22.03.2015 0 4713x 👤eugenius
   

Helena Mezenská: „Nášmu štátu nemôže diktovať žiaden súkromný monopol“

Občania často ani nevedia, o čom rokujú poslanci v parlamente. Niektorí si prečítajú v tlači mimoriadne skúpe informácie /média sa tomu malo venujú/, iní si pár minút sledujú vystúpenia poslancov, ktoré vysiela „dvojka“, a inak – nič.

📅21.03.2015 0 1907x 👤eugenius
   

Ruský prezident vážne otázky dokáže riešiť aj telefonicky

Politici sa často stretávajú, aby prediskutovali dôležité otázky a prijali vážne rozhodnutia. Tí najvýznamnejší politici často cestujú po svete, rokujú s kolegami. Stretávajú sa vo dvojiciach, a v skupinách. A rokujú, hádajú sa a zasa rokujú..

📅21.03.2015 0 2030x 👤eugenius
   

Pozrite im na prsty

Ruku na srdce, koľkí z vás už aspoň raz navštívili stránku Národnej rady SR – nrsr.sk? Môžete na nej nájsť množstvo zaujímavých informácií.

📅21.03.2015 0 1814x 👤Miriama

TOP články

,