asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zahraničie - Archív

 Aktuality
   

MRAVENISKO. Lotyšská vláda pripravuje nový „menný“ zákon: rodičia už nebudú mať právo dať novorodencom ruské mená – iba lotyšské

Pobaltské štáty a Ukrajina sa predbiehajú v „derusifikácii“ a dekomunizácii“. V súlade s novými zákonmi zo súčasnosti vymazávajú všetko, čo pripomína sovietske obdobie v týchto krajinách. Došlo už aj na... mená novorodencov.

📅03.06.2016 0 1834x 👤eugenius
   

Hlava ruskej pravoslávnej cirkvi Patriarcha Kirill: „Sovietsky zväz sa držal na kresťanskej mravnej paradigme“

„Bez ohľadu na ateizmus, sovietska spoločnosť si dokázala zachovať kresťanské korene a bolo schopné vyvarovať sa tých zničujúcich procesov, ktoré teraz prebiehajú v Európe a USA,“ vyhlásil Patriarcha Kirill.

📅03.06.2016 0 2505x 👤eugenius
   

Švédsky publicista Jan Guillou: „Strašiť Švédov Putinom je oveľa jednoduchšie, ako im vysvetliť, prečo by Švédsko malo vstúpiť do NATO“

Švédske média majú ďalšiu generálnu tému. Kým prednedávnom švédski novinári spolu s armádou a rôznymi dobrodruhmi hľadali ruské ponorky blízko svojich brehov, teraz strašia verejnosť ruskou hrozbou a vyzývajú, aby Švédsko vstúpilo do NATO.

📅02.06.2016 0 1959x 👤eugenius
   

Rusko sfunkční najsilnejší laser na svete

Na práve prebiehajúcom VIII. fóre „Atomexpo-2016“ sa šéf ruského atómového centra zo Sarova Valentín Kosťjukov nechal počuť s nesmierne výrazným vyhlásením. Že koncom budúceho roka Rusi sfunkčnia najsilnejšie laserové zariadenie sveta.

📅02.06.2016 0 2967x 👤eugenius
   

Sergej Lavrov: „Bohužiaľ, odolnosť proti vírusu nacizmu naočkovaná Norimberským tribunálom, postupne začína slabnúť“

V Moskve sa konal medzinárodný okrúhly stôl „Poučenie z Norimbergu a výzvy našej doby“. Prebiehal pod záštitou časopisu Meždunarodnaja žizň /Medzinárodný život. S krátkym prejavom na tomto fóre vystúpil aj ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

📅01.06.2016 0 2245x 👤eugenius
   

Ruský minister pôdohospodárstva Alexander Tkačev: „Európske mäso už nemá v Rusku čo hľadať...“

„Mäso dodávané nám z Európy už nemá v Rusku čo hľadať, nakoľko vlastná produkcia je už kvalitnejšia a aj lacnejšia,“ vyhlásil minister poľnohospodárstva Alexander Tkačev na tlačovej konferencii.

📅31.05.2016 0 6263x 👤eugenius
   

Dánsky profesor Ole Wæver: „NATO by malo pochovať svoje hlúpe plány o budovaní protiraketových systémov blízko ruských hraníc“

Profesor Kodanskej univerzity Ole Wæver v rozhovore pre Politiken kritizoval zámery Severoatlantickej aliancie a vyhlásil, že by NATO malo pochovať svoje hlúpe plány o budovaní protiraketových systémov blízko ruských hraníc.

📅31.05.2016 0 1678x 👤eugenius
   

Ukrajinu zachvátila panika: Rusko a Malajzia začali vlastné vyšetrovanie tragédie Boeingu

Stretnutie prezidenta Ruska Vladimíra Putina a malajzijského premiéra Najiba Tun Razaka na pôde samitu Rusko – ASEAN v Soči vyvolalo paniku medzi mocnými Ukrajiny. Dvaja lídri sa totiž dohodli na skoordinovaní vyšetrovania zostreleného Boeinga.

📅31.05.2016 0 3671x 👤eugenius
   

Aktivista hnutia „Torty proti nepriateľom ľudstva“ hodil tortu do tváre nemeckej poslankyni Sahry Wagenknechtovej

Nepríjemný „darček“ dostala známa nemecká politička a poslankyňa Sahra Wagenknechtová: istý mladý muž jej dosť netradičným spôsobom „daroval“ tortu – hodil ju do tváre známej političke. Urobil to na protest proti jej protimigrantskej politike.

📅30.05.2016 0 2155x 👤eugenius
   

Vladimír Mikunda: O (ne)opičej inteligencii Západu

Štáty G7 hrdo vyhlásili, že sú za pokračovanie sankcií voči Rusku. Moskva im na to v podstate odkázala, že nejaké sankcie nie sú pre ňu témou dňa a teda, že jej nestoja ani za vyjadrenie.

📅29.05.2016 0 1915x 👤eugenius
   

Grécko-turecký letecký konflikt: Turecko žiada dva doživotné tresty pre gréckeho letca, ktorý zostrelil stíhačku F 16 s Nailom Erdoganom

Turecká prokuratúra požiadala dva doživotné tresty pre gréckeho pilota Tanosa Grivasa, ktorý vo vzdušnom priestore nad Egejským morom zostrelil stíhačku F 16, ktorú riadil turecký letec Nail Erdogan /na snímke/.

📅28.05.2016 0 2585x 👤eugenius
   

Indonézsky prezident podpísal nariadenie o chemickej kastrácii a trestoch smrti pre pedofilov

Prezident Indonézie Joko Widodo podpísal nariadenie, v súlade s ktorým môžu byť použité veľmi tvrdé tresty voči pedofilom: niektorých z nich môžu poslať na chemickú kastráciu a voči iným použijú aj najtvrdší trest – môžu byť popravení.

📅27.05.2016 0 1537x 👤eugenius
   

Ramzan Kadyrov: „V deväťdesiatych rokoch teroristov riadili zo zahraničia“

„Vtedajšie činy teroristov boli pokusom zahraničných špeciálnych služieb oslabiť Rusko a skloniť ho na kolená. Autori vtedajších scenárov sa dnes rukami banditov usilujú realizovať svoje plány v rôznych štátoch sveta,“ vyhlásil Ramzan Kadyrov.

📅25.05.2016 0 1518x 👤eugenius
   

Neuznávajú európske hodnoty! Žiadna demokracia! V Moldavsku pravoslávni veriaci „zrušili“ LGBT pochod

Včera sa v moldavskom hlavnom meste Kišiňove konal už obvyklý pre obyvateľov Európskej únie LGBT pochod. Jediná chybička krásy: neuskutočnil sa podľa obvyklého scenára. LGBT demonštrantom sa nepodarilo prejsť hlavnými ulicami a rýchlo utiekli...

📅23.05.2016 0 2328x 👤eugenius
   

Michail Gorbačev vysvetľuje ochladnutie vzťahov Ruska so Západom aroganciou USA a priznal, že ako aj Putin by pričlenil Krym k Rusku

„K ochladeniu vzťahov štátov Západu a Ruska priviedla arogancia Washingtona, ktorý sa považuje za víťaza studenej vojny a nepriznáva úlohu Moskvy pri určení vzťahov“, vyhlásil bývalý prezident ZSSR Michail Gorbačov pre Sunday Times.

📅23.05.2016 0 3127x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,