asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zahraničie - Archív

 Aktuality
   

Rusko dôrazne protestovalo proti ostreľovaniu tureckým delostrelectvom územia Sýrie

V Sýrii zreje ďalší konflikt, do ktorého sa môžu zamiešať Saudská Arábia a Turecko. Kým sýrska vládna armáda oslobodzuje ďalšie mestá a obce blízko tureckých hraníc, turecké delostrelectvo už niekoľko dní ostreľuje územie suverénnej Sýrie.

📅18.02.2016 0 1372x 👤eugenius
   

Politici si v Mníchove zahrali „kvarteto“: diskutovali o situácii na Strednom východe a dokonca sa na niečom aj dohodli

V Mníchove sa stretli medzinárodní sprostredkovatelia pre Stredný východ – takzvané „Kvarteto“ . Diskutovali o súčasnej situácii v tomto nepokojnom regióne, o tom, ako by tam dianie malo rozvíjať v blízkej budúcnosti a urobili aj spoločné vyhlásenie.

📅18.02.2016 0 1300x 👤eugenius
   

Videoreportáž: „Štrajk“ obyvateľov Moskvy: žiadajú, aby vedenie mestskej časti povolilo im dokončiť výstavbu pravoslávneho kostola

Od začiatku tohto roka, každú sobotu obyvatelia moskovskej mestskej časti Losinoostrovskoje organizujú netradičnú demonštráciu: žiadajú, aby vedenie tejto mestskej časti povolilo im dokončiť výstavbu pravoslávneho kostola.

📅18.02.2016 0 1139x 👤eugenius
   

Krymská spoločnosť Černomorneftegaz pripravuje dodávky plynu do Iránu

Ruská naftová a plynová štátna spoločnosť Černomorneftegaz so sídlom na Kryme pripravuje spoločný projekt s iránskymi kolegami. Na polostrov prišla iránska delegácia, ktorá s ruskými partnermi rokuje o dodávkach kondenzátu plynu do Iránu.

📅16.02.2016 0 1843x 👤eugenius
   

Sergej Lavrov: „Turci dávajú najavo, že práve my im zmiešali všetky karty a teraz sa pokúšajú pranierovať aj Američanov“

Situácia v Sýrii sa veľmi skomplikovala. Turecko ostreľuje sýrske územie, hrozí nebezpečenstvo, že spolu so Saudskou Arábiou pošle vojská do zmietanou občianskou vojnou susednej krajiny. Zajtra sa touto otázkou bude zaoberať Bezpečnostná rada OSN.

📅16.02.2016 0 2484x 👤eugenius
   

Alexander Lukašenko už nie je „posledným diktátorom v Európe“: EÚ zrušila sankcie voči bieloruskému prezidentovi a ďalším 170 občanom

Európska únia zrušila väčšiu časť sankcií voči bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi a ďalším 170 bieloruským politikom, podnikateľom, štátnym úradníkom a iným. Mnohé sankcie trvali dlhých 13 rokov.

📅16.02.2016 0 1376x 👤eugenius
   

Sýrska armáda odpovedala paľbou na turecké pozície, oslobodila mesto Tel-Rifaat a pripravuje útok na hlavné mesto DAISu – Rakku

Delostrelectvo sýrskej armády odpovedalo na ostreľovanie tureckým delostrelectvom územia Sýrie a spustilo paľbu na pozície tureckej armády na jej území. Experti varujú, že to môže vyvolať vojenský konflikt s nepredvídateľnými následkami.

📅16.02.2016 0 2055x 👤eugenius
   

Rakúsky denník Kurier: „Európe sa naskytla príležitosť vyhodnotiť si rozsah pokrytectva Spojených štátov“

„Spojené štáty vyvíjali nátlak na krajiny EÚ, aby predĺžili platnosť protiruských sankcií. Avšak preto, že sa situácia v EÚ zhoršuje, obyvatelia Európy začínajú si títo uvedomovať, že vlastne utrpeli prehru,“ uvádza rakúsky denník Kurier.

📅15.02.2016 0 1795x 👤eugenius
   

Turecké delostrelectvo ostreľovalo pozície sýrskej armády, Saudská Arábia poslala svoje lietadla do Turecka – na základňu pri sýrskej hranici

Turecké delostrelectvo pokračuje v ostreľovaní pozícií sýrskej armády a kurdských jednotiek na území Sýrie. Najviac Turci ostreľujú leteckú základňu Ming na severe provincie Alepo, ktorú prednedávnom oslobodili kurdskí povstalci.

📅15.02.2016 0 1847x 👤eugenius
   

Z Turecka na sýrske územie prenikla ozbrojená jednotka, sýrska vláda poslala sťažnosť do OSN

Sýrske ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že na územie krajiny prenikla kolóna z 12 áut, na ktorých boli umiestnené guľomety. Kolónu sprevádzalo viac ako 100 vojakov. Sýrska rozviedka uviedla, že sú to žoldnieri vycvičení v Turecku.

📅15.02.2016 0 1745x 👤eugenius
   

PAHREBA. Dve strany mince: EÚ nechce sankčnú vojnu s Ruskom, ale Brusel robí všetko, aby ju predlžil a ešte prehĺbil

Európski politici zatlačili vzťahy s Ruskom do slepej uličky. Nechcú síce pokračovať v sankčnej vojne s nim, pretože poškodzuje obidve strany, ale dávajú Rusku nesplniteľné ultimáta a ničia posledné možnosti dosiahnuť kompromis.

📅13.02.2016 0 1255x 👤eugenius
   

Holandský poslanec Pieter Omtzigt: „Malajzijský Boeing mohol zostreliť iba Buk ukrajinskej armády“

Holandský poslanec Pieter Omtzigt prezradil senzačnú správu, ktorá odznela počas neverejného zasadnutia vyšetrovacej komisie zaoberajúcej sa zostrelením malajzijského Boeingu na Ukrajine: zostreliť ho mohla iba ukrajinská armáda.

📅13.02.2016 0 1915x 👤eugenius
   

Predsedníčka Rady federácie Ruska Valentína Matvijenková: „Ešte nikdy predtým ruská zahraničná politika nebola tak úspešná, ako v súčasnosti“

Predsedníčka Rady federácie Ruska Valentína Matvijenková uviedla, že ruský diplomatický rezort v ostatnom čase dosiahol významné úspechy. Je presvedčená, že ešte nikdy predtým ruská zahraničná politika nebola tak úspešná, ako v súčasnosti.

📅13.02.2016 0 1678x 👤eugenius
   

Turecké delostrelectvo ostreľovalo sýrske mesto Kesab práve vtedy, keď tam dorazila humanitárna pomoc

Napriek tomu, že sa v Mníchove konali rokovania a prímerí v Sýrii, Turecko sa snaží vyprovokovať rozšírenie vojenského konfliktu. Jeho delostrelectvo ostreľovalo prihraničné sýrske mesto Kesab práve vtedy, keď tam dorazila humanitárna pomoc.

📅13.02.2016 0 2284x 👤eugenius
   

Taliansky premiér Matteo Renzi: „Európska únia je to orchester, ktorý hrá na potápajúcom sa Titanicu“

Taliansky premiér Matteo Renzi si nekladie servítku pred ústa, keď popisuje súčasný stav a dianie v Európskej únii. Tvrdí, že situácia je zlá a samotnú Európsku úniu porovnal s orchestrom, ktorý hrá na potápajúcom sa Titanicu.

📅12.02.2016 0 2117x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,