asfasdf ×

NázorObčana.sk

Hľadáte zaujímavé miesto na pobyt? Vyberte si Vysoké Tatry

 Aktuality
  • Čo vidieť na Novom Zélande: Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné množstvo prírodných krás. Nachádza sa na juhu Tichomoria a tvorí ho dva hlavné ostrovy - Severný a Južný....
  • Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?: Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny čas vyraziť niekam do prírody, aspoň na predĺžený víkend. A rovno máme pre vás dva typy pre inšpiráciu....
  • Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách: Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta a vydajú sa k moru. Aj okrem dovolenky pri mori zvykneme cez leto tráviť viac času na cestách na rôznych výletoch....
  • Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu: Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej pologuli a tvorí ju dva hlavné ostrovy - Severný a Južný ostrov. Svojou rozmanitosťou a nádhernou prírodou priláka každého návštevníka....
  • Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?: Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejším morom európskych dovolenkárov. A veľká časť z nich pravidelne v lete mieri na niektorý z mnohých stredomorských ostrovov. Ktoré sú tie najväčšie?...

Počet Slovákov dovolenkujúcich na Slovensku z roka na rok rastie a uvedomujú si to aj miestni hoteliéri, ktorým zisky za posledný rok rapídne vzrástli.

11 Február
2020 18:39:56

Ak plánujete tento rok dovolenkovať na Slovensku, či už počas zimnej sezóny, alebo letnej sezóny, vyskúšajte Vysoké Tatry. Tie vám odporúčame navštíviť v každom ročnom období. Aj tak tam budete mať čo pozerať.

Vysoké Tatry v zime

 

Čo vo Vysokých Tatrách cez zimu? Rozhodne si nenechajte ujsť lyžovačku v Tatrách. Zalyžovať si môžete v Tatranskej Lomnici, alebo na Štrbskom Plese. Obe tieto lyžiarske strediská majú kvalitné zjazdovky a samozrejme aj funkčné vleky. Krásne okolité štíty v okolí zjazdoviek ešte umocňujú dobrý zážitok z lyžovačky.

Výhodou lyžovačky vo Vysokých Tatrách je blízkosť lyžiarskych zjazdoviek k ubytovacím zariadeniam. Na Štrbskom Plese, ale aj v Tatranskej Lomnici máte veľký výber ubytovacích zariadení, od priemerných, až po tie najluxusnejšie.

V zime vám odporúčame spraviť aj pár turistík. Aj keď je väčšina chodníkov uzavretá, môžete si vyjsť až na Téryho chatu. To však odporúčame hlavne tým, ktorí majú skúsenosti s vysokohorskou turistikou aj v zime a majú samozrejme potrebnú výbavu.

V zime vám stačí vyjsť na Hrebienok a Zamkovského chatu. Na Hrebienku odporúčame pozrieť Tatranský ľadový dóm, ktorý by tam mal byť do konca zimy.

Zo Štrbského Plesa choďte zimnou cestou na Popradské pleso a spravte si prechádzku aj okolo Štrbského plesa. Povinnou prechádzkou je aj prechádzka k Jazierkam lásky na Štrbskom Plese.

Vysoké Tatry v lete

 

V lete odporúčame predovšetkým turistiku po turistických chodníkoch. Aj keď letná turistická sezóna je v nedohľadne (začína sa v polovici júna, kedy sa otvárajú všetky turistické chodníky), už teraz môžete plánovať, ktoré trasy absolvujete. Medzi najkrajšie túry v Tatrách patrí prechod zo Skalnatého plesa cez Veľkú Svišťovku až k Chate pri Zelenom plese.

Odporúčame ale aj Predné Solisko, Ostrvu, Kôprovský štít, či Kriváň.

Okrem vysokohorskej turistiky môžete ísť aj na bicykel, či ísť sa okúpať do neďalekých aquaparkov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?

 

Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny...

📅30.05.2023 0 654x 👤PRclanky

Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách

 

Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta...

📅30.04.2023 0 689x 👤PRclanky

Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu

 

Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej po...

📅11.03.2023 0 758x 👤admin

Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?

 

Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejš...

📅29.09.2022 0 2102x 👤PRclanky
,