asfasdf ×

NázorObčana.sk

Využite obmedzenia v cestovaní do zahraničia na spoznávanie našej krajiny

 Aktuality

Koronavírus zmenil plány takmer všetkým Slovákom. Aj keď obmedzenia v cestovaní nie sú také prísne ako boli pred mesiacom, či dvoma, obavy z nákazy prinútili Slovákov stráviť dovolenku doma na Slovensku.

27 Júl
2020 20:16:03

Zdroj obrázka: Autor: emperorcosar  / Shutterstock.com

Slovensko je krásna krajina a veľa z vás určite ešte nemá pozreté viaceré mestá a kultúrne pamiatky. Využite preto obmedzenia v cestovaní do zahraničia a spoznávajte našu krajinu.

Bratislava

Naše hlavné mesto nie je len Bratislavský hrad a nová záhrada pri ňom. Bratislava ponúka mnoho krásnych miest, pamiatok, reštaurácií, či kaviarní, ktoré treba určite navštíviť. Ak hľadáte, aké atraktívne podujatia v Bratislave sa budú konať, môžete si tieto informácie nájsť aj na internete. Môžete si spoznávanie Bratislavy spojiť s kultúrnym zážitkom.

V Bratislave vám odporúčame pozrieť si Modrý Kostolík, Čumila, Michalskú bránu, ale aj Slavín, Medický park, ale aj výhľad z UFA. Bratislava je krásne mesto a má pekné centrum, kde na každom rohu nájdete historickú budovu a výber tých najlepších kaviarní.

Hrady, zrúcaniny, zámky

Ak máte Bratislavu už naplánovanú, no chceli by ste skúsiť aj niečo iné, určite odporúčame pozrieť si aj hrady, zrúcaniny a zámky. Spravte si výlety na Oravský hrad, Trenčiansky hrad, Červený kameň, ale aj na zámky v Banskej Štiavnici, na Bojnický zámok.

Zo zrúcaním určite odporúčame Spišský hrad, Blatnicu, Branč, Uhrovec, Tematín a iné známe zrúcaniny. Ak si vyberiete niektorý z hradov, zámkov, či zrúcanín, pozrite si, čo ešte v okolí by sa dalo pozrieť. Spojte príjemne s užitočným a okrem hradu, zámku alebo zrúcaniny navštívite iné zaujímavé miesta – múzeá, galérie, či iné miestne atrakcie.

Využite obmedzenia v cestovaní a okrem hlavného mesta, ktoré je v lete obľúbené u turistov, odporúčame ísť aj k vode, či na hory. Na Slovensku máme viacero prírodných nádrží, aquaparkov a pohorí.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Čo vidieť na Novom Zélande

 

Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné množstvo prírodných krás. Nachádz...

📅07.06.2023 0 1782x 👤admin

Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?

 

Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny...

📅30.05.2023 0 1787x 👤PRclanky

Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách

 

Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta...

📅30.04.2023 0 1502x 👤PRclanky
,