asfasdf ×

NázorObčana.sk

Využite obmedzenia v cestovaní do zahraničia na spoznávanie našej krajiny

 Aktuality
  • Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách: Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta a vydajú sa k moru. Aj okrem dovolenky pri mori zvykneme cez leto tráviť viac času na cestách na rôznych výletoch....
  • Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu: Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej pologuli a tvorí ju dva hlavné ostrovy - Severný a Južný ostrov. Svojou rozmanitosťou a nádhernou prírodou priláka každého návštevníka....
  • Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?: Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejším morom európskych dovolenkárov. A veľká časť z nich pravidelne v lete mieri na niektorý z mnohých stredomorských ostrovov. Ktoré sú tie najväčšie?...
  • Hľadáte destináciu pre prípad výhodného last minute? Máme dve: Ak ešte nemáte naplánovanú na toto leto dovolenku pri mori, znamená to len jediné. „Striehnete“ na nejaký výhodný last minute. Uhádli sme? Tak v takom prípade vám poradíme dve destinácie, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť....

Koronavírus zmenil plány takmer všetkým Slovákom. Aj keď obmedzenia v cestovaní nie sú také prísne ako boli pred mesiacom, či dvoma, obavy z nákazy prinútili Slovákov stráviť dovolenku doma na Slovensku.

27 Júl
2020 20:16:03

Zdroj obrázka: Autor: emperorcosar  / Shutterstock.com

Slovensko je krásna krajina a veľa z vás určite ešte nemá pozreté viaceré mestá a kultúrne pamiatky. Využite preto obmedzenia v cestovaní do zahraničia a spoznávajte našu krajinu.

Bratislava

Naše hlavné mesto nie je len Bratislavský hrad a nová záhrada pri ňom. Bratislava ponúka mnoho krásnych miest, pamiatok, reštaurácií, či kaviarní, ktoré treba určite navštíviť. Ak hľadáte, aké atraktívne podujatia v Bratislave sa budú konať, môžete si tieto informácie nájsť aj na internete. Môžete si spoznávanie Bratislavy spojiť s kultúrnym zážitkom.

V Bratislave vám odporúčame pozrieť si Modrý Kostolík, Čumila, Michalskú bránu, ale aj Slavín, Medický park, ale aj výhľad z UFA. Bratislava je krásne mesto a má pekné centrum, kde na každom rohu nájdete historickú budovu a výber tých najlepších kaviarní.

Hrady, zrúcaniny, zámky

Ak máte Bratislavu už naplánovanú, no chceli by ste skúsiť aj niečo iné, určite odporúčame pozrieť si aj hrady, zrúcaniny a zámky. Spravte si výlety na Oravský hrad, Trenčiansky hrad, Červený kameň, ale aj na zámky v Banskej Štiavnici, na Bojnický zámok.

Zo zrúcaním určite odporúčame Spišský hrad, Blatnicu, Branč, Uhrovec, Tematín a iné známe zrúcaniny. Ak si vyberiete niektorý z hradov, zámkov, či zrúcanín, pozrite si, čo ešte v okolí by sa dalo pozrieť. Spojte príjemne s užitočným a okrem hradu, zámku alebo zrúcaniny navštívite iné zaujímavé miesta – múzeá, galérie, či iné miestne atrakcie.

Využite obmedzenia v cestovaní a okrem hlavného mesta, ktoré je v lete obľúbené u turistov, odporúčame ísť aj k vode, či na hory. Na Slovensku máme viacero prírodných nádrží, aquaparkov a pohorí.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu

 

Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej po...

📅11.03.2023 0 424x 👤admin

Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?

 

Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejš...

📅29.09.2022 0 1731x 👤PRclanky

Hľadáte destináciu pre prípad výhodného last minute? Máme dve

 

Ak ešte nemáte naplánovanú na toto leto dovolenku pri mori, znamená to len jediné. „Striehnete“ na n...

📅30.06.2022 0 1888x 👤PRclanky
,