asfasdf ×

NázorObčana.sk

Spoznávajte Liptov, Jasnú a Demänovskú dolinu počas tohto leta

 Aktuality
  • Hľadáte destináciu pre prípad výhodného last minute? Máme dve: Ak ešte nemáte naplánovanú na toto leto dovolenku pri mori, znamená to len jediné. „Striehnete“ na nejaký výhodný last minute. Uhádli sme? Tak v takom prípade vám poradíme dve destinácie, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť....
  • Adrenalínová dovolenka: Dovolenka je obdobie kedy si chce každý oddýchnuť, odpútať sa od pracovných problémov a venovať sa sladkému ničnerobeniu. Asi si každý z vás teraz predstavil dovolenku niekde pri mori na pieskovej pláži. To ale nieje všetko čo sa dá zažiť....
  • Spríjemnite si chladné dni s týmito tipmi na letnú dovolenku: To je ale zima, čo? No dobre, extrémne mrazy ešte nemáme, ale na väčšine nášho územia sú pri dlhších pobytoch vonku potrebné rukavice aj čiapka. A čo takto sa zohriať pri plánovaní letnej dovolenky? ...

Letné prázdniny sú v plnom prúde a aj keď počasie zatiaľ nevyzerá ideálne, dovolenkári, ktorí sa rozhodli stráviť dovolenku na Slovensku, si už rezervujú termíny na august.

27 Júl
2020 20:21:19

Zdroj obrázka: Autor:  Yuriy Kulik / Shutterstock.com

Ak hľadáte ideálne miesto na Slovensku, kde by ste si dokonale oddýchli a načerpali novú energiu, choďte spoznávať Liptov, Jasnú a Demänovskú dolinu.

Okúpte sa na Liptove

Okrem známej Liptovskej Mary, ktorá je centrom celého Liptova, odporúčame navštíviť známe aquaparky nachádzajúce sa v tomto regióne. Aj na Slovensku sa dá kúpať, ak navštívite Aquapark Tatralandia, Vodný park Bešeňová, alebo Aquacity Poprad. Poprad je vzdialenejší, avšak ponúka perfektné kúpanie, ktoré je otvorené celý rok.

Spoznávajte krásy prírody, ale nezabúdajte si vziať aj plavky a užiť si pekné letné počasie pri vode. Niet lepšieho miesta na Slovensku ako na Liptove, kde máte množstvo možností sa okúpať.

Ak sa chcete kúpať na Liptove, nemusíte sa báť, že by ste nenašli dobré ubytovanie na Liptove.

Pozrite si zaujímavé miesta v Demänovskej doline

Na Liptove sa dá okrem kúpania aj turistikovať. Odporúčame vám zavítať do Prosieckej a Kvačianskej doliny. Medzi najznámejšie doliny na Liptove ale patrí Demänovská dolina, ktorá je popretkávaná jaskynným systémom. Hneď na začiatku Demänovskej doliny nájdete dve známe jaskyne – Demänovskú jaskyňu Slobody a Demänovskú ľadovú jaskyňu. V letných mesiacoch je tam ale tiež veľká zima, preto sa nezabúdajte teplo obliecť.

Ak máte rezervované ubytovanie v modernom hoteli v Jasnej, Demänovské jaskyne máte na skok.

V Demänovskej doline a v Jasnej odporúčame pozrieť aj Vrbické pleso. Ak máte radi turistiku, určite si nenechajte ujsť výstup na Chopok, Ďumbier, či Dereše.

Liptov, Jasná a celá Demänovská dolina sú nádhernou lokalitou, kde si oddýchnete od všetkých povinností, načerpáte novú energiu, ale sa aj dobre zabavíte. Príroda v tomto regióne je čarovná a dá sa povedať, že jedna z najčarovnejších na celom Slovensku.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Adrenalínová dovolenka

 

Dovolenka je obdobie kedy si chce každý oddýchnuť, odpútať sa od pracovných problémov a venovať sa sl...

📅02.02.2022 0 1652x 👤uzivatel

Spríjemnite si chladné dni s týmito tipmi na letnú dovolenku

 

To je ale zima, čo? No dobre, extrémne mrazy ešte nemáme, ale na väčšine nášho územia sú pri dlhš...

📅13.12.2021 0 1025x 👤PRclanky
,