asfasdf ×

NázorObčana.sk

Cesta autom. Na čo nezabudnúť

 Aktuality
  • Čo vidieť na Novom Zélande: Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné množstvo prírodných krás. Nachádza sa na juhu Tichomoria a tvorí ho dva hlavné ostrovy - Severný a Južný....
  • Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?: Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny čas vyraziť niekam do prírody, aspoň na predĺžený víkend. A rovno máme pre vás dva typy pre inšpiráciu....
  • Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách: Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta a vydajú sa k moru. Aj okrem dovolenky pri mori zvykneme cez leto tráviť viac času na cestách na rôznych výletoch....
  • Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu: Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej pologuli a tvorí ju dva hlavné ostrovy - Severný a Južný ostrov. Svojou rozmanitosťou a nádhernou prírodou priláka každého návštevníka....
  • Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?: Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejším morom európskych dovolenkárov. A veľká časť z nich pravidelne v lete mieri na niektorý z mnohých stredomorských ostrovov. Ktoré sú tie najväčšie?...

Vydať sa na dlhú cestu autom znamená byť svojim vlastným pánom v pravom slova zmysle. Zastavte sa tam, kde vaše srdce túži, hoci aj na deň, aj na pár hodín. A môžete ísť buď vo dvojici, alebo do hlučnejšej spoločnosti.

16 Máj
2021 10:43:48

Ak je vodič na ceste stály, potom by mal myslieť na zastávky, približne každých 800 km, a každé 2 - 3 hodiny sa odporúča na krátku chvíľu zastaviť, aby sa zahriali alebo sa občerstvili. Hovoriť o potrebe dobrého nočného spánku pred začiatkom cesty sa asi neoplatí, je to všeobecne také jasné, takže musíte ísť skoro spať.
Na rozdiel od všeobecného presvedčenia o povzbudzujúcich vlastnostiach kávy, je najlepšie pred začiatkom cesty vypiť silnú šálku zeleného čaju. Čaj vydrží dlhšie. Na ceste vám nebude prekážať termoska s čerstvo uvareným čajom.
No a čo si musíte vziať na cestu?
Dokumentácia
Stojí za to venovať osobitnú pozornosť vodičskému preukazu. Dátum vypršania platnosti práv musí byť minimálne rok, inak môžu nastať ťažkosti v mieste prenájmu auta.
Cestovateľské vychytávky
Ak si chcete ušetriť peniaze a nie si prenajať navigátora s autom, môžete si vziať svoj vlastný z domu. A môžete si sťahovať mapy, keď ste ešte doma, v tomto prípade bude program fungovať bez pripojenia na internet.
Môžete si tiež vziať videorekordér, ktorý pomôže zaznamenať akýkoľvek nepredvídaný incident, ale tiež uloží podrobnosti cesty do pamäte. Ale stojí za zváženie, že v krajinách ako Nemecko, Rakúsko, Švédsko nie sú tieto zariadenia vítané, aj keď nie sú nelegálne.
Určite budete potrebovať nabíjačky s konektormi prispôsobenými na prácu v automobile.
Peniaze, kreditné karty
Ak si plánujete požičať auto, potrebujete kreditnú kartu s limitom najmenej dve až tri tisíc eur. Kancelária, ktorá dáva autá na prenájom, zablokuje kauciu na účet, a to v oveľa väčšej výške, ako sú náklady na samotný prenájom, odblokuje ju, až keď sa auto vráti.
Je nevyhnutne potrebné mať so sebou hotovosť, možno ju budete potrebovať na cestách, pretože možnosť využívať terminál nie je všade k dispozícii.
Zásoba jedla, vody
Vždy by mal byť dostatok čistej vody. Na občerstvenie si môžete na ceste pripraviť sendviče. Zelenina, ovocie tiež nebudú nadbytočné. Ak nie je možné vziať si špeciálnu cestovnú chladničku, aby výrobky zostali použiteľné najmenej niekoľko hodín, môžete steny tašky položiť špeciálnou fóliou.
Čo vložiť do lekárničky
Lekárnička je v každom prípade vždy k dispozícii, je však potrebné ju prepracovať, všetky prostriedky musia byť s platným dátumom spotreby. Všetko by malo byť na sklade a potrebné prípravy na cestách:
prostriedky proti kinetóze;
lieky proti bolesti;
protihnačky, aktívne uhlie (najlepšie dve balenia);
primeraný prísun baktericídnych náplastí, obväzov;
jód, brilantne zelená;
Hygienické vreckovky.
Ak sú predpísané nejaké špeciálne lieky, je tiež potrebné ich vziať na cestu v dostatočnom množstve, zrazu nebude príležitosť ich kúpiť.
Nástroje
Ak idete na dlhom výlete v aute, je lepšie vziať si so sebou malú sadu nástrojov na opravu. Každý majiteľ automobilu by mal byť plne ozbrojený a drobnú poruchu na ceste opraviť sám. Napríklad nástroje na výmenu prerazeného kolesa za rezervné koleso a niektoré vnútorné menšie chyby.
Pre prípad núdze musíte zistiť telefóny cestných služieb.
Na cestu prídu vhod aj vankúše s dekami, najmä ak v aute cestujú aj deti. Na cestu je lepšie zvoliť oblečenie, ktoré je praktické a pohodlné.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?

 

Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny...

📅30.05.2023 0 654x 👤PRclanky

Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách

 

Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta...

📅30.04.2023 0 689x 👤PRclanky

Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu

 

Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej po...

📅11.03.2023 0 758x 👤admin

Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?

 

Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejš...

📅29.09.2022 0 2101x 👤PRclanky
,