asfasdf ×

NázorObčana.sk

Spríjemnite si chladné dni s týmito tipmi na letnú dovolenku

 Aktuality

To je ale zima, čo? No dobre, extrémne mrazy ešte nemáme, ale na väčšine nášho územia sú pri dlhších pobytoch vonku potrebné rukavice aj čiapka. A čo takto sa zohriať pri plánovaní letnej dovolenky?

13 December
2021 18:49:32

Uvarte si teplý čaj, zaviňte sa do deky, zoberte laptop, tablet alebo aj smartfón a poďme sa pozrieť na niektoré obľúbené destinácie.

 

Karibik nájdete aj v Európe

 

A začneme hneď „prvou ligou“. Aspoň čo sa dovoleniek v Európe týka. Myslíme tým dovolenku na Sardínii. Tento taliansky ostrov nie je prezývaný Karibik Stredomoria len tak pre nič. Nádherné pláže, čistučké more, malebné dedinky a aj luxusné usadlosti, to všetko nájdete na zhruba 24 tisícoch kilometroch štvorcových, čo je rozloha tohto druhého najväčšieho talianskeho ostrova.

 

Dovolenka na Sardínii síce nepatrí k najlacnejším, ale ak sa rozhodnete ju navštíviť, nebudete ľutovať jediné euro. Výhodou je, že drvivú väčšinu roka je tu slnečné počasie a tak ak chcete ušetriť, môžete Sardíniu navštíviť aj v úvode jesene. Prípadne ak vám nevadí ani trochu chladnejšie more, kľudne aj predtým, ako začne hlavná dovolenková sezóna.

 

Alternatíva pre menšie rozpočty

 

Ak je však predsa len Sardínia mimo vaše finančné možnosti, zaujímavou alternatívou pre vás môže byť dovolenka na Kréte. Presunuli sme sa síce z Talianska do Grécka, ale tieto dva ostrovy majú určité spoločné prvky.

 

Aj Kréta patrí medzi naozaj slnečné ostrovy. Leto tu trvá prakticky od mája do októbra a slnečných dní počas celého roka ja približne 300. Máte tak množstvo príležitostí užiť si more a krásy ostrova.

 

Obidva ostrovy potešia aj milovníkov histórie. Sardínia patrí medzi najstaršie osídlené územia v Európe a Kréta sa dokonca považuje za samotnú kolísku európskej civilizácie. Bola totižto centrom minojskej kultúry.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: DaLiu / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Čo vidieť na Novom Zélande

 

Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné množstvo prírodných krás. Nachádz...

📅07.06.2023 0 1916x 👤admin

Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?

 

Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny...

📅30.05.2023 0 1882x 👤PRclanky
,