asfasdf ×

NázorObčana.sk

Adrenalínová dovolenka

 Aktuality
  • Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách: Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta a vydajú sa k moru. Aj okrem dovolenky pri mori zvykneme cez leto tráviť viac času na cestách na rôznych výletoch....
  • Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu: Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej pologuli a tvorí ju dva hlavné ostrovy - Severný a Južný ostrov. Svojou rozmanitosťou a nádhernou prírodou priláka každého návštevníka....
  • Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?: Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejším morom európskych dovolenkárov. A veľká časť z nich pravidelne v lete mieri na niektorý z mnohých stredomorských ostrovov. Ktoré sú tie najväčšie?...
  • Hľadáte destináciu pre prípad výhodného last minute? Máme dve: Ak ešte nemáte naplánovanú na toto leto dovolenku pri mori, znamená to len jediné. „Striehnete“ na nejaký výhodný last minute. Uhádli sme? Tak v takom prípade vám poradíme dve destinácie, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť....

Dovolenka je obdobie kedy si chce každý oddýchnuť, odpútať sa od pracovných problémov a venovať sa sladkému ničnerobeniu. Asi si každý z vás teraz predstavil dovolenku niekde pri mori na pieskovej pláži. To ale nieje všetko čo sa dá zažiť.

02 Február
2022 16:22:59

Pokiaľ ale takéto ničnerobenie nie je nič pre vás môžete byť aj vaša dovolenka nezabudnuteľným dobrodružstvom plným napätia a adrenalínu.


Kŕmenie žralokov
Kŕmenie žralokov je rozhodne niečo, čo v našich končinách nezažijete. Sú ale destinácie, kde túto atrakciu môžete navštíviť. Aj napriek tomu, že žraloky sú divé a nebezpečné zvieratá ich kŕmenie je bezpečné, aspoň tak to tvrdia inštruktori, ktorí sa tejto činnosti venujú.
Ak chcete kŕmiť žraloky určite sa obráťte na skúseného inštruktora, ktorý má s touto atrakciou dostatok skúseností.

Canyoning
Kombinácia chôdze v náročnom teréne, plávania, brodenia, zlaňovania a ďalších fyzicky náročných aktivít môže spôsobiť, že sa po dovolenke budete cítiť dosť unavene. Pokiaľ ale zdolávanie prírodných nástrah a ťažkého terénu je niečo pre vás rozhodne by ste mali vyskúšať canyoning. Táto atrakcia je vhodná len pre fyzicky zdatné osoby, ktoré si tu určite siahnu na svoje dno.
Pre každý prípad si ale zaobstarajte aj sprievodcu, ktorý sa o vašu bezpečnosť v neznámom teréne postará.

Kitersurfing
Kitersunfing nie je až tak náročný ako predchádzajúca aktivita, rozhodne vám ale ponúkne dobrú zábavu. Stačí sa postaviť na dosku podobnú doske na surfovanie a nechať sa ťahať po vlnách mora padákom alebo veterným šarkanom. Aby ste túto atrakciu zvládli nemusíte veľa trénovať. V športových strediskách, kde túto atrakciu majú vám všetko vysvetlia a ukážu a za pár hodín sa už môžete pustiť do kitesurfingu.

Hľadanie diamantov
V USA v štáte Arkansas sa nachádza baňa na diamanty, ktorá je otvorená pre verejnosť. Stačí zaplatiť poplatok za vstup a môžete celý deň hľadať diamanty. Záleží len od vás či sa rozhodnete kopať alebo budete tieto lesklé kamienky hľadať na povrchu. Všetky diamanty, ktoré nájdete si môžete nechať.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

uzivatel


Podobné články

Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu

 

Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej po...

📅11.03.2023 0 429x 👤admin

Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?

 

Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejš...

📅29.09.2022 0 1738x 👤PRclanky

Hľadáte destináciu pre prípad výhodného last minute? Máme dve

 

Ak ešte nemáte naplánovanú na toto leto dovolenku pri mori, znamená to len jediné. „Striehnete“ na n...

📅30.06.2022 0 1895x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,