asfasdf ×

NázorObčana.sk

Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu

 Aktuality

Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej pologuli a tvorí ju dva hlavné ostrovy - Severný a Južný ostrov. Svojou rozmanitosťou a nádhernou prírodou priláka každého návštevníka.

11 Marec
2023 20:42:01

V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najzaujímavejších miest, ktoré by ste nemali vynechať pri cestovaní po Novom Zélande.

Milford Sound


Milford Sound je jedným z najkrajších miest na Južnom ostrove. Tento záliv sa nachádza v juhozápadnej časti ostrova a je obklopený strmými skalami, ktoré vystupujú z vody. V Milford Sound nájdete aj veľa vodopádov a ďalších prírodných krás, ako sú napríklad piesočné duny alebo jazierka s kryštálovo čistou vodou. Ak máte šťastie, môžete tu vidieť aj veľa morských levov, tulenov a veľrýb.

Rotorua


Rotorua sa nachádza na Severnom ostrove a je známe svojimi termálnymi prameňmi, ktoré sú využívané na liečebné účely. Okrem toho tu nájdete aj veľa kultúrnych pamiatok Maorov, ktorí sú pôvodnými obyvateľmi Nového Zélandu. Maorovia tu majú svoje dediny, kde si môžete pozrieť ich tradičné tance a spevy.

Queenstown


Queenstown je miesto, ktoré je obľúbené medzi turistami, ktorí radi cestujú za adrenalínom. Toto mesto sa nachádza na Južnom ostrove a je obklopené vrchmi. Queenstown ponúka veľa možností na lyžovanie, snowboarding, ale aj bungee jumping, paragliding a iné druhy extrémnych športov.

Abel Tasman National Park


Abel Tasman National Park sa nachádza na severozápade Južného ostrova a ponúka niektoré z najkrajších pláží na Novom Zélande. Park má mnoho turistických chodníkov, kde si môžete užiť prechádzku po krásnej prírode. Okrem toho tu nájdete aj veľa možností na vodné športy, ako je napríklad kajakárstvo alebo jachting.

Auckland


Auckland je najväčšie mesto na Novom Zélande a nachádza sa na Severnom ostrove. Toto mesto ponúka mnoho kultúrnych a historických pamiatok, ako aj skvelú gastronómiu a nákupné možnosti. Najznámejšou atrakciou v Aucklandu je však Sky Tower, ktorá je najvyššou budovou na južnej pologuli. Z tejto veže máte krásny výhľad na mesto a jeho okolie.

Franz Josef Glacier

Franz Josef Glacier sa nachádza na Južnom ostrove a je jedným z najkrajších ľadovcov na svete. Tento ľadovec sa nachádza v národnom parku Westland Tai Poutini a ponúka veľa možností na prechádzky po ľadovci. Okrem toho si môžete pozrieť aj mnoho iných prírodných krás v tomto národnom parku, ako sú napríklad vodopády alebo jazierka.

Tongariro National Park

Tongariro National Park sa nachádza na Severnom ostrove a je známy svojimi aktívnymi sopkami. V tomto národnom parku nájdete aj niektoré z najkrajších turistických chodníkov na Novom Zélande, ktoré vedú okolo sopiek a krásnej prírody. Okrem toho tu nájdete aj mnoho termálnych prameňov a gejzírov.

Dunedin

Dunedin je mesto nachádzajúce sa na Južnom ostrove a je známe svojou architektúrou z 19. storočia. Mesto ponúka veľa kultúrnych a historických pamiatok, ako aj krásne pláže a parky. Najznámejšou atrakciou v Dunedine je však Otago Peninsula, ktorá ponúka možnosti na sledovanie vtáctva a morských cicavcov.

Kaikoura

Kaikoura sa nachádza na východnom pobreží Južného ostrova a je známa svojimi možnosťami na sledovanie veľrýb a delfínov. Okrem toho tu nájdete aj mnoho ďalších možností na vodné športy, ako je napríklad potápanie alebo jazdenie na člnoch.

Mount Cook National Park

Mount Cook National Park sa nachádza na Južnom ostrove a je domovom najvyššej hory na Novom Zélande - Mount Cook. Tento národny park ponúka veľa turistických chodníkov a možností na prechádzky po krásnej prírode. Okrem toho tu nájdete aj veľa ďalších prírodných krás, ako sú napríklad jazierka a vodopády.

Cestovanie po Novom Zélande je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám ponúkne mnoho krásnych prírodných scenérií, ako aj možnosti na dobrodružstvo a relaxáciu. Nový Zéland je krásna krajina, ktorá ponúka rôznorodé možnosti na cestovanie, a preto je ideálnym miestom pre každého cestovateľa.

Keď plánujete cestovanie do Nového Zélandu, nezabudnite si zabezpečiť všetky potrebné cestovateľské doklady, ako sú platné pasy a víza, ak sú potrebné. Okrem toho sa uistite, že máte dostatok času na preskúmanie a vychutnanie si všetkých krás, ktoré Nový Zéland ponúka.

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok a chcete sa ponoriť do krás prírody, ktoré ponúka Nový Zéland, určite si toto miesto nenechajte ujsť. Táto krajina vám ponúka mnoho zážitkov a krásnych scenérií, ktoré si určite zapamätáte na celý život.

Foto: freepik.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

admin


Podobné články

Čo vidieť na Novom Zélande

 

Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné množstvo prírodných krás. Nachádz...

📅07.06.2023 0 1782x 👤admin

Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?

 

Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny...

📅30.05.2023 0 1787x 👤PRclanky

Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách

 

Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta...

📅30.04.2023 0 1501x 👤PRclanky
,