asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vyrobte si mydlo

 Aktuality

Mydlo sa nachádza v každej domácnosti, používame ho niekoľkokrát denne, no aj tak nevieme, čo obsahuje. Čo tak vyrobiť si mydlo doma?

29 Marec
2015 14:12:44

Mydlo si môžete vyrobiť akejkoľvek veľkosti, tvaru, vône. Stačí len fantázia. Nižšie je recept na škoricové mydlo, no nemusí byť škoricové. Miesto škorice a esencie môžete pridať bylinky (napríklad mäta,  levanduľa, medovka, harmanček...), rôzne oleje (olivový, kokosový, konopný...), vanilku, mletú kávu, kokos, med, morská soľ... Všetko závidí len od vás.

Tento recept je na vytvorenie 4 – 5 kusov mydiel:
* 500g mydlovej hmoty

* mletú škoricu
* 8 až 10 kvapiek škoricovej esencie
* formu (Alebo odolný kelímok)

Postup:
Mydlovú hmotu nakrájame na malé kúsky, ktoré dáme do starého hrnca, v ktorom už neplánujeme variť potraviny. Hrniec ohrievame vo vodnom kúpeli. Pozor! Teplota mydlovej zmesi nemá presiahnuť 70°C. Hmotu občas premiešajte, ale pomaly, pretože príliš veľké miešanie vám primieša do hmoty aj vzduch a po odliatí a vychladnutí sa na povrchu mydla vytvoria krátery z bubliniek.

Keď je hmota tekutá, vyberte hrniec z vodného kúpeľa a vmiešavajte mletú škoricu, ktorá vám hmotu pekne zafarbí a navonia. Nakoniec pridajte škoricovú esenciu. Dodržujte však počet stanovených 8 – 10 kvapiek, pretože škoricová vôňa je veľmi intenzívna. Tekuté mydlo dobre zamiešajte a nie moc horúce (aby škorica bola rovnomerne rozptýlená v hmote) vylejte do formy.

Hotové mydlo nechajte poriadne stuhnúť, vyberte z formy a môžete si užívať používanie vami vytvoreného mydla, ktoré keď pekne zabalíte, môžete darovať ako darček.

Foto: babickinazahrada.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

83 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

Miriama


Podobné články

TOP články

,