asfasdf ×

NázorObčana.sk

Študenti VŠMU vystúpili na divadelnom festivale „Tvoja šanca“ v Moskve

 Aktuality

Mladým umelcom z Katedry bábkarskej tvorby na Vysokej škole múzických umení v Bratislave sa dostalo pocty, aby v piatok (29. apríla) vystúpili na záver 12. ročníka Moskovského medzinárodného festivalu študentských divadiel pod názvom „Tvoja šanca“.

05 Máj
2016 19:50:53

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

Ich strhujúcu absolventskú inscenáciu nazvanú „Panoptikum Notre Dame“, ktorá vás vtiahne do pútavého sveta divadelného panoptika si pozrel v Divadelnom centre „Na Strastnom“ aj slovenský veľvyslanec v Moskve Peter Priputen a riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula. 


Preplnená sála odmenila vystúpenie mladých slovenských divadelníkov búrlivým potleskom a pokrikmi „Bravó“! Po skončení predstavenia sa veľvyslanec P. Priputen stretol s mladými umelcami, ktorým sa poďakoval za výbornú reprezentáciu našej krajiny na tomto prestížnom podujatí. Študenti sa vzápätí podelili o svoje zážitky a dojmy z pobytu v Moskve, pričom poukázali na to, že aj pre nich to bola zaujímavá, podnetná a inšpiratívna skúsenosť. Veľvyslanec P. Priputen sa stretol aj s riaditeľom festivalu „Tvoja šanca“ a divadla „Na Strastnom“ Michailom Puškinom.     


Prvý ročník tejto súťažnej prehliadky popredných divadelných škôl sa uskutočnil v roku 2005 - od roku 2008 dostala prívlastok „medzinárodná“ a naši mladí umelci sa na festivale zúčastnili po štvrtý krát. Už samotná účasť na ňom sa označuje za zloženie divadelnej skúšky. Porota tentoraz vyberala až z 250 prihlášok, avšak výberom prešla len nepatrná časť.

Tento rok mohli diváci počas 17 festivalových dní vidieť 19 predstavení, keď zo zahraničia dostali šancu okrem našich študentov tiež mladí umelci z Bulharska, Bosny a Hercegoviny a zo Španielska. Hlavnú cenu „Grand Prix“ si tento rok odniesli mladí divadelníci z Ruskej univerzity divadelného umenia v Moskve (GITS) za predstavenie „Matka“.   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Deň genocídy Slovanov v Nitre alebo hrôzostrašné svedectvo o vojne a utrpení na Donbase

 

V centre starobylej Nitry sa včera popoludní konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti pamätné...

📅23.06.2019 0 1600x 👤eugenius

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na vý...

📅14.06.2019 0 776x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,