asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Nitre dnes začína najväčší bubenícky festival Drumpoint Slovakia 2016

 Aktuality

Nitrianske ulice budú už po tretíkrát dejiskom najväčšieho bubeníckeho festivalu na Slovensku. Festival Drumpoint Slovakia 2016 bude svojich divákov zabávať od zajtrajšieho dňa do nedele, 5. júna.

01 Jún
2016 18:56:39

 

Foto: Facebook

Zatiaľ najväčší sambový bubenícky sprievod, ktorého sa zúčastnilo viac ako 150 bubeníkov v spoločnosti krásnych tanečníc, kráčal pešou zónou počas druhého ročníka festivalu v roku 2015. „O účinkovanie na drumpointe je tento rok veľký záujem, koncertovať sa bude v piatok aj sobotu,“ hovorí organizátor festivalu, Miroslav Kollárik.

Program sa začína dnes oficiálnym otvorením festivalu a už tradičnou party, na ktorej budú znieť horúce sambové skladby z originálnych vinylových platní z celého sveta. Piatkovými workshopmi budú bubeníkov sprevádzať profesionálni lektori z Nemecka, Slovenska, Čiech a Brazílie, ktorí sa postarajú o zaujímavý hudobný a tanečný program nasledujúceho dňa, a večer sa diváci môžu tešiť na brazílske melódie v podaní zahraničných hudobníkov, ktoré sa budú rozliehať po celom Hideparku. 

Počas hlavného programu (v sobotu 4.6.2016) sa festival drumpoint Slovakia spája s Festivalom chutí Nitrianskeho kraja a do ulíc nitrianskeho centra prinesie vystúpenia domácich i zahraničných bubeníckych kapiel a tanečných zoskupení. Novinkou v programe bude ukážka brazílskeho bojového tanca capoeira a tiež veľká latino show v rytmoch kubánskej hudby.

V rámci osláv Medzinárodného dňa detí budú mať malí aj veľkí potenciálni bubeníci možnosť si vyskúšať, aké je to stať sa členom bubeníckeho orchestra – workshop pre verejnosť sa bude konať v nedeľu v Mestskom parku na Sihoti.

„Drumpoint sa Nitranom aj návštevníkom mesta zapáčil a my sa každý rok snažíme pripraviť pre nich zaujímavý a netradičný program. Zábava k letu určite patrí a preto sme radi, že sa nám v spolupráci s partnermi v Nitre darí organizovať takú „malú fiestu pod Zoborom“, ktorá je plná dobrého jedla, hudby a exotiky,“ hovoria organizátori.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na vý...

📅14.06.2019 0 353x 👤eugenius

V centre slovanstva, starobylej Nitre sa včera hovorilo o pôvode, histórii, tradíciách a zvykoch Slovanov

 

Desiatky ľudí, ktorých zaujíma história Slovanov, informácie o ich pôvode, histórii, tradíciách a zv...

📅14.06.2019 0 590x 👤eugenius

Žiaci vyšších tried Súkromnej strednej školy ochrany osôb a majetku a žiaci Evanjelického lýcea navštívili Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave

 

V dňoch 9. a 11. apríla žiaci vyšších tried bratislavskej Súkromnej strednej školy ochrany osôb a maj...

📅16.04.2019 0 714x 👤eugenius

Prívrženci slovanskej vzájomnosti, našich zvykov a tradícií sa včera stretli na Biblioteke Slavica v meste pod Zoborom

 

Včera v starobylej Nitre sa stretli prívrženci slovanskej vzájomnosti, našich tradícií a zvykov, spolo...

📅01.04.2019 0 608x 👤eugenius
,