asfasdf ×

NázorObčana.sk

Výstavná premiéra akademického maliara A. Augustína v Slovenskom inštitúte v Moskve

 Aktuality

Vo štvrtok (26. mája) sa v Slovenskom inštitúte v Moskve (SI) uskutočnila vernisáž diel akademického maliara Andreja Augustína. Na výstave pod názvom „Pekný deň“ prezentuje len časť – 24 obrazov a grafík - zo svojej bohatej tvorby.

13 Jún
2016 20:30:55

 

Foto: Slovenský inštitút

Riaditeľ SI Ján Šmihula privítal na vernisáži autora samotného, ako aj kurátora Martina Borodáča. Vo vystúpení pripomenul, že hoci má umelec za sebou desiatky výstav na Slovensku i v zahraničí, do Moskvy zavítal po prvý raz. Zároveň vyjadril presvedčenie, že jeho diela, rozprávajúce rôzne príbehy a plné metafor divákov zaujmú.

Kurátor M. Borodáč priblížil tvorbu umelca, ktorého „kráľovskou“ disciplínou je maľba a grafika. Poukázal na to, že A. Augustín má rád mýty, rozprávky, mandaly, skeče a grotesky, pričom ich rád vymýšľa a tvorí. Za cennú devízu autora označil jeho sklon k humoru a úsmevu ako pozitívnej kultúrnej emócii.

Akademický maliar A. Augustín v príhovore zdôraznil, že svojimi obrazmi sa snaží vyvolávať emócie, pretože tie nás nútia premýšľať – robia nás krajšími. Výstava jeho diel potrvá v Slovenskom inštitúte v Moskve do 14. júna 2016 a už teraz o ňu prejavili záujem aj iné ruské galérie a múzeá.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 637x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1142x 👤eugenius
,