asfasdf ×

NázorObčana.sk

Fotoreportáž: Ženy veselo fotili parohy alebo Celoštátna poľovnícka výstava v Nitre

 Aktuality

Po päťročnej prestávke poľovníci z celého Slovenska sa zasa stretli v meste pod Zoborom na Celoštátnej poľovníckej výstave s medzinárodnou účasťou “Poľovníctvo a príroda 2016”, ktorá sa konala v priestoroch výstaviska Agrokomplex.

13 Jún
2016 20:35:12

 

Foto: autor

Túto výstavu v spolupráci s nitrianskym Agrokomplexom zorganizovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja SR spolu so Slovenskou poľovníckou komorou. Naposledy sa podobná výstava konala v Bratislave v r. 2011. Možno aj preto prezident Slovenskej poľovníckej komory Tibor Lebocký toto podujatie prirovnal k Olympiáde, ktorá sa tiež koná raz za 5 rokov: „Aj preto ju poľovníci vnímajú ako olympiádu, na ktorej môžu vystaviť rekordné trofeje a získať cennú medailu,“ prízvukoval.

Táto výstava trvala 4 dní – od 9. do 12. júna. Prvý deň výstavy bol venovaný poľovníckej odbornosti. V piatok sa uskutočnil Deň slovenského sokoliarstva a poľovníckej kynológie. Sobota patrila Dňu poľovníckej kultúry a túto medzinárodnú výstavu ukončil v nedeľu Deň poľovníckeho umenia.

Okrem zaujímavého sprievodného programu mohli návštevníci počas štyroch dní vidieť vystavené zlaté trofeje hlavných poľovných druhov raticovej zveri a šeliem ulovených za posledných päť rokov na Slovensku. Samozrejme, tieto trofeje pozorne prezerali a hodnotili chlapi – väčšinou poľovníci.

Je zaujímavé, že aj mnohé ženy s veľkým nadšením fotili parohy – ktovie prečo?.. Poľovníci síce sa zaujímajú o parohy, ale na druhej strane chlapi nemajú radi, keď im tie parohy nastavujú ženy... Parohy všetkých druhov a veľkostí sa nachádzali prakticky vo všetkých výstavných pavilónoch a pavilón „F“ bol doslova „prepchatý“ týmito trofejami. 

Návštevníkov výstavy zaujala aj výstava abnormalít, ktoré dokáže vytvoriť príroda, poľovníckych zástav, či diorámy so zverou v prirodzenom prostredí slovenskej prírody a zverou žijúcou mimo nášho územia. Expozícia Múzea vo Svätom Antone ponúkla Sieň úcty a slávy slovenského poľovníctva, zbierku historických a pytliackych zbraní, exponáty abnormalít a trofej neznámeho strelca. K sprievodným akciách podujatia patrili aj ukážky a prezentácia poľovníckej kynológie.

Počas výstavy poľovníci a ostatní návštevníci  sa oboznámili so súčasným stavom a vývojom slovenského poľovníctva a tak má nepoľovnícka verejnosť možnosť plnohodnotne pochopiť myšlienku uplatňovania princípov veľkoplošného poľovníckeho hospodárenia. Prezentované boli výsledky starostlivosti, zušľachťovania, chovu a lovu voľne žijúcej zveri a zveri chovanej vo zverniciach.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Deň genocídy Slovanov v Nitre alebo hrôzostrašné svedectvo o vojne a utrpení na Donbase

 

V centre starobylej Nitry sa včera popoludní konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti pamätné...

📅23.06.2019 0 2008x 👤eugenius

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na vý...

📅14.06.2019 0 1232x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,