asfasdf ×

NázorObčana.sk

V meste pod Zoborom sa uskutoční Prvý detský festival a veľtrh 2016

 Aktuality

Pozajtra v pavilóne A na výstavisku Agrokomplex odštartuje l. detský festival a veľtrh 2016. Výstavisko Agrokomplex bude patriť najmä deťom od 24. do 26. júna netradične od deviatej ráno a až do deviatej večer.

22 Jún
2016 19:10:54

 

Foto: Rastislav Búgel

Toto jedinečné podujatie sa uskutoční v termíne 24., 25. a 26.06.2016. Na Slovensku sa jedná o prvý a jediný festival spojený s veľtrhom takéhoto rozsahu, určený pre deti od najmenších bábätiek až po väčších teenegerov, a samozrejme ich rodičov.

Detský festival a veľtrh bude rozdelený na workshopovú časť a veľtržnú – teda nákupnú časť.. Festivalová časť bude veľmi atraktívna. Do programu budú zaradené vystúpenia detských hviezd, rôzne tanečné vystúpenia, divadelné predstavenia pre deti, šašovia, rozprávkové postavičky, kino filmy a veľké množstvo nafukovacích atrakcií.

Taktiež výstavisko Agrokomplex ponúka naozaj nádhernú plochu, spojenú aj s jazierkom a zvieratkami, pre prípad oddychu. Novinkou tohto ročníka bude vláčik (poľná železnica), ktorým sa dostanete do priestorov celého areálu výstaviska. 

V pavilóne A máme pre detí a rodičov pripravenú najväčšiu Mattel family zónu na Slovensku i v Čechách. Na ploche viac ako 2000 m2 bude hracia zóna MEGA BLOKS, BARBIE, HOT WHEELS, MONSTER HIGH, BOOMco, FISHER-PRICE, MAŠINKA TOMÁŠ,    streetball s Monster High, vlasové a návrhárske štúdio Barbie, Hot Wheels Star Wars i relaxačná zóna pre nejmenších. Pavilón B bude patriť ako v predchádzajúcom ročníku Ihrysku. Spoznáte a zahráte sa s množstvom společenských hier z celého sveta. V pavilóne C bude hracia herňa s xboxom prípadne playstation.

Samozrejme, nebudú chýbať ďalšie atrakcie.  Celá vonkajšia plocha bude zaplnená nafukovacími atrakciami, preliezkami, pieskoviskom, floorbalovým a dopravným ihriskom. Festivalu bude patriť celý areál vrátane vodnej plochy. K dispozícii bude aj Nitrianska poľná železnica, takzvaný Rozprávkový vlak, ktorý bude pre deti zdarma. V ponuke bude aj prehliadka tradičnej školy, mliečnice, lisovne oleja, mlynov, pekárne i zimnej maštale a ďalších objektov našich predkov v skanzene. Budúcich hasičov a policajtov určite upútajú prehliadky a ukážky práce profesionálov, chýbať nebudú ani dobové kolotoče či zvieracia farma a výhliadkové lety helikoptérou. Kino s rozprávkami zabezpečí trošku oddychu.

Tento rok sa môžete tešiť na vystúpenia Mira Jaroša, Veselých zúbkov, Smejka a Tanculienky. Samozrejme prídu aj Kamaráti z Trinity, ktorý budú krstiť CD. Zatancujete si  aj s Lolo a Piškót a Crazy Chichi and Friends.

Novinkou veľtržnej zóny bude Sashe trh pre deti. Predstavia sa vám rôzni handmade výrobcovia detských hračiek, oblečenia, atď. Súčasťou budú samozrejme rôzni výrobcovia hračiek, obuvi, knižiek a iných doplnkov pre deti.  Opäť sa uskutočnia preteky lezúňov,  workshopy kreslenie – práca s papierom, maľovanie na tvár, detský kadernícky salón, kútik zdravotnej pomoci, zdobenie perníčkov a Vnímavé deti prinesú logické hry pre škôlkarov. Novinkou bude aj mobilné planetárium.

Veľkým lákadlom bude Rozprávková cesta, ktorá povedie celým areálom výstaviska. Na  desiatich stanovištiach budú deti zbierať pečiatky a súťažiť o darčekové predmety a sladkú odmenu. Medzi hlavné ceny patria rodinné dovolenkové pobyty od partnerov podujatia. Na trase dlhej jeden kilometer, ktorá sa  začne a skončí pri hlavnom pódiu, sa deti stretnú s rozprávkovými postavičkami. Cestou objavia rozprávkovú krajinu s kráľovstvom, strašidelným územím, vodníkmi, vílami a čertmi.

„Mapa“ podujatia:

PAVILÓN A, 0 – 5 ROKOV: preteky lezúňov, lekcie z angličtiny, cvičenie s bábätkami, kreslenie – práca s papierom, maľovanie na tvár

PAVILÓN B, 6 – 12 ROKOV: Ihrisko – svet spoločenských hier

PAVILÓN C, 12 – 18 ROKOV: X BOX ONE (fun zona)

PRIESTOR MEDZI PAVILÓNMI: nafukovacie atrakcie, dopravné ihrisko, oddychové zóny, stánky, farma so zvieratkami, koníky, poníky, kone s vozmi, helikoptéry na ďiaľkové ovládanie, elektrické bicykle (testovacie akcie), oddychové zóny, pieskovisko, hasiči s detským autom

PAVILÓN K: premietanie filmu, divadlo

PAVILÓN F: veľtržná hala pre vystavovateľov

Pred PAVILÓNOM F: hlavný stage

1: začiatok Rozprávkovej cesty

2 – 9: stanovištia Rozprávkovej cesty

10: koniec Rozprávkovej cesty

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na vý...

📅14.06.2019 0 343x 👤eugenius

V centre slovanstva, starobylej Nitre sa včera hovorilo o pôvode, histórii, tradíciách a zvykoch Slovanov

 

Desiatky ľudí, ktorých zaujíma história Slovanov, informácie o ich pôvode, histórii, tradíciách a zv...

📅14.06.2019 0 574x 👤eugenius

Žiaci vyšších tried Súkromnej strednej školy ochrany osôb a majetku a žiaci Evanjelického lýcea navštívili Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave

 

V dňoch 9. a 11. apríla žiaci vyšších tried bratislavskej Súkromnej strednej školy ochrany osôb a maj...

📅16.04.2019 0 707x 👤eugenius

Prívrženci slovanskej vzájomnosti, našich zvykov a tradícií sa včera stretli na Biblioteke Slavica v meste pod Zoborom

 

Včera v starobylej Nitre sa stretli prívrženci slovanskej vzájomnosti, našich tradícií a zvykov, spolo...

📅01.04.2019 0 602x 👤eugenius
,