asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mladá slovenská fotografka Lenka Lukačovičová vystavuje v Slovenskom inštitúte v Moskve

 Aktuality

V Slovenskom inštitúte v Moskve sa konalo vo štvrtok (16. júna) slávnostné otvorenie výstavy diel mladej slovenskej fotografky Lenky Lukačovičovej pod názvom: „RE: EXPOZÍCIA“.

25 Jún
2016 20:51:39

Foto: Slovenský inštitút

Ide o jej prvú prezentáciu prác v hlavnom meste Ruskej federácie. Riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula vo svojom otváracom príhovore pripomenul, že táto výstava sa koná v predvečer predsedníctva SR v Rade Európskej únie. Podčiarkol, že pre našu krajinu je to nielen veľká česť, ale aj obrovský záväzok a zodpovednosť.

Účastníkom vernisáže zároveň predstavil logo slovenského predsedníctva, v znamení ktorého sa budú niesť všetky podujatia organizované SI v druhom polroku t.r.. V tejto súvislosti vyslovil presvedčenie, že aj oni návštevníkov zaujmú, vyvolajú spokojnosť, pohodu i úsmev tak, ako usmievajúci sa „európsky smajlík“.

Na adresu tvorby L. Lukačovičovej uviedol, že sa ňou snaží o to, aby nás podnecovala premýšľať - premýšľať o ľuďoch, o vzťahoch, ale aj o umeleckých priestoroch, jednoducho o všetkom, čo nás obklopuje.

Bližšie jej tvorbu i vystavované diela predstavila umenovedkyňa - pracovníčka SI Alla Nuždina. Poukázala na to, že diela zástupkyne mladej generácie slovenských fotografov L. Lukačovičovej zjednocuje vnímanie súčasnej kultúry ako priestoru, nachádzajúceho sa v procese očakávania alebo rekonštrukcie, pričom prázdne priestory galérií a múzeí nastoľujú aj otázku – kam, k akým horizontom mieri európska kultúra? Výstava fotografií Lenky Lukačovičovej potrvá v Slovenskom unštitúte v Moskve do 1. júla t.r. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Deň genocídy Slovanov v Nitre alebo hrôzostrašné svedectvo o vojne a utrpení na Donbase

 

V centre starobylej Nitry sa včera popoludní konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti pamätné...

📅23.06.2019 0 1532x 👤eugenius

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na vý...

📅14.06.2019 0 688x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,