asfasdf ×

NázorObčana.sk

Už od dnes Chrenovské stánky s populárnou kapelou DESMOD v Nitre

 Aktuality

Už po desiatykrát organizuje Mesto Nitra v dňoch 19. - 21. augusta súbežne s medzinárodnou poľnohospodárskou a potravinárskou výstavou Agrokomplex 2016 kultúrno-zábavné podujatie Chrenovské stánky.

18 August
2016 19:15:15

 

Foto: autor

V priestore parkoviska, neďaleko hlavnej vstupnej brány na výstavisko, sa môžete prísť zabaviť, či nakúpiť si originálne výrobky na jarmoku remesiel. Postavený bude pivný stan „Sedem chutí piva“, kde sa budú čapovať moderné ľahké ovocné pivá, nájdete tu pivnú klasiku i tmavé pivá.

Trojdňové podujatie sa začína už v piatok o 15. hodine. Návštevníkov naladia na príjemnú strunu spevácke skupiny Lipa, Senior a Podzoborskí heligonkári. O 17. hodine si pripomenieme niekdajšiu tradíciu „Dožiniek“ na Chrenovej a tradičné ľudové zvyky s folklórnou skupinou Chyzerovčanka. Po nich vystúpi kapela Colorado a po nej Kašuba band s hitmi, ktoré sú obľúbené nielen v česko-slovenskej televízii Šláger TV, ale i v Nemecku a Švajčiarsku.

V sobotu 20. augusta sa opäť potešia milovníci heligónky, dobrého jedla a predovšetkým piva. Na podujatí Sedem chutí piva môžete zažiť párovanie piva a jedla, ochutnávku a „živé varenie“ s obchodným sládkom Karolom Francem a šéfkuchárom Lacim Hornáčkom. Po nich bude nasledovať vystúpenie kapely Playground. Večerný program skupiny Družina je lahôdkou zostavenou zo slovenských piesní, ktoré všetci poznáme, prezlečených v modernom šate, tzv. ethnobeat. Skupina získala za svoje posledné vydané CD platinovú platňu.

Ťahákom nedeľného programu bude o 15. hodine koncert populárnej kapely DESMOD. Ešte pred nimi, o 10. hodine, spríjemní nedeľňajšie dopoludnie pri stánkoch vystúpenie nitrianskej džezovej skupiny E. G. O. Group. Neskoré popoludnie návštevníkom spríjemní vystúpenie vokálnej skupiny For You acapella vocal group. Organizátori nezabudli ani na deti.

V nedeľu popoludní sa deti zabavia s divadielkom Rád červených nosov, pripravená je pre ne Veľká detektívna cesta okolo sveta. Súčasťou podujatia bude tradičný Jarmok ľudových remesiel, kde môžu návštevníci obdivovať zručnosť remeselníkov a kúpiť si ich jedinečné výrobky.

Ľudmila Synaková

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 949x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1366x 👤eugenius
,