asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mladí slovenskí dizajnéri predviedli svoje umenie v Moskve

 Aktuality

V Slovenskom inštitúte v Moskve sa uskutočnila vo štvrtok (22. septembra) vernisáž výstavy mladých módnych tvorcov - študentov Oddelenia priemyselného dizajnu Fakulty priemyselných technológií Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne.

29 September
2016 22:13:15

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

Táto výstava nazvaná „Slovenský textilný dizajn“ bola spojená s módnou prehliadkou. Riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula privítal medzi desiatkami hostí, ktorí sa zišli v kinosále Slovenského inštitútu tiež manželku slovenského a českého veľvyslanca v Moskve Petru Priputenovú a Janu Remkovú, ako aj Júliu Popovu - riaditeľku Domu módy Slavu Zajceva, patriarchu ruskej módy, označovaného za „ruského Christiana Diora“. 


Ján Šmihula vyjadril v úvodnom príhovore radosť z toho, že podujatie sa nesie predovšetkým v duchu mladosti, že svoje umenie, um, nápaditosť a majstrovstvo budú predstavovať mladí ľudia, pretože tiež to je jedna z hlavných úloh pri prezentácii slovenskej kultúry v rámci predsedníctva v Rade Európskej únie. Vyjadril presvedčenie, že originálne kolekcie mladých módnych návrhárov publikum zaujmú, tak ako počas ich predchádzajúci výstav doma aj v zahraničí.

Vedúci Oddelenia priemyselného dizajnu profesor Pavol Lizák v tejto súvislosti pripomenul, že Moskva je už v poradí šiestym Slovenským inštitútom v zahraničí, kde predstavujú študenti svoje modely. Spoločne s rektorom Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka Jozefom Habánikom sa poďakovali Slovenskému inštitútu za možnosť prezentácie prác študentov v Moskve.


Mladí módni tvorcovia predviedli počas módnej prehliadky viac ako dve desiatky vlastných modelov. Svojou originalitou, nápaditosťou a zručnosťou nenechali nikoho z prítomných na pochybách, že idú správnou cestou. Potlesk, ktorý zaznel v kinosále Slovenského inštitútu po skončení módnej prehliadky bol toho jasným dôkazom. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Členovia spoločnosti Priatelia staroslávnej Nitry zhodnotili svoju tohtoročnú činnosť a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií o histórii Slovenska

 

Včera večer v priestoroch Ponitrianskeho múzea v meste pod Zoborom sa uskutočnilo stretnutie spoločnosti ...

📅14.12.2018 0 438x 👤eugenius

V Pribinovom meste, skvoste bývalého veľkého slovanskeho štátu, na vrchu Zobor vyhlásili Deklaráciu Slovienov

 

Včera v slávnej starobylej Nitre, niekdajšom významnom meste mocnej slovanskej Veľkomoravskej ríše, ná...

📅13.12.2018 0 625x 👤eugenius

Slovanský folklórny Slavica festival včera aj s hosťami z Bieloruska a Chorvátska pokračoval v Mojzesove a Alekšinciach

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, predvčerom popoludní sa v Nitre už po desiaty raz uskutočnil ...

📅08.07.2018 0 1083x 👤eugenius

Hromy divo bijú alebo v Nitre sa uskutočnil jubilejný, desiaty ročník medzinárodného slovanského folklórneho Slavica Festivalu

 

Včera popoludní sa v Pribinovom meste už po desiaty raz uskutočnil tradičný medzinárodný folklórny Sl...

📅08.07.2018 0 1130x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,