asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nitrianska hudobná jeseň a gitarový festival Cithara aediculae

 Aktuality

Dnes sa v nitrianskej Synagóge pod záštitou primátora Nitry Jozefa Dvonča začne známou festivalovou znelkou 11. ročník festivalu Nitrianska hudobná jeseň 2016.

06 Október
2016 19:12:24

 

Foto: Mesto Nitra

Toto významné hudobné podujatie pripravilo mesto Nitra a Súkromné konzervatórium v Nitre a občianske združenie Originál. Počas prvého večera sa hudobnej verejnosti predstaví huslista Radim Kresta z Českej republiky a Komorný orchester ZOE. V nedeľu 9. októbra bude pódium patriť huslistke Jane Vonáškovej Novákovej a klaviristovi Petrovi Novákovi.

Vo štvrtok 13. októbra sa diváci môžu tešiť na nezávislé zoskupenie hudobníkov IL CUORE BAROCCO, ktorí sa venujú historickej interpretácii hudby renesancie, impresionizmu a baroka. Skutočnou lahôdkou bude 16. októbra koncert klávesového mága Mariána Vargu. Tento legendárny muzikant, ktorý koncom januára oslávil 69. narodeniny, zahrá vlastné kompozície a ponúkne tiež improvizácie na témy skladateľov, akými boli Ludwig van Beethoven, Antonio Vivaldi, Johannes Brahms či Johann Sebastian Bach.

V nedeľu 23. októbra sa nitrianskou Synagógou bude niesť hudba štvorice umelcov – klaviristu Stanislava Slavíčka, huslistu Lukáša Miku, violončelistu Lukáša Svobodu a klarinetistu Lukáša Daňhela z Českej republiky.

Na 27. októbra je pripravené vystúpenie sopranistky Evy Melichaříkovej, barytonistu Aleša Janigu a klaviristu Milana Pacovského. Súčasťou Nitrianskej hudobnej jesene bude XXXIII. Cithara aediculae 2016 i. m. Pavol Sika, ktorý pripravilo Združenie Originál. V rámci festivalu sa uskutočnia v Synagóge tri koncerty a to 20., 21. a 22. októbra. Predstavia sa na nich dramaturg podujatia, gitarista Ján Labant; Kupiňski gitarové duo v zložení Eva Jablczyňska a Darius Kupiňski z Poľska a Alberto Mesirca z Talianska.

Ľudmila Synaková

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Pôvodná kultúra Slovanov: v Nitre sa cez víkend uskutočnil dvojdňový seminár „Ako žiť bez strachu - Riadenie osudu“ zo série „Rodová niť“

 

História, tradícia, zvyky, náboženstvo, zákony a pôvodná kultúra Slovanov zaujíma stále väčší po...

📅30.09.2019 0 288x 👤eugenius

Deň genocídy Slovanov v Nitre alebo hrôzostrašné svedectvo o vojne a utrpení na Donbase

 

V centre starobylej Nitry sa včera popoludní konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti pamätné...

📅23.06.2019 0 1300x 👤eugenius

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na vý...

📅14.06.2019 0 462x 👤eugenius

V centre slovanstva, starobylej Nitre sa včera hovorilo o pôvode, histórii, tradíciách a zvykoch Slovanov

 

Desiatky ľudí, ktorých zaujíma história Slovanov, informácie o ich pôvode, histórii, tradíciách a zv...

📅14.06.2019 0 687x 👤eugenius
,