asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nitrianska hudobná jeseň a gitarový festival Cithara aediculae

 Aktuality

Dnes sa v nitrianskej Synagóge pod záštitou primátora Nitry Jozefa Dvonča začne známou festivalovou znelkou 11. ročník festivalu Nitrianska hudobná jeseň 2016.

06 Október
2016 19:12:24

 

Foto: Mesto Nitra

Toto významné hudobné podujatie pripravilo mesto Nitra a Súkromné konzervatórium v Nitre a občianske združenie Originál. Počas prvého večera sa hudobnej verejnosti predstaví huslista Radim Kresta z Českej republiky a Komorný orchester ZOE. V nedeľu 9. októbra bude pódium patriť huslistke Jane Vonáškovej Novákovej a klaviristovi Petrovi Novákovi.

Vo štvrtok 13. októbra sa diváci môžu tešiť na nezávislé zoskupenie hudobníkov IL CUORE BAROCCO, ktorí sa venujú historickej interpretácii hudby renesancie, impresionizmu a baroka. Skutočnou lahôdkou bude 16. októbra koncert klávesového mága Mariána Vargu. Tento legendárny muzikant, ktorý koncom januára oslávil 69. narodeniny, zahrá vlastné kompozície a ponúkne tiež improvizácie na témy skladateľov, akými boli Ludwig van Beethoven, Antonio Vivaldi, Johannes Brahms či Johann Sebastian Bach.

V nedeľu 23. októbra sa nitrianskou Synagógou bude niesť hudba štvorice umelcov – klaviristu Stanislava Slavíčka, huslistu Lukáša Miku, violončelistu Lukáša Svobodu a klarinetistu Lukáša Daňhela z Českej republiky.

Na 27. októbra je pripravené vystúpenie sopranistky Evy Melichaříkovej, barytonistu Aleša Janigu a klaviristu Milana Pacovského. Súčasťou Nitrianskej hudobnej jesene bude XXXIII. Cithara aediculae 2016 i. m. Pavol Sika, ktorý pripravilo Združenie Originál. V rámci festivalu sa uskutočnia v Synagóge tri koncerty a to 20., 21. a 22. októbra. Predstavia sa na nich dramaturg podujatia, gitarista Ján Labant; Kupiňski gitarové duo v zložení Eva Jablczyňska a Darius Kupiňski z Poľska a Alberto Mesirca z Talianska.

Ľudmila Synaková

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 1683x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1916x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,