asfasdf ×

NázorObčana.sk

Moskovskí školáci rozvíjajú slovenské ľudové tradície

 Aktuality

Riaditeľ Slovenského inštitútu v Moskve Ján Šmihula zavítal v piatok (28. októbra) do moskovskej „Školy № 1357 - mnohoodborového školského centra Bratislavskij“.

04 November
2016 19:27:23

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

S vedením tohto obrovského školského komplexu, ktorý navštevuje 5 tisíc žiakov, hovoril najmä o prehlbovaní vzájomných kontaktov v oblasti kultúry a výučby slovenského jazyka. 
Na škole pôsobí múzeum „Slovenskej ľudovej kultúry“ a práve v jeho priestoroch moskovskí školáci prezentovali svoj blízky vzťah k slovenskej kultúre a umeniu, k nášmu jazyku i k Slovensku celkovo.  

V približne polhodinu trvajúcom programe zaspievali slovenské piesne a preukázali svoje znalosti o exponátoch múzea – o slovenských tradičných ľudovoumeleckých výrobkoch z keramiky, dreva a kovu. Riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula sa poďakoval žiakom za program, ocenil ich znalosti slovenčiny a vyzdvihol ich úprimný záujem o našu krajinu, ktorý bol cítiť z prezentovaného programu. 

S vedením školy potom posúdil možnosti spolupráce v kultúrnej oblasti, pričom sa dohodli na konkrétnych podujatiach za účasti moskovských školákov. Prvou takouto akciou bude vystúpenie žiakov „Školy № 1357“ počas decembrového Vianočného jarmoku v kinosále Slovenského inštitútu.

Riaditeľka múzea „Slovenskej ľudovej kultúry“ Larisa Vovk požiadala riaditeľa SI o pomoc pri nadviazaní kontaktov s gymnáziom A. Einsteina v Bratislave, ktoré sa zameriava na výučbu ruského jazyka. Rovnako by chceli na škole obnoviť vyučovanie slovenčiny, pretože žiaci prejavujú podľa jej slov o náš jazyk značný záujem.      

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Deň genocídy Slovanov v Nitre alebo hrôzostrašné svedectvo o vojne a utrpení na Donbase

 

V centre starobylej Nitry sa včera popoludní konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti pamätné...

📅23.06.2019 0 2049x 👤eugenius

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na vý...

📅14.06.2019 0 1284x 👤eugenius
,