asfasdf ×

NázorObčana.sk

Moskovskí školáci rozvíjajú slovenské ľudové tradície

 Aktuality

Riaditeľ Slovenského inštitútu v Moskve Ján Šmihula zavítal v piatok (28. októbra) do moskovskej „Školy № 1357 - mnohoodborového školského centra Bratislavskij“.

04 November
2016 19:27:23

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

S vedením tohto obrovského školského komplexu, ktorý navštevuje 5 tisíc žiakov, hovoril najmä o prehlbovaní vzájomných kontaktov v oblasti kultúry a výučby slovenského jazyka. 
Na škole pôsobí múzeum „Slovenskej ľudovej kultúry“ a práve v jeho priestoroch moskovskí školáci prezentovali svoj blízky vzťah k slovenskej kultúre a umeniu, k nášmu jazyku i k Slovensku celkovo.  

V približne polhodinu trvajúcom programe zaspievali slovenské piesne a preukázali svoje znalosti o exponátoch múzea – o slovenských tradičných ľudovoumeleckých výrobkoch z keramiky, dreva a kovu. Riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula sa poďakoval žiakom za program, ocenil ich znalosti slovenčiny a vyzdvihol ich úprimný záujem o našu krajinu, ktorý bol cítiť z prezentovaného programu. 

S vedením školy potom posúdil možnosti spolupráce v kultúrnej oblasti, pričom sa dohodli na konkrétnych podujatiach za účasti moskovských školákov. Prvou takouto akciou bude vystúpenie žiakov „Školy № 1357“ počas decembrového Vianočného jarmoku v kinosále Slovenského inštitútu.

Riaditeľka múzea „Slovenskej ľudovej kultúry“ Larisa Vovk požiadala riaditeľa SI o pomoc pri nadviazaní kontaktov s gymnáziom A. Einsteina v Bratislave, ktoré sa zameriava na výučbu ruského jazyka. Rovnako by chceli na škole obnoviť vyučovanie slovenčiny, pretože žiaci prejavujú podľa jej slov o náš jazyk značný záujem.      

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 634x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1140x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,