asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nitran Emil Vontorčík napísal knihu – Bitka pri Viedni

V Ponitrianskom múzeu v Nitre predstavili 25. októbra verejnosti zaujímavé historické dielo z oblasti literatúry faktu, knihu Emila Vontorčíka „Bitka pri Viedni 1683 – Stret civilizácií kresťanského kríža a islamského polmesiaca v zrkadle súčasnosti“

07 November
2016 18:53:21

 

Na snímke: Zástupca primátora Ján Vančo s autorom knihy Emilom Vontorčíkom.

Foto: Ľudmila Synaková

Autor na knihe pracoval viac ako dvadsať rokov a vydal ju pri príležitosti 333. výročia tejto významnej historickej udalosti. Autorovi Emilovi Vontorčíkovi v mene primátora Nitry Jozefa Dvonča zablahoželal zástupca primátora Ján Vančo.

Nie je to práca bádateľská, ani prísne vedecká, ale populárno-náučná. Kniha je určená širokej verejnosti, najmä mladej generácii, ktorá je  podrobovaná skúške pod tlakom módneho multikulturalizmu, a tak sa u nej stále viacej prehlbuje diskontinuita v historickom vedomí ako slovenského, tak aj stredoeurópskeho obyvateľa na prahu nového veku.

Môžeme sa stotožniť s názorom autora, že pamätná bitka onoho slnečného a horúceho dňa (ako zhodne udávajú domáce i osmanské súdobé pramene) 12. septembra 1683 nebola jednorazovou záležitosťou merania síl dvoch imperiálnych súperov v Európe, ako by sa to mohlo na prvý pohľad zdať súčasníkovi.

Ľudmila Synaková

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

,