asfasdf ×

NázorObčana.sk

Maľované Slovensko v ruskom Ščelkove

 Aktuality

Za účasti slovenského veľvyslanca v Ruskej federácii Petra Priputena sa v piatok (17. marca 2017) konala v meste Ščelkovo, ktoré leží na severo-východe Moskovskej oblasti vernisáž výstavy "Slovensko očami ruských maliarov".

26 Marec
2017 09:08:26

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

V tamojšej galérii predstavuje 13 ruských maliarov viac ako 50 obrazov, ktoré namaľovali počas plenérov na Slovensku. Riaditeľ galérie Alexander Beglov vyzdvihol vo svojom príhovore skutočnosť, že ide o prvú spoločnú akciu ruskej a slovenskej strany v Ščelkovskej oblasti. Veľvyslanec Peter Priputen poukázal na to, že v galérii sa cíti ako doma, pretože zo všetkých strán na neho hľadia rôzne miesta rodného Slovenska.

Riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula podčiarkol, že je vždy veľmi rád, keď na  mape Ruska pribudne nové miesto i mesto, kde má slovenská kultúra a umenie svoju premiéru – ako práve teraz v Ščelkove. Poďakoval sa riaditeľovi galérie A. Beglovi za to, že sa im spoločným úsilím podarilo výstavu zorganizovať. 

 
Veľvyslanec Peter Priputen sa zišiel aj s hlavou Ščolkovskej mestskej oblasti Nadeždou Surovcevou a ďalšími vedúcimi predstaviteľmi oblasti. N. Surovceva priblížila hosťom zo Slovenska Ščelkovskú oblasť, kde sa rozvíja najmä textilný, chemický a agrochemický priemysel. Veľkú pozornosť venovala zahraničným kontaktom, keď pripomenula, že vzťahy rozvíjajú s 15 družobnými mestami v zahraničí. V tejto súvislosti neraz zdôraznila, že by veľmi radi nadviazali takéto vzťahy aj s mestom na Slovensku, poukazujúc na spoločné slovanské korene.


Na záver pobytu v Ščelkovskej oblasti zavítal veľvyslanec Peter Priputen do Monina – takmer 20-tisícového sídla mestského typu. Navštívil tiež tamojšie Ústredné múzeum vojenského letectva – najväčšie letecké múzeum na svete, kde sa nachádza takmer 200 lietadiel a vrtuľníkov. Múzeum, označované aj ako „poéma o krídlach“ je otvorené od roku 1960 a ročne ho navštívi viac ako 150-tisíc ľudí. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 763x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1228x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,