asfasdf ×

NázorObčana.sk

Standing ovation pre Bratislava Hot Serenaders v Moskve

 Aktuality

Plagáty pozývali na veľkolepú show v štýle „Veľkého Gatsbyho“. Očakávania sa viac ako naplnili.

28 Marec
2017 19:59:45

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

Preplnená Veľká sála moskovského Domu kino sledovala v sobotu 25. marca neopakovateľnú, autentickú interpretáciu jazzovej hudby 20. - 40. rokov minulého storočia v podaní unikátneho orchestra Bratislava Hot Serenaders. Vyše tisíc divákov odmenilo výkon muzikantov, patriacich medzi svetovú špičku, dlhotrvajúcim aplauzom v stoji a pokrikmi "Bravó".

Slovenský veľvyslanec v Rusku Peter Priputen sa po skončení dve hodiny trvajúceho koncertu poďakoval umelcom za sviatok hudby, ktorý pripravili nadšeným divákom a zablahoželal súboru k jeho 25-ročnému jubileu. Poukázal na to, že umenie a hudba urobia v diplomacii často viac ako "veľká politika" a vyslovil želanie, že nezostane iba pri tomto jednom vystúpení.

Vedúci súboru trubkár Juraj Bartoš vo svojom príhovore podčiarkol, že veľmi radi prídu do Moskvy opäť, aby svojim umením ľudí nielen zabavili, ale aj napomáhali upevňovať a rozvíjať priateľstvo medzi obidvoma národmi, pričom vysoko ocenil vytvorenie skvelej atmosféry.       

Prezident ruského Združenia muzikantov a milovníkov jazzu Alexander Ejdeľman sa poďakoval slovenskému veľvyslanectvu a Slovenskému inštitútu v Moskve za výraznú pomoc pri organizácii koncertu. Zároveň uviedol, že už teraz začínajú pracovať na nových projektoch, aby sa členovia jedinečného hudobného telesa, akým orchester Bratislava Hot Serenaders nepochybne je, mohli opäť predstaviť ruskému publiku.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 776x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1236x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,