asfasdf ×

NázorObčana.sk

Fotoreportáž: „Naj agro dievča“ a „Naj agro chlapec“ alebo včera sa v nitrianskom Agrokomplexe začal Agrosalón 2017

 Aktuality

V nitrianskom Agrokomplexe /Národné výstavisko od r. 1974/ sa včera začal Agrosalón 2017. Tohtoročný Agrosalón v meste pod Zoborom poskytuje priestor pre viac ako 105 vystavovateľov a spoluvystavovateľov z niekoľkých krajín.

28 Marec
2017 20:06:28

 

Foto: autor

Toto podujatie má medzinárodný charakter, o čom svedčí aj fakt, že sa ho zúčastňujú vystavovatelia nielen zo Slovenskej republiky, ale aj z Bieloruska, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nemecka, Rakúska, a Talianska.

Výstavná plocha Agrosalónu bude 16 821 m2. Organizátori aj tento rok mienia odprezentovať prestížny „salón“ pre poľnohospodárske stroje a mechanizáciu, zabezpečiť vysokú odbornú úroveň podujatia a poskytnúť optimálne podmienky vystavovateľom na uzatvorenie čo najväčšieho množstva obchodných transakcií.

Novinkou tohto ročníka bude prezentácia historickej poľnohospodárskej techniky, ktorú pre toto podujatie pripravilo Slovenské poľnohospodárske múzeum. Tento rok sa bude konať aj konferencia „Agrobiznis“ spojená s prednáškami a s vyhodnotením 4. ročníka súťaže „Najinovatívnejší stroj roka 2016“.

Neoddeliteľnou súčasťou veľtrhu je i udeľovanie niekoľkých významných ocenení. Aj tento rok udelia ocenenia v piatich kategóriách na slávnostnom odovzdávaní „Ceny veľtrhu Agrosalón 2017 “. Novinkou medzi cenami bude mimoriadna cena riaditeľa agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO š.p. ktorou sa poďakujú vystavovateľovi za zásluhy a dlhoročnú spoluprácu s výstaviskom.

Expozícia Slovenského poľnohospodárskeho múzea počas Agrosalónu 2017 bude sprístupnená počas celého veľtrhu od 28.3. do 1.4.2017. Dynamické ukážky v podobe Traktorparády sa budú konať v sobotu 1.4.2017 počas celého dňa na vonkajšej ploche medzi pavilónmi M3 a M4.

Slovenské poľnohospodárske múzeum si pre návštevníkov veľtrhu Agrosalón pripravilo ukážky a sprievodný program. Okrem zastúpenia najmodernejších strojov a technológií od špičkových firiem budú môcť návštevníci veľtrhu vidieť aj mechanizmy a časti expozícií, ktoré zachytávajú poľnohospodársku mechanizáciu v minulosti. Jedinečné kusy histórie z depozitára SPM nie je možné vidieť nikde inde na našom území. Návštevníci tak  budú môcť porovnať poľnohospodársku techniku dneška s históriou.

Súčasťou veľtrhu a lákadlom nielen pre odbornú verejnosť bude finále súťaže „Naj agro dievča a Naj agro chlapec“. Predstavenie finalistov ako i samotné finále súťaže bude prebiehať 30.3.2017 o 10.50 hod.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

50 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 625x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1131x 👤eugenius
,