asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ivan Naščák: Otvorený list televízii Markíza

 Aktuality
  • Deň vďaky, festival obce Ružiná: Neviete kam za zábavou, dobrou hudbou a príjemnou atmosférou? 12.augusta nájdete všetko čo hľadáte v krásnom prostredí Ružinej. Budú na Vás čakať koncerty, atrakcie, hry pre deti a mnoho ďalšieho. ...

Vážený pán generálny riaditeľ a vedúci spravodajstva a publicistiky. Dňa 1. apríla 2017 som sledoval večerné hlavné vydanie Televíznych novín, ktoré ma nesmierne pobúrilo.

06 Apríl
2017 06:01:21

 

Foto: Facebook

Konkrétne, v príspevku sa vraví o deportácii Židov v r.1944 z Levíc, ale ANI SLOVO, ŽE TOTO ÚZEMIE vtedy OKUPOVALO Hortyovské, fašistické MAĎARSKO, To bolo aj zodpovedné za predmetné deportácie. Hranica s Maďarskom, v tom čase, prechádzala, tesne, pri Vrábľoch.. O skutočnosti, že tieto deportácie, sa uskutočnili, s územia, vtedajšieho Maďarska, nebola v reportáži ani zmienka.

To na diváka, mohlo pôsobiť dojmom, že sa jedná o zločin Slovenského štátu. Nechcem obhajovať činy Slovenského štátu, ale nechcem ani, aby sa SLOVÁKOM pripisovali, zločiny, ktoré spáchali iné štáty. Toto nie je v poslednej dobe ojedinelý prípad. Často sú stavané na Slovensku pamätníky holocaustu, práve na územiach, ktoré boli, okupované Maďarskom, ale v texte na pamätníkoch, o tejto skutočnosti, nie je žiadna zmienka JE TO iba NÁHODOU?

Pochybujem. Takto "OBJEKTÍVNE" informujú "slovenské" médiá? Skôr, ako slovenské, by bolo vhodnejšie ich označiť, ako média pôsobiace na Slovensku. Ako potom, budú o Slovensku informovať, skutočne cudzie zahraničné média?!

Redakcia TV Novín, buď neovláda Slovenskú históriu, alebo horšia možnosť, že ju ovláda, ale úmyselne zamlčuje celú pravdu. To je v podstate, zavádzanie, až klamanie. Je to ZÁVAŽNÉ porušenie ETICKÉHO KÓDEXU NOVINÁRA, ku ktorému sa prihlásilo aj vaše médium ! Reportáž bola uverejnená v hlavných večerných TN, dňa 1. apríla 2017. No na prvoaprílový žart, to nevypadalo.

Osobne som proti každému extrémizmu. S toho dôvodu ani nie som priaznivcom a voličom ĽSNS-Kotrebovcov. Dúfam, že podniknete také opatrenia, aby sa v budúcnosti takáto situácia nezopakovala.

Premiér Fico mal nedávno prejav, v ktorom označoval novinárov za prostitútky. Jeho k takémuto označeniu motivovali úplne iné dôvody, hlavne osobné. Nemusím s nim súhlasiť, ale označenie PRESSTITÚTI je pre mnohých žurnalistov trefné a opodstatnené. Ale radosť s toho vôbec nemám.

S pozdravom,

Ivan Naščák, divák    

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

96 %
(504 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,