asfasdf ×

NázorObčana.sk

Slavica a slovenskí motorkári v rámci projektu Slovanský svet odchádzajú do Katyni a organizujú zájazd na oslavy Dňa víťazstva na Slavíne

 Aktuality

Členovia nitrianskeho občianskeho združenia Slavica a slovenskí motorkári, vrátane nitrianskych Nočných vlkov v rámci projektu Slovanský svet o týždeň navštívia pamätné miesto v Katyni a 9. mája organizujú zájazd na oslavy Dňa víťazstva na Slavíne.

18 Apríl
2017 19:50:26

 

Foto: Slavica.sk

Našich čitateľov sme už oboznámili s projektom Slovanský svet, v rámci ktorého členovia mnohých slovenských občianskych organizácií a domáci motorkári sa zúčastňujú na Cestách slovanskej vzájomnosti. Šíria myšlienky slovanskej vzájomnosti, spolupatričnosti a priateľstva. Nitrianske občianske združenie Slavica a motorkári každoročne organizujú niekoľko významných podujatí a výjazdov po cestách slovanskej vzájomnosti. V rôznych krajinách účastníci jazdy a domáci obyvatelia spoločne sadia slovanské lipy a umiestňujú Pamätné tabule pripomínajúce slovanské bratstvo.

V rámci projektu Slovanský svet sa už o týždeň, 28. apríla, členovia občianskeho združenia Slavica a slovenskí motorkári vrátane členov nitrianskeho klubu Noční vlci vyrazia do Ruska, kde navštívia smutne - slávnu Katyň. Odštartujú tradične – od sochy Pribinu pod Nitrianskym hradom. Čaká ich mnohokilometrová cesta naprieč celým Slovenskom, Poľskom, Bieloruskom, do ruskej dedinky Katyň pri Smolensku, blízko poľských hraníc. 

Navštívia miesto, ktoré dodnes pripomína tragické stránky histórie Slovanov. Chcú prispieť ku vzájomnému zmiereniu a pochopeniu Slovanov. V dedinke Katyň, ktorá sa nachádza približne 18 km západne od Smolenska, vysadia tradičnú lipu slovanskej vzájomnosti a pripomenú si všetky obete druhej svetovej vojny.

Po návrate domov zorganizujú zájazd do Bratislavy na oslavy Dňa víťazstva, ktoré sa budú konať 9. mája so začiatkom o 15. hodine na bratislavskom Slavíne. Pre účastníkov slávnosti z Nitry a okolia zabezpečili autobus, ktorý ich zavezie priamo na Slavín a po skončení slávnostných podujatí späť, do Nitry. Autobus bude pristavený na autobusovej stanice v Nitre, odchod je o 13. hodine. Záujemcovia sa môžu obrátiť na organizátorov zájazdu na adrese: slavica@slavica.sk.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Deň genocídy Slovanov v Nitre alebo hrôzostrašné svedectvo o vojne a utrpení na Donbase

 

V centre starobylej Nitry sa včera popoludní konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti pamätné...

📅23.06.2019 0 2010x 👤eugenius

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na vý...

📅14.06.2019 0 1235x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,