asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mladý slovenský gitarista Dávid Bílek si získal moskovské publikum

 Aktuality

Na Veľkonočný pondelok 17. apríla sa konal v kinosále Slovenského inštitútu v Moskve koncert v rámci medzinárodného festivalu komornej hudby Jar v Rusku. Našu krajinu tento rok na tomto sviatku hudby zastupoval mladý gitarista Dávid Bílek.

20 Apríl
2017 19:17:42

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

Náš gitarista deň predtým vystúpil na galakoncerte festivalu v moskovskom Štátnom múzeu A. S. Puškina. Počas obidvoch koncertov predviedol svoj nesporný talent - v medzinárodnej konkurencii sa nestratil a svojim osobitým štýlom hry na gitaru si získal moskovské publikum. V kinosále Slovenského inštitútu sa postupne predstavili aj interpreti z Kanady a z Ruska.

Riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula poukázal vo svojom vystúpení pred začatím koncertu na to, že napriek tomu, že kalendárna jar sa začala pred necelým mesiacom - osobne sa tešil najmä na začiatok hudobnej Jari v Rusku. V tejto súvislosti pripomenul, že festival každý rok charakterizuje neopakovateľná atmosféra - návštevníkom dodáva pozitívnu energiu a spríjemňuje im chvíle.

Ocenil, že Slovenský inštitút má svoje pevné miesto v kalendári festivalu a že organizátori každý rok s účasťou interpretov zo Slovenska tradične počítajú. Vyzdvihol najmä spoluprácu s Ninou Novak – riaditeľkou medzinárodného festivalu Jar v Rusku.

Nina Novak poznamenala, že festival, ktorý je otvorený širokej verejnosti, napĺňa tento rok už svoju 17-tu kapitolu. Zároveň vyslovila presvedčenie, že veľmi dobrá spolupráca so Slovenským inštitútom v Moskve bude aj v ďalších rokoch pokračovať.  

Na snímkach:

2. Slávnostné otvorenie koncertu v SI – sprava: Sergej Baturin – umelecký riaditeľ festivalu „Jar v Rusku“, Nina Novak – riaditeľka festivalu a Ján Šmihula – riaditeľ SI Moskva.

3. Príhovor riaditeľa SI Moskva Jána Šmihulu.

5.  Natália Zybina – violončelo a Anastázia Rodionová – klavír.

6. Sopranistku Antonínu Levinu sprevádza na klavíri Natália Koršunova.

7. Klavírny duet v podaní sestier Oľgy a Xénii Kemových.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 347x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 864x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,