asfasdf ×

NázorObčana.sk

Stretnutie ruských a slovenských študentov a pedagógov v Slovenskom inštitúte v Moskve

 Aktuality

V Slovenskom inštitúte v Moskve sa konalo v stredu (26. apríla) stretnutie Viacprofilového školského komplexu Bratislavský v Moskve a Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázia Skalická 1 v Bratislave.

03 Máj
2017 18:55:19

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

V kinosále Slovenského inštitútu sa zišlo približne päťdesiat žiakov a pedagógov, ktorí diskutovali o osobitostiach školských systémov na Slovensku a v Rusku. Účastníkov stretnutia privítal pracovník Slovenského inštitútu Michal Brichta, ktorý pripomenul, že Slovenský inštitút sa vždy rád stáva mediátorom podobných stretnutí, ktoré vedú k zvýšeniu kvality vzdelávania žiakov a študentov - inšpirujú k učeniu sa cudzích jazykov a vzájomnému spoznávaniu kultúr. 

Zástupca riaditeľky Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázia Skalická 1 Milan Bujňák sa poďakoval Slovenskému inštitútu za organizáciu podujatia a poskytnutie priestorov. Súčasne oboznámil svojich ruských kolegov so systémom výučby na škole a ruským študentom priblížil, ako sa slovenskí študenti učia ruský jazyk.

Riaditeľka školského Múzea slovenskej národnej kultúry vo Viacprofilovom komplexe Bratislavský Larisa Vovk sa poďakovala SI, že sa okrem iných činností aktívne angažuje aj v oblasti vzdelávania a podporuje školské aktivity viacprofilového komplexu Bratislavský, pričom vyslovila nádej, že bude v tejto agende aj naďalej pokračovať. 

Študenti a pedagógovia potom voľne diskutovali o jazykovej výučbe a možnostiach ďalšej spolupráce, vrátane spoločných projektov a výmenných pobytov. Po diskusii, ktorú sprevádzali zaujímavé prezentácie nasledoval kultúrny program, v rámci ktorého predviedli študenti svoje recitačné, spevácke a tanečné umenie. Výsledkom stretnutia v Slovenskom inštitúte v Moskve bolo nadviazanie kontaktov medzi oboma školami a prísľub spolupráce v oblasti vzdelávania. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 928x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1346x 👤eugenius
,