asfasdf ×

NázorObčana.sk

V nitrianskom útulku otvorili detské ihrisko

 Aktuality

V uplynulých dňoch sa NHS Homo Nitriensis podarilo zrealizovať detské ihrisko v Útulku pre jednotlivcov s deťmi na Krčméryho ulici v Nitre. Financie združili z predaja vo Vianočnom mestečku, mestského plesu a majálesu Nitra v kroji.

11 Máj
2017 19:36:55

 

Na snímke: Na odovzdaní detského ihriska sa zúčastnili primátor Nitry Jozef Dvonč a časť členiek dámskeho klubu Homo Nitriensis.

Foto: Ľudmila Synaková

Na slávnostnom odovzdaní do užívania sa zúčastnil primátor Nitry Jozef Dvonč, ktorý ocenil iniciatívu tohto dámskeho klubu. Detské ihrisko vzniklo v réžii Štefana Zaujeca, konateľa spoločnosti Cesty Nitra a Vojtecha Šajdáka z Funny Sport Slovensko v Nitre.

V tomto roku bol to už druhý dar pre mesto pod Zoborom. Nitrianska humanitná spoločnosť HOMO NITRIENSIS vo februári darovala  Správe zariadení sociálnych služieb v Nitre rehabilitačný prístroj. Ide o aktívno-pasívny prístroj značky Thera Tigo, ktorý slúži na precvičovanie horných a dolných končatín. Je určený pre zdravotne ťažko-postihnuté osoby odkázané na invalidný vozík a pre pacientov na rehabilitáciu po úrazoch a zlomeninách.

Homo Nitriensis pôsobí formou dobrovoľníckej činnosti svojich členiek, ktoré sa snažia získavať zdroje na financovanie charitatívnych aktivít predajom vlastnoručne vyrobených produktov a občerstvenia na verejných podujatiach (vianočné trhy, majálesy, Fašiangy...); organizovaním kultúrno-spoločenských podujatí (plesy, vernisáže, výstavy, besedy, módne prehliadky...) a projektovou činnosťou. Časť prostriedkov spoločnosť získava aj z darov od sponzorov.

Spoločnosť vynakladá všetky zdroje výlučne na charitatívne aktivity. Nezamestnáva žiadny personál, nemá žiadne kancelárske priestory, ani kancelársku techniku. Všetky administratívne a technické práce sa vykonávajú formou dobrovoľníckej činnosti svojich členiek.

Ľudmila Synaková

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Deň genocídy Slovanov v Nitre alebo hrôzostrašné svedectvo o vojne a utrpení na Donbase

 

V centre starobylej Nitry sa včera popoludní konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti pamätné...

📅23.06.2019 0 1233x 👤eugenius

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na vý...

📅14.06.2019 0 403x 👤eugenius

V centre slovanstva, starobylej Nitre sa včera hovorilo o pôvode, histórii, tradíciách a zvykoch Slovanov

 

Desiatky ľudí, ktorých zaujíma história Slovanov, informácie o ich pôvode, histórii, tradíciách a zv...

📅14.06.2019 0 640x 👤eugenius

Žiaci vyšších tried Súkromnej strednej školy ochrany osôb a majetku a žiaci Evanjelického lýcea navštívili Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave

 

V dňoch 9. a 11. apríla žiaci vyšších tried bratislavskej Súkromnej strednej školy ochrany osôb a maj...

📅16.04.2019 0 772x 👤eugenius
,