asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Nitre otvorili salón výtvarných a ručných prác ľudí s mentálnym postihnutím zo špeciálnych zariadení Nitrianskeho samosprávneho kraja

 Aktuality

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia predstavili včera na výstave Dobrý deň, Nitra, ktorú popoludní slávnostne otvorili v priestoroch Ponitrianskeho múzea v samotnom centre mesta pod Zoborom.

12 Jún
2017 19:44:13

 

Foto: autor

Združenie na pomoc ľudom s mentálnym postihnutím v spolupráci s Ponitrianskym múzeom v Nitre včera otvorilo 18. ročník súťažnej prehliadky výtvarných a ručných prác ľudí s mentálnym postihnutím zo špeciálnych zariadení Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Ako pre náš portál povedala PR manažérka Ponitrianskeho múzea Mgr. Ľubica Packová-Zahradárová, témou stvárnenia tohtoročného výtvarného salónu je: „Aká práca ma baví“. „Maľby, kresby, grafiky, plastiky, koláže, práce z textilu a keramiky prezentujú ich vlastné videnie, kreativitu a tvorivosť,“ podčiarkla Ľubica Packová-Zahradárová.

Vernisáž výstavy otvoril riaditeľ Ponitrianskeho múzea Mgr. Anton Števko, ktorý porozprával o tom, ako je dôležité, že deti s mentálnym postihnutím zapájajú sa do bežného života a vytvárajú umelecké diela, mnohé z ktorých sú veľmi zaujímavé a kvalitné. Po malom koncerte klasickej hudby ocenili autorov najlepších 12 prác, ktoré získali hodnotné darčeky. 

Súčasťou výstavy boli predajné dielničky, v rámci ktorých sa uskutočnila výroba, prezentácia a predaj výrobkov jednotlivých zariadení vlastnoručne vyrobených autormi pred Ponitrianskym múzeom. Umelci nad nimi pracovali celé dopoludnie a popoludní sa konala vernisáž výstavy a ocenenie najlepších majstrov. Táto originálna výstava potrvá do 28. júna.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Členovia spoločnosti Priatelia staroslávnej Nitry zhodnotili svoju tohtoročnú činnosť a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií o histórii Slovenska

 

Včera večer v priestoroch Ponitrianskeho múzea v meste pod Zoborom sa uskutočnilo stretnutie spoločnosti ...

📅14.12.2018 0 437x 👤eugenius

V Pribinovom meste, skvoste bývalého veľkého slovanskeho štátu, na vrchu Zobor vyhlásili Deklaráciu Slovienov

 

Včera v slávnej starobylej Nitre, niekdajšom významnom meste mocnej slovanskej Veľkomoravskej ríše, ná...

📅13.12.2018 0 624x 👤eugenius

Slovanský folklórny Slavica festival včera aj s hosťami z Bieloruska a Chorvátska pokračoval v Mojzesove a Alekšinciach

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, predvčerom popoludní sa v Nitre už po desiaty raz uskutočnil ...

📅08.07.2018 0 1083x 👤eugenius

Hromy divo bijú alebo v Nitre sa uskutočnil jubilejný, desiaty ročník medzinárodného slovanského folklórneho Slavica Festivalu

 

Včera popoludní sa v Pribinovom meste už po desiaty raz uskutočnil tradičný medzinárodný folklórny Sl...

📅08.07.2018 0 1130x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,