asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Nitre otvorili salón výtvarných a ručných prác ľudí s mentálnym postihnutím zo špeciálnych zariadení Nitrianskeho samosprávneho kraja

 Aktuality

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia predstavili včera na výstave Dobrý deň, Nitra, ktorú popoludní slávnostne otvorili v priestoroch Ponitrianskeho múzea v samotnom centre mesta pod Zoborom.

12 Jún
2017 19:44:13

 

Foto: autor

Združenie na pomoc ľudom s mentálnym postihnutím v spolupráci s Ponitrianskym múzeom v Nitre včera otvorilo 18. ročník súťažnej prehliadky výtvarných a ručných prác ľudí s mentálnym postihnutím zo špeciálnych zariadení Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Ako pre náš portál povedala PR manažérka Ponitrianskeho múzea Mgr. Ľubica Packová-Zahradárová, témou stvárnenia tohtoročného výtvarného salónu je: „Aká práca ma baví“. „Maľby, kresby, grafiky, plastiky, koláže, práce z textilu a keramiky prezentujú ich vlastné videnie, kreativitu a tvorivosť,“ podčiarkla Ľubica Packová-Zahradárová.

Vernisáž výstavy otvoril riaditeľ Ponitrianskeho múzea Mgr. Anton Števko, ktorý porozprával o tom, ako je dôležité, že deti s mentálnym postihnutím zapájajú sa do bežného života a vytvárajú umelecké diela, mnohé z ktorých sú veľmi zaujímavé a kvalitné. Po malom koncerte klasickej hudby ocenili autorov najlepších 12 prác, ktoré získali hodnotné darčeky. 

Súčasťou výstavy boli predajné dielničky, v rámci ktorých sa uskutočnila výroba, prezentácia a predaj výrobkov jednotlivých zariadení vlastnoručne vyrobených autormi pred Ponitrianskym múzeom. Umelci nad nimi pracovali celé dopoludnie a popoludní sa konala vernisáž výstavy a ocenenie najlepších majstrov. Táto originálna výstava potrvá do 28. júna.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Deň genocídy Slovanov v Nitre alebo hrôzostrašné svedectvo o vojne a utrpení na Donbase

 

V centre starobylej Nitry sa včera popoludní konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti pamätné...

📅23.06.2019 0 2011x 👤eugenius

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na vý...

📅14.06.2019 0 1237x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,