asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Cukor a soľ“ môžete ochutnať v galérii Slovenského inštitútu v Moskve

 Aktuality

Za účasti veľvyslanca Slovenskej republiky v Ruskej federácii Petra Priputena uskutočnila sa vo štvrtok (22. júna) v galérii Slovenského inštitútu v Moskve vernisáž výstavy manželov Piačkovcov.

24 Jún
2017 19:43:56

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

Ide o ojedinelú výstavu, pretože na jednom mieste ponúka možnosť vzhliadnuť tri druhy umenia – tri druhy umeleckých techník cez maľbu, expresívnu grafiku až po známkovú tvorbu. Na to poukázal vo svojom otváracom príhovore aj riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula, ktorý zdôraznil, že symbolický názov výstavy „Cukor a soľ“ vyjadruje zároveň paradoxy a kontrasty tvorby dvoch umelcov – muža a ženy, metaforicky vyjadruje súčasne pekné aj nepekné, dobré i zlé, svetlé a temné. 


Kurátorka výstavy Barbara Brathová vo svojom vystúpení bližšie predstavila tvorbu manželov Piačkovcov i samotnú výstavu. Uviedla, že expozícia sa hýbe od veľkých maliarskych gest až po cizelovanie detailov. Je o „sladkostiach“ i „slanostiach“ v živote, o kontrastoch a protipóloch pohlaví aj emócií, pričom dodala, že to, ktorý z dvoch autorov je cukor a ktorý soľ je irelevantné, lebo každý z nás má v sebe zašifrované tieto dva paradoxy svojim spôsobom príťažlivých chutí.


Umelec Igor Piačka sa poďakoval za možnosť vystavovať v galérii Slovenského inštitútu. Pripomenul, že to nie je jeho prvá návšteva Moskvy, ale prvá spoločná výstava s manželkou, ktorá ponúka  moskovskému publiku zároveň maľbu, grafiku a známkovú tvorbu, pričom vyjadril nádej, že vystavované diela návštevníkov zaujmú. 


Výstava manželov Piačkovcov, nazvaná „Cukor a soľ“ potrvá v galérii Slovenského inštitútu v Moskve do 17. júla 2017. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 928x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1346x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,