asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dnes v Nitre až s dvoma koncertmi v priebehu jedného večera vystúpi ruský folklórny súbor Babkiny vnuki

 Aktuality

Ruskí umelci zavítali do mesta pod Zoborom, kde v priebehu dvoch hodín odštartujú jeden za druhým dva svoje koncerty: najprv o 17. hodine vystúpia v Kultúrnom centre ZOBOR na Svätourbanskej ulici a o 19. hodine v hoteli Oko.

22 November
2017 14:25:34

 

Foto: Facebook

„Babkiny vnuki“ nie náhodou zavítajú do hotelu OKO: práve vtedy sa tam otvorí „Týždeň  ruskej kuchyne“. Súbor ruskej piesni Babkiny vnuki je ešte dosť mladý kolektív, ale už získal svoju popularitu ako v Rusku, tak aj v zahraničí, hlavne v Európe. Jeho repertoár je zložený z množstva ruských ľudových a populárnych piesni, mnohé z ktorých v Rusku a po celom svete poznajú už desiatky a stovky rokov.

K najznámejším patria: „Oj, to ne večer“, Roza“, „Ne dľa meňa“, „Ľubo, bratcy, ľubo“, „Donskie kazaki“, „Kogda my byli na vojne“ a iné. Umelci precestovali s koncertmi celé Rusko a krížom – krážom prešli aj celú Európu. Nie sú po prvý raz ani na Slovensku, kde tiež majú svojich priaznivcov.

Charakteristickou vlastnosťou „Babkiných vnukov“ je to, že vždy spievajú iba naživo, občas aj bez hudby – tak, ako to bolo zvykom pred stáročiami. Ruskí umelci vystupovali aj v dvoch olympijských metropolách – v Londýne a v Soči. Pred niekoľkými dňami sa „Babkiny vnuki“ vrátili zo svojho koncertného turné v Sýrii. Po vystúpení na dvoch ruských vojenských základniach v Sýrii umelci darovali vojakom ikony z Brajnskej oblasti Ruska, odkiaľ pochádzajú a kde vlastne majú svoj „hlavný štáb“ aj v súčasnosti.   

Zajtra „Babkiny vnuki“ vystúpia na opačnom konci Slovenska - v Dome kultúry v Michalovciach /o 18. hod/. Pozajtra sa o 14. hodine zúčastnia na spomienkových slávnostiach pri príležitosti oslobodenia mesta Michalovce od fašistických okupantov. A o 17. hodine už   vystúpia v Dome kultúry v Medzilaborciach.

Viac informácií o tomto ruskom súbore si nájdete tu:

https://www.babkinyvnuki.ru/ru/

Videá si môžete pozrieť tu:

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Hromy divo bijú alebo v Nitre sa uskutočnil jubilejný, desiaty ročník medzinárodného slovanského folklórneho Slavica Festivalu

 

Včera popoludní sa v Pribinovom meste už po desiaty raz uskutočnil tradičný medzinárodný folklórny Sl...

📅08.07.2018 0 730x 👤eugenius

„Znovuobjavený archív mesta Nitry“ alebo vzácna história v dokumentoch mesta pod Zoborom

 

Včera všetko v Ponitrianskom múzeu v meste pod Zoborom dýchalo históriou. Uskutočnila sa tam konferencia...

📅07.07.2018 0 524x 👤eugenius

Ruskí motocyklisti navštívili nitriansky Hrad, Misijný dom Matky Božej v Nitre a v Dolnej Krúpe otvorili filiálku Nočných vlkov na Slovensku

 

Včera v slovenských mestách zasa videli ruských motorkárov. Tento raz k nám prišli motorkári z klubu R...

📅25.06.2018 0 959x 👤eugenius

V Nitre sa včera konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti vyhlásenia pamätného Dňa genocídy Slovanov

 

V meste pod Zoborom sa včera večer konalo spomienkové zhromaždenie pri príležitosti vyhlásenia pamätn...

📅23.06.2018 0 1014x 👤eugenius
,