asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dnes v Nitre až s dvoma koncertmi v priebehu jedného večera vystúpi ruský folklórny súbor Babkiny vnuki

 Aktuality

Ruskí umelci zavítali do mesta pod Zoborom, kde v priebehu dvoch hodín odštartujú jeden za druhým dva svoje koncerty: najprv o 17. hodine vystúpia v Kultúrnom centre ZOBOR na Svätourbanskej ulici a o 19. hodine v hoteli Oko.

22 November
2017 14:25:34

 

Foto: Facebook

„Babkiny vnuki“ nie náhodou zavítajú do hotelu OKO: práve vtedy sa tam otvorí „Týždeň  ruskej kuchyne“. Súbor ruskej piesni Babkiny vnuki je ešte dosť mladý kolektív, ale už získal svoju popularitu ako v Rusku, tak aj v zahraničí, hlavne v Európe. Jeho repertoár je zložený z množstva ruských ľudových a populárnych piesni, mnohé z ktorých v Rusku a po celom svete poznajú už desiatky a stovky rokov.

K najznámejším patria: „Oj, to ne večer“, Roza“, „Ne dľa meňa“, „Ľubo, bratcy, ľubo“, „Donskie kazaki“, „Kogda my byli na vojne“ a iné. Umelci precestovali s koncertmi celé Rusko a krížom – krážom prešli aj celú Európu. Nie sú po prvý raz ani na Slovensku, kde tiež majú svojich priaznivcov.

Charakteristickou vlastnosťou „Babkiných vnukov“ je to, že vždy spievajú iba naživo, občas aj bez hudby – tak, ako to bolo zvykom pred stáročiami. Ruskí umelci vystupovali aj v dvoch olympijských metropolách – v Londýne a v Soči. Pred niekoľkými dňami sa „Babkiny vnuki“ vrátili zo svojho koncertného turné v Sýrii. Po vystúpení na dvoch ruských vojenských základniach v Sýrii umelci darovali vojakom ikony z Brajnskej oblasti Ruska, odkiaľ pochádzajú a kde vlastne majú svoj „hlavný štáb“ aj v súčasnosti.   

Zajtra „Babkiny vnuki“ vystúpia na opačnom konci Slovenska - v Dome kultúry v Michalovciach /o 18. hod/. Pozajtra sa o 14. hodine zúčastnia na spomienkových slávnostiach pri príležitosti oslobodenia mesta Michalovce od fašistických okupantov. A o 17. hodine už   vystúpia v Dome kultúry v Medzilaborciach.

Viac informácií o tomto ruskom súbore si nájdete tu:

https://www.babkinyvnuki.ru/ru/

Videá si môžete pozrieť tu:

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 644x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1145x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,