asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Nitre včera všetko chutilo a voňalo: uskutočnil sa tam Festival chutí Nitrianskeho kraja a Jahodová Nitra

 Aktuality

Včera v meste pod Zoborom sa už po štvrtý raz konala pestrofarebná a zaujímavá gastronomická akcia Festival chutí Nitrianskeho kraja, ktorého súčasťou bola aj Jahodová Nitra.

03 Jún
2018 15:45:37

Foto: autor

Výrobcovia predávali rôzne chutné gastronomické špeciality a zároveň pestovatelia jahôd v Nitrianskom kraji tiež prezentovali svoju produkciu. Väčšina akcií sa odohrala na Starom rínku, hlavnom mestskom Svätoplukovom námestí a na pešej zóne. Práve na Starom rínku výrobcovia chutných špecialít, pestovatelia jahôd, ako aj zástupcovia siedmych kamenných reštaurácií svojimi výrobkami potešili všetkých gurmánov,  stovky ktorých okupovali viaceré stánky na Starom rínku a aj na Svätoplukovom námestí.

Organizátory podujatia, ako aj v predošlých ročníkoch, rozmiestnili aj stánky so streetfoodom a pribudla aj hosťovská zóna, kde všetci návštevníci si mohli ochutnať chuťovky z iných krajov a zo zahraničia. Súčasťou festivalu bola aj Jahodová ulička, kde sústredili všetky špeciality z tohto ovocia. Kým na Starom rínku návštevníkov lákalo množstvo stánkov a na trávniku si mohli oddýchnuť a ochutnať si rôzne špeciality, na Svätoplukovom námestí si mohli pozrieť zaujímavý program.

Organizátori festivalu vybrali len prevádzky z Nitrianskeho kraja, ktoré si udržujú stabilnú úroveň a ponúkajú výnimočné delikatesy. Pozvali len priamych producentov a menšie značky. V tomto roku podporili jahodovú tému veľkým pečením jahodovej bublaniny, z ktorej vyskladali 10-metrový nápis Nitra. Výťažok z predaja tejto bublaniny bude venovaný na charitatívne účely.

Umenie kuchárov doplnil bohatý sprievodný program v rámci Osláv dňa sv. Urbana: poďakovanie patrónovi viníc v podaní folklórnych súborov, vystúpenia detských tanečných skupín, hudobných kapiel i príjemná hudba pri degustácii najlepších regionálnych vín vo vínnom stane. Na svoje si prišli aj milovníci bubnov, rytmu a južanského temperamentu. Súčasťou festivalu bol Medzinárodný festival bubnov a perkusií Drumpoint Slovakia 2018 s pestrým karnevalovým sprievodom. Svojim programom počas Dňa otvorených dverí a zároveň Dňa detí potešilo návštevníkov aj Divadlo Andreja Bagara v Nitre. 

Organizátori festivalu sú presvedčení, že gastronómia predstavuje v posledných rokoch čoraz atraktívnejší produkt z hľadiska cestovného ruchu. Nitra je mestom nielen historickým, ale dobré meno jej robia taktiež mnohé reštaurácie či lokálni producenti rôznych gastronomických špecialít. Na včerajšom celodennom programu Festivalu chutí Nitrianskeho kraja a Jahodovej Nitry sa zúčastnilo niekoľko tisíc obyvateľov mesta pod Zoborom a hostí z okolitých miest a obcí.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Hej, Slovania alebo v českej metropole sa konali Všeslovanské prírodopisné slávnosti Slovanská Praha 2018

 

V Prahe sa 7. – 9. júna konali Všeslovanské národopisné slávnosti „Slovanská Praha 2018“, ktoré ...

📅11.06.2018 0 427x 👤eugenius

V Nitre včera všetko chutilo a voňalo: uskutočnil sa tam Festival chutí Nitrianskeho kraja a Jahodová Nitra

 

Včera v meste pod Zoborom sa už po štvrtý raz konala pestrofarebná a zaujímavá gastronomická akcia Fe...

📅03.06.2018 0 245x 👤eugenius

Ruskí motocyklisti v rámci jazdy Slovanský svet navštívia všetky slovanské krajiny Európy

 

Federácia motocyklového turizmu Ruska v spolupráci s motorkárskym klubom Noční vlci a spolkom Ruskí mot...

📅03.06.2018 0 1476x 👤eugenius

Množstvo zaujímavých podujatí a výstav sa konalo v priebehu Noci múzeí a galérií v Ponitrianskom múzeu

 

Pred pár dňami bola brána Ponitrianskeho múzea otvorená do neskorých večerných hodín. Dôvodom bol u...

📅23.05.2018 0 213x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,