asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Deň krivých zrkadiel“ dokáže nastaviť to správne zrkadlo

 Aktuality

Výtvarné a ručné práce ľudí s rôznym stupňom postihnutia prezentovali predvčerom na poludnie na výstave „Dobrý deň, Nitra“, ktorú slávnostne otvorili o 13. hod. v priestoroch Ponitrianskeho múzea v meste pod Zoborom.

14 Jún
2019 13:31:22

 

Súčasťou výstavy boli aj predajné dielničky od 9. do 12. hod. na pešej zóne pred Ponitrianskym múzeom, v samotnom centre mesta. „Sme iní, no nie horší. Dovoľte nám ísť s vami, nie vedľa vás“. Už štrnásty rok, vždy 12. júna, zaznie na Slovensku toto motto a zaznelo aj tohto roku v Nitre. „Deň krivých zrkadiel“ je dňom ľudí s mentálnym postihnutím, dňom, keď rôznymi aktivitami prezentujú svoje schopnosti v oblasti umenia, ručnej práce i komunikácie.

Včera celé dopoludnie na pešej zóne pred Ponitrianskym múzeom prezentovali svoje umenie a tvorbu výrobkami, spevom, tancom i divadelnými scénkami - ľudia s mentálnym postihnutím z Nitrianskeho kraja ukázali, akí sú šikovní a čo všetko dokážu vytvoriť. Drobné predmety, výšivky, batiky, ozdoby, textilu i drôtu si okoloidúci mohli za symbolické ceny aj zakúpiť, čím podporili nielen ich aktivity, ale aj sebavedomie.

„Deň krivých zrkadiel“ vyvrcholil vernisážou výtvarných a ručných prác v Ponitrianskom múzeu, ktorá sa začala o 13. hodine a počas ktorej ocenili aj autorov najlepších prác. V úvode prítomných privítal riaditeľ Ponitrianskeho múzea v Nitre Mgr. Anton Števko. Po krátkom, ale zaujímavom improvizovanom divadelnom predstavení návštevníci sa oboznámili s exponátmi výstavy. Táto výstava výtvarných a ručných prác skutočných umelcov - ľudí s rôznym stupňom postihnutia potrvá do 30. júna.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,