asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Nitre otvorili Spotrebiteľské poradenské centrum pre Nitriansky a Banskobystrický kraj

 Aktuality

V meste pod Zoborom Nitre odštartovalo svoju činnosť Spotrebiteľské poradenské centrum pre Nitriansky a Banskobystrický kraj. Vzniklo v rámci projektu Spoločnosti ochrany spotrebiteľov (S.O.S.) Poprad.

08 Jún
2016 20:33:44

 

Foto: Facebook

Spotrebitelia majú k dispozícii bezplatné poradenské centrum, na ktoré sa môžu obrátiť pri problémoch s reklamáciou, chybným produktom alebo službou, odstúpením od zmluvy, agresívnou reklamou, nekalými a klamlivými obchodnými praktikami, neprijateľnými podmienkami v spotrebiteľských zmluvách. Využiť ho môžu aj pri problémoch s bytmi a nebytovými priestormi, vyúčtovaním energií, vody a plynu, s podnetmi týkajúcimi sa finančných služieb a iných sporov s predajcami, výrobcami či poskytovateľmi služieb.

Kontaktné osoby pomáhajú spotrebiteľom vyriešiť problém prioritne mimosúdnou cestou. Ak prípad nie je možné riešiť poradenstvom, kontaktná osoba podnet presmeruje na inštitúcie, ktoré by v danom prípade mohli pomôcť. V individuálnych prípadoch prechádzajú spory do súdnej agendy združenia.

„O rastúcom záujme o služby spotrebiteľského združenia svedčí, že za štyri roky jeho kontinuálneho pôsobenia vzrástol objem finančných prostriedkov zachránených v prospech spotrebiteľov niekoľkonásobne,” zhodnotil činnosť združenia jeho predseda Michal Fáber.

V roku 2012 počas trojmesačného pôsobenia zachránilo združenie spotrebiteľom 8560 eur, v r. 2013 počas fungovania jedného poradenského centra v Poprade to bolo 22 368 eur. V r. 2014, keď už bola prvý rok v prevádzke aj spotrebiteľská poradňa v Bratislave, to bolo 42 578 eur zachránených v prospech spotrebiteľov a v minulom roku 33 163 eur. Okrem poradenstva a zastupovania spotrebiteľov v procesoch riešenia sporov má projekt i ďalšie ciele.

„V praxi sa ukazuje ako užitočné vďaka našej databáze upriamiť pozornosť orgánov na najčastejšie reklamované tovary a služby či klamlivé obchodné praktiky predajcov a poskytovateľov služieb. Pravidelne odbornú verejnosť upozorňujeme na problémové miesta v legislatíve. Systémové riešenia si vyžaduje napríklad právna úprava v oblasti posudzovania chýb tovarov. Je potrebné sprísniť podmienky pre servisné strediská, znalcov i náležitosti súdnoznaleckých posudkov. Ako nedomyslená sa ukazuje aplikácia zákonných ustanovení v oblasti spotrebiteľských úverov. Komplikovanou témou je ochrana digitálneho spotrebiteľa a s ňou úzko súvisiaca ochrana osobných údajov,“ povedal Michal Fáber.

Otváracie hodiny pobočky v Kúpeľná 4, 949 01 Nitra, pondelok od 12.00 do 16.00, streda od 8.00 do 12.00, štvrtok od 10.00 do 18.00 hod., dohodnite si stretnutie na 0903 680 227 a 0902 409 341 alebo mailujte na info@sospotrebitelov.sk. PORADENSKÁ TELEFONICKÁ HOTLINE LINKA – 0943 533 011, online poradenstvo – info@sospotrebitelov.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Vyberajte pre svojho domáceho miláčika dobré krmivo

 

Keď sa rozhodneme zaobstarať si domáceho miláčika, počítajte so starosťami, ktoré vám pribudnú. Pre...

📅10.10.2019 0 184x 👤PRclanky

Plánujete rozbehnúť vlastný biznis? Poradíme vám, ako postupovať

 

Podnikanie nie je prechádzka ružovou záhradou a viacerí ľudia si to neuvedomujú. Ak chceme rozbehnúť n...

📅09.10.2019 0 203x 👤PRclanky

Vychutnajte si so šálkou kávy aj vstupný bonus za registráciu bez vkladu

 

Áno, presne tak. Je to jedna z najdôležitejších výhod, pre ktorú sa mnohí nadšenci športu a virtuál...

📅29.09.2019 0 275x 👤PRclanky

Hon za titulom F1 zachránil Hamiltona pred istou kolíziou

 

Hamilton zareagoval na to, ako ho Charles Leclerc vytlačil z trate. Brit povedal, že ak je povolené takto j...

📅26.09.2019 0 340x 👤JM
,