asfasdf ×

NázorObčana.sk

Zlodeji a podvodníci vs. závisť, zaslepenosť a pokrytectvo

 Aktuality

Je komické sledovať, koľko tu máme „odborníkov“ a „bojovníkov“, ktorí zaplavujú internet svojimi článkami, ktoré sú plné dohadov, teórií a pokrytectva.

03 August
2016 15:09:09

Poukazujú na nečisté praktiky, zlú politiku a skazenosť systému a chceli by transparentnosť pôvodu majetku politikov a ich kontrolu, ale určite by im vadili osobné prehliadky pri každom odchode z práce, či si náhodou do svojho prašivého ošupaného batohu, alebo kabelky niečo nepribalili. A ak si niečo prihodia, tak tomu sa hovorí KRÁDEŽ a kto kradne je ZLODEJ. Nenazývajte preto podvodníkov, ktorí neprichádzajú fyzicky do styku s predmetmi zlodejmi, pretože zlodeji ste vy všetci, ktorí si z práce beriete či už z materiálu, výrobkov alebo surovín, aby ste si dokázali, že aj vy máte v ruke maličký nožík, ktorým odrezávate pravidelne niečo z majetku svojho zamestnávateľa, či firmy. A popri tom šialenstve, ktoré žijete, závidíte niekomu, kto má väčší nôž ako vy a dokáže si odrezať toho viac. Závidíte šikovnosť a ľudia radšej šikovného odsúdia, akoby mu dopriali uznanie. V čomkoľvek. V dobrých, aj zlých veciach, pretože je to všetko len vec pohľadu.

Mnohí sa bijú do hrude a snažia sa poukazovať na bezprávie, klientelizmus, prieťahy, machinácie, korupciu. Odjakživa je to ale tak, že nešikovní kritizujú nepoctivých a tá ich závisť sa prejavuje pokryteckými výrokmi o zlodejine a podvodníkoch a ako by oni na ich mieste konali čestne a transparentne. Nie je ale prirodzene ľudské odrezať si vždy niečo z toho, s čím prichádzame do styku v práci? A každý má ten nôž inač velký. Niekto robí v kuchyni a domov si vždy vezme kus masa, čašník si odleje z pálenky, predavačka stopí nejaký tovar, doktor vezme uplatok, napíše recept, ospravedlnenku, kšeftuje s liekmi, rôzni organizátori akcií doprajú svojim blízkym a rodine vstup zdarma, podnikatelia krátia dane, zháňajú bločky, hľadajú kľučky v spolupráci so šikovnými účtovníkmi... . Každý sa snaží špekulovať a samozrejme mysliet hlavne na seba a svojich blízkych. Je to úplne normálne. Keby sa v kritickej situácii mal rodič ihneď rozhodnút, či strelí do hlavy svojemu, alebo cudziemu decku, neváha. Keď niekto má dohodiť štátnu zakázku, alebo voľné lukratívne pracovné miesto, uprednostní rodinného príslušníka, alebo cudziu osobu? Kto by jednal ináč? Všetko je to závisť a šialenstvo neschopných ľudí, ale príležitosť robí zlodeja z každého človeka. Bez výnimky. Od nepamäti. Od kolísky ľudstva.

 

Veľa ľudí sa tu má dobre. Aj v mestách, kde si myslíte, že nie je možné existovať a dôstojne žiť. A mnohí konajú čestne. Nemajú ale potrebu vešať to okoliu na nos a chváliť sa svojou šikovnosťou a tak majú ostatní jedinci pocit, že je tu všetko zlé, pretože sa obklopujú ľuďmi, ktorí majú potrebu zdôverovať sa so svojimi problémami, zlyhaniami a neúspechmi a zameriavať sa na ne. Kúpu sa v nich, ako prasa v blate, ktorému je to príjemné a nechce sa mu z toho blata von. A popri tom špinavom kúpeli zvaľujú svoj nezdar na systém. Lenže systém nie je len to, čo sa človeku nepáči. Systém je aj to, že mnohí chodia udávať ľudí, ktorí im chcú zle, systém je aj privolanie si záchranky v kritickej situácii, systém je spoľahnúť sa na to, že číslo na hasičov je funkčné, systém je pocit bezpečia a ochrany pred tými, ktorí by vám radi rozbili hlavu len kvôli tomu, že ste im nesympatickí, systém je aj to, že zmaľovaná fiflena sa môže pohybovať na verejne prístupných miestach a neznásilní ju každý, kto po nej zatúži, systém je aj to, že vám niekto nevykopne dvere a nevezme si televízor, zatiaľčo sa vy budete pozerať na obľúbenú telenovelu v predratej fotelke a budete kričať o pomoc. Žiadny systém nie je stopercentný, ale ochraňuje bezpečie väčšiny ľudí. A to sú všetky tie vaše samozrejmé kroky a pohybovanie sa po svete s vierou, že sa vám nič nestane a ak predsa, tak vás má kto ochrániť, zachrániť, privesť na svet, naučiť čítať, písať, dať vám všeobecný prehľad, aby ste napriek tomu, že máte drevené nohy vedeli, že existuje aj oceán, dažďový prales a že aj napriek tomu, že sedíte doma, sa ako spotrebitelia priamo podieľate na ničení zeme. A všetci, ktorí sa hráte na politológov a podnikateľov, myslite na to, keď budete zháňať bločky, alebo zamestnávať človeka na ústnu dohodu.

Buďte radi, že systém je tam kde je, pretože keby ľudstvo ostalo v dobe praveku, alebo stredoveku, tak by sa vás nikto nepýtal, či vám môže niečo zobrať, alebo či sa môže zmocniť ženského tela. A už vobec by ste sa nemali kde sťažovať a čakať pomoc. Aj keď hygienické návyky mnohých ľudí ostali nezmenené.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

jedidiahhewitt


Podobné články

Minimalizmus v kuchyni nie je len o dizajne, ale aj o praktickosti

 

Minimalizmus, ktorý v súčasnosti vládne v kuchyniach (a aj ostatných miestnostiach) nie je len o dizajne....

📅13.12.2021 0 293x 👤PRclanky

Čo si v zime obliecť pod bundu alebo kabát?

 

Zimné outfity nie sú len o zimných bundách, či hrejivých kabátoch. Mať pod nimi ľahký top nestačí ...

📅13.12.2021 0 244x 👤PRclanky

Neradi počas zimy mrznete vonku? Takto môžete tráviť čas doma

 

Ľudia milujúci zimné aktivity, od lyžovania po obyčajné prechádzky zasneženou krajinou, majú teraz ...

📅13.12.2021 0 232x 👤PRclanky

Kvalitní pomocníci v kuchyni pomôžu s prípravou jedál aj s riadmi

 

Predstavte si, sú ľudia, ktorí majú minimálne rovnako radi prípravu jedál ako ich konzumovanie. A teraz...

📅13.12.2021 0 232x 👤PRclanky
,