asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajina sa „gejeurópizuje“: po gej-pride v Kyjeve sa včera podobný dúhový pochod konal aj v Odese. Polícia rozohnala protivníkov tohto podujatia

 Aktuality

Ukrajina plnou parou letí do Európy. Snaží sa byť európskejšia ako samotná Európa a preto sa tu gej-pridy konajú pravidelne – ešte častejšie ako v EÚ a po dúhovom pochode v Kyjeve sa podobné podujatie konalo včera v Odese.

13 August
2016 19:58:43

 

Foto: YouTube

Skupina miestnych „patriotov“ sa pokúsila prekaziť tento pochod, ale polícia bez váhania zakročila proti nim. Darmo mladici presviedčali policajtov, že práve proti podobným dúhovým pochodom protestovali na Majdane alebo vojaci v protiteroristickej operácie neprelievajú svoju krv kvôli tomu, aby v uliciach ukrajinských miest pochodovali homosexuáli, policajti iba prízvukovali, že plnia svoje povinnosti a vyzývali mladých ľudí, aby sa upokojili a nevyvolávali bitky. Niekoľko tých najhorúcejších hláv predsa zadržali a v autobusoch odviezli na policajnú stanicu.

Mimochodom s odeským gej-pridom to nebolo všetko na kostolnom poriadku. Je zaujímavé, že kvôli protestom obyvateľov Odesy súd nepovolil tento „Pochod rovnosti“, ako aj samotný festival Odesa Pride 2016 v Odese. Odeská radnica však bola o niečo demokratickejšia a povolila takpovediac „krátky pochod“: účastníkom pochodu dovolili uskutočniť 300-metrové defilé v centre mesta.  

Účastníci Pochodu rovnosti sa zišli na Prímorskom bulváre v centre mesta o 10. hodine. Už od samotného začiatku desiatky protivníkov pochodu, prevažne mladí ľudia, vyjadrovali svoju nespokojnosť a vykrikovali vyhrážky na adresu LGBT spoločenstva. Najviac útočili na homosexuálov členovia mládežníckej organizácie Sokol. Niektorí sa snažili ručne – stručne „nastoliť spravodlivosť“.

Polícia proti nim zakročila dosť rýchlo a dosť tvrdo. Po krátkej „obuškovej terapie“ policajti niektorých mladých ľudí naložili do autobusov a odviezli na policajnú stanicu, kde „kurz policajnej terapie“ pokračoval.  

Pochod rovnosti v Odese netrval ani hodinu a po krátkom mítingu účastníci pochodu sa rozišli. Ukrajina sa snaží dobehnúť a predbehnúť Európsku úniu v počte dúhových pochodov – tým niektoré skupiny asi chcú ukázať, že sa Ukrajina rýchlo „európizuje“... alebo sa „gejeurópizuje“?..

Video si môžete vidieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Plánujete v interiéri menšie zmeny? Poradíme vám, na čo sa zamerať

 

Každý z nás má chuť po určitom čase modernizovať si domácnosť, v ktorej žije. Interiérové trendy ...

📅27.07.2020 0 161x 👤PRclanky

Čo by ste si ako prvé mali zabezpečiť do nových kancelárskych priestorov?

 

Kancelárske priestory sú pre každý podnikateľský subjekt dôležité. Tí, ktorí nechcú podnikať „n...

📅27.07.2020 0 167x 👤PRclanky

Dvere už dávno nie sú len účelovým rozdelením dvoch miestností, znázorňujú aj náš cit pre estetiku

 

Dvere sú neoddeliteľnou súčasťou každej jednej domácnosti a okrem ich funkčného spracovania je nutné...

📅23.04.2020 0 633x 👤PRclanky

Uvažujete, čo kúpiť partnerke na sviatok? Máme pre vás pár zaujímavých tipov

 

Muži častokrát dlho premýšľajú nad tým, čo kúpiť svojej partnerke. Príliš veľké špekulovanie a...

📅17.03.2020 0 601x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,