asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajina sa „gejeurópizuje“: po gej-pride v Kyjeve sa včera podobný dúhový pochod konal aj v Odese. Polícia rozohnala protivníkov tohto podujatia

 Aktuality

Ukrajina plnou parou letí do Európy. Snaží sa byť európskejšia ako samotná Európa a preto sa tu gej-pridy konajú pravidelne – ešte častejšie ako v EÚ a po dúhovom pochode v Kyjeve sa podobné podujatie konalo včera v Odese.

13 August
2016 19:58:43

 

Foto: YouTube

Skupina miestnych „patriotov“ sa pokúsila prekaziť tento pochod, ale polícia bez váhania zakročila proti nim. Darmo mladici presviedčali policajtov, že práve proti podobným dúhovým pochodom protestovali na Majdane alebo vojaci v protiteroristickej operácie neprelievajú svoju krv kvôli tomu, aby v uliciach ukrajinských miest pochodovali homosexuáli, policajti iba prízvukovali, že plnia svoje povinnosti a vyzývali mladých ľudí, aby sa upokojili a nevyvolávali bitky. Niekoľko tých najhorúcejších hláv predsa zadržali a v autobusoch odviezli na policajnú stanicu.

Mimochodom s odeským gej-pridom to nebolo všetko na kostolnom poriadku. Je zaujímavé, že kvôli protestom obyvateľov Odesy súd nepovolil tento „Pochod rovnosti“, ako aj samotný festival Odesa Pride 2016 v Odese. Odeská radnica však bola o niečo demokratickejšia a povolila takpovediac „krátky pochod“: účastníkom pochodu dovolili uskutočniť 300-metrové defilé v centre mesta.  

Účastníci Pochodu rovnosti sa zišli na Prímorskom bulváre v centre mesta o 10. hodine. Už od samotného začiatku desiatky protivníkov pochodu, prevažne mladí ľudia, vyjadrovali svoju nespokojnosť a vykrikovali vyhrážky na adresu LGBT spoločenstva. Najviac útočili na homosexuálov členovia mládežníckej organizácie Sokol. Niektorí sa snažili ručne – stručne „nastoliť spravodlivosť“.

Polícia proti nim zakročila dosť rýchlo a dosť tvrdo. Po krátkej „obuškovej terapie“ policajti niektorých mladých ľudí naložili do autobusov a odviezli na policajnú stanicu, kde „kurz policajnej terapie“ pokračoval.  

Pochod rovnosti v Odese netrval ani hodinu a po krátkom mítingu účastníci pochodu sa rozišli. Ukrajina sa snaží dobehnúť a predbehnúť Európsku úniu v počte dúhových pochodov – tým niektoré skupiny asi chcú ukázať, že sa Ukrajina rýchlo „európizuje“... alebo sa „gejeurópizuje“?..

Video si môžete vidieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Vyberajte pre svojho domáceho miláčika dobré krmivo

 

Keď sa rozhodneme zaobstarať si domáceho miláčika, počítajte so starosťami, ktoré vám pribudnú. Pre...

📅10.10.2019 0 209x 👤PRclanky

Plánujete rozbehnúť vlastný biznis? Poradíme vám, ako postupovať

 

Podnikanie nie je prechádzka ružovou záhradou a viacerí ľudia si to neuvedomujú. Ak chceme rozbehnúť n...

📅09.10.2019 0 227x 👤PRclanky

Vychutnajte si so šálkou kávy aj vstupný bonus za registráciu bez vkladu

 

Áno, presne tak. Je to jedna z najdôležitejších výhod, pre ktorú sa mnohí nadšenci športu a virtuál...

📅29.09.2019 0 304x 👤PRclanky

Hon za titulom F1 zachránil Hamiltona pred istou kolíziou

 

Hamilton zareagoval na to, ako ho Charles Leclerc vytlačil z trate. Brit povedal, že ak je povolené takto j...

📅26.09.2019 0 366x 👤JM

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,