asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Poľský politológ Łukasz Adamski: „V poľskom filme Volyň banderovci zabíjajú Poliakov a kričia „Sláva Ukrajine!“

 Aktuality

Poľský politológ Łukasz Adamski v rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu UKRLIFE.TV porozprával o novom poľskom filme Volyň, ktorý určite bude šokovať väčšinu ukrajinskej verejnosti.

06 Október
2016 19:14:38

 

Foto: YouTube

V tomto novom poľskom filme, ktorý na horných poschodiach ukrajinskej moci vyvolal paniku ešte počas nakrúcania, sú strašidelné krvavé scény tragickej epizódy z druhej svetovej vojny – Volynského masakru, ktorý vykonali ukrajinskí nacisti - ozbrojenci OUN/UPA /Organizácia ukrajinských nacionalistov/Ukrajinská povstalecká armáda/ na poľskom civilnom obyvateľstve, keď zavraždili stovky tisíc ľudí.

Łukasz Adamski poukazuje, že tento film prezentuje tú tragédiu objektívne – teda tak, ako ju nechcú vidieť mnohí Ukrajinci – ani po takmer 80 rokoch nechcú uznať, že ich krajania spáchali také krvavé jatky. Poľský politológ prízvukuje, že tento film bude šokovať väčšinu Ukrajincov – samozrejme, krutou pravdou, ale možno ešte viac tým, že vtedy ukrajinskí nacionalisti zabíjali nevinných ľudí a vykrikovali heslo „Sláva Ukrajine – hrdinom sláva!“

Toto heslo v súčasnosti sa stalo celoštátnym a používajú ho mnohí na Ukrajine – od prezidenta, členov vlády, ministrov a poslancov parlamentu do obyčajných ľudí. Lenže toto heslo „vyprodukovali“ ukrajinskí nacisti, fašisti, zločinci a vrahovia. Preto poľský politológ poukazuje na to, že heslo „Sláva Ukrajine – hrdinom sláva!“ v pozadí krvavých scén zabíjania nevinných civilistov bude šokovať mnohých Ukrajincov. 

„Ukrajinci by sa mali zamyslieť, či skutočne museli vytvoriť mýtus o takých „národných hrdinoch“ ako sú Bandera a Šuchevič – či majú ospevovať vrahov a zločincov... Toto bude film, ktorý predstaví Druhú svetovú vojnu cez prizmu volynskej dediny. Bude aj ďalšia vec, ktorá vyvolá na Ukrajine protireakciu: vo filme sa ukazuje, že sto tisíc civilistov boli zabití pod zástavami ukrajinskej nacionalistickej UPA,“ zdôraznil Łukasz Adamski.

Podčiarkol, že tieto vraždy a iné zverstvá sa sprevádzali krikmi „Sláva Ukrajine – hrdinom sláva!“ Avšak toto bolo heslo ozbrojencov OUN a UPA. „Lenže v súčasnosti je toto heslo sväté pre mnohých Ukrajincov. Tak teraz čo s tým? Tí Ukrajinci, ktorí uvidia tento film, určite budú šokovaní. Dúfam, že ho predsa budú  vysielať aj na Ukrajine a vyvolá medzi obyvateľmi vnútornú diskusiu na margo zbytočného ospevovania „hrdinov“ UPA,“ zdôraznil poľský politológ Łukasz Adamski.


Videá si môžete pozrieť tu:

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Spoločne za práva spotrebiteľov - workshop o presadzovaní zmien v systéme ochrany spotrebiteľov do praxe

 

OMBUDSPOT, Združenie na ochranu práv spotrebiteľov zorganizovalo v stredu workshop o presadzovaní zmien ...

📅23.12.2018 0 1130x 👤eugenius

Kde vybaviť znalecký posudok?

 

Pri kúpe vlastného bývania je potrebné zvládnuť veľa administratívy. Nikto to nemá rád, ale je to po...

📅11.10.2018 0 1326x 👤PRclanky

„Výročie“ invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa 21. augusta 1968

 

Dnes je smutné „výročie“. V noci z 20. na 21. augusta 1968 vojska Varšavskej zmluvy vpadli do Českosl...

📅21.08.2018 0 2923x 👤eugenius

Predseda Federácie motocyklového turizmu Ruska Jevgenij Strogov: „Na Slovensku je moja duša doma“

 

Pred pár dňami sme uviedli, že členovia motorkárskeho klubu Ruskí motocyklisti v rámci jazdy Slovanský...

📅28.06.2018 0 2087x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,