asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Poľský politológ Łukasz Adamski: „V poľskom filme Volyň banderovci zabíjajú Poliakov a kričia „Sláva Ukrajine!“

 Aktuality

Poľský politológ Łukasz Adamski v rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu UKRLIFE.TV porozprával o novom poľskom filme Volyň, ktorý určite bude šokovať väčšinu ukrajinskej verejnosti.

06 Október
2016 19:14:38

 

Foto: YouTube

V tomto novom poľskom filme, ktorý na horných poschodiach ukrajinskej moci vyvolal paniku ešte počas nakrúcania, sú strašidelné krvavé scény tragickej epizódy z druhej svetovej vojny – Volynského masakru, ktorý vykonali ukrajinskí nacisti - ozbrojenci OUN/UPA /Organizácia ukrajinských nacionalistov/Ukrajinská povstalecká armáda/ na poľskom civilnom obyvateľstve, keď zavraždili stovky tisíc ľudí.

Łukasz Adamski poukazuje, že tento film prezentuje tú tragédiu objektívne – teda tak, ako ju nechcú vidieť mnohí Ukrajinci – ani po takmer 80 rokoch nechcú uznať, že ich krajania spáchali také krvavé jatky. Poľský politológ prízvukuje, že tento film bude šokovať väčšinu Ukrajincov – samozrejme, krutou pravdou, ale možno ešte viac tým, že vtedy ukrajinskí nacionalisti zabíjali nevinných ľudí a vykrikovali heslo „Sláva Ukrajine – hrdinom sláva!“

Toto heslo v súčasnosti sa stalo celoštátnym a používajú ho mnohí na Ukrajine – od prezidenta, členov vlády, ministrov a poslancov parlamentu do obyčajných ľudí. Lenže toto heslo „vyprodukovali“ ukrajinskí nacisti, fašisti, zločinci a vrahovia. Preto poľský politológ poukazuje na to, že heslo „Sláva Ukrajine – hrdinom sláva!“ v pozadí krvavých scén zabíjania nevinných civilistov bude šokovať mnohých Ukrajincov. 

„Ukrajinci by sa mali zamyslieť, či skutočne museli vytvoriť mýtus o takých „národných hrdinoch“ ako sú Bandera a Šuchevič – či majú ospevovať vrahov a zločincov... Toto bude film, ktorý predstaví Druhú svetovú vojnu cez prizmu volynskej dediny. Bude aj ďalšia vec, ktorá vyvolá na Ukrajine protireakciu: vo filme sa ukazuje, že sto tisíc civilistov boli zabití pod zástavami ukrajinskej nacionalistickej UPA,“ zdôraznil Łukasz Adamski.

Podčiarkol, že tieto vraždy a iné zverstvá sa sprevádzali krikmi „Sláva Ukrajine – hrdinom sláva!“ Avšak toto bolo heslo ozbrojencov OUN a UPA. „Lenže v súčasnosti je toto heslo sväté pre mnohých Ukrajincov. Tak teraz čo s tým? Tí Ukrajinci, ktorí uvidia tento film, určite budú šokovaní. Dúfam, že ho predsa budú  vysielať aj na Ukrajine a vyvolá medzi obyvateľmi vnútornú diskusiu na margo zbytočného ospevovania „hrdinov“ UPA,“ zdôraznil poľský politológ Łukasz Adamski.


Videá si môžete pozrieť tu:

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Vyberajte pre svojho domáceho miláčika dobré krmivo

 

Keď sa rozhodneme zaobstarať si domáceho miláčika, počítajte so starosťami, ktoré vám pribudnú. Pre...

📅10.10.2019 0 209x 👤PRclanky

Plánujete rozbehnúť vlastný biznis? Poradíme vám, ako postupovať

 

Podnikanie nie je prechádzka ružovou záhradou a viacerí ľudia si to neuvedomujú. Ak chceme rozbehnúť n...

📅09.10.2019 0 227x 👤PRclanky

Vychutnajte si so šálkou kávy aj vstupný bonus za registráciu bez vkladu

 

Áno, presne tak. Je to jedna z najdôležitejších výhod, pre ktorú sa mnohí nadšenci športu a virtuál...

📅29.09.2019 0 304x 👤PRclanky

Hon za titulom F1 zachránil Hamiltona pred istou kolíziou

 

Hamilton zareagoval na to, ako ho Charles Leclerc vytlačil z trate. Brit povedal, že ak je povolené takto j...

📅26.09.2019 0 366x 👤JM

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,