asfasdf ×

NázorObčana.sk

Videoreportáž: Poľský politológ Łukasz Adamski: „V poľskom filme Volyň banderovci zabíjajú Poliakov a kričia „Sláva Ukrajine!“

 Aktuality

Poľský politológ Łukasz Adamski v rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu UKRLIFE.TV porozprával o novom poľskom filme Volyň, ktorý určite bude šokovať väčšinu ukrajinskej verejnosti.

06 Október
2016 19:14:38

 

Foto: YouTube

V tomto novom poľskom filme, ktorý na horných poschodiach ukrajinskej moci vyvolal paniku ešte počas nakrúcania, sú strašidelné krvavé scény tragickej epizódy z druhej svetovej vojny – Volynského masakru, ktorý vykonali ukrajinskí nacisti - ozbrojenci OUN/UPA /Organizácia ukrajinských nacionalistov/Ukrajinská povstalecká armáda/ na poľskom civilnom obyvateľstve, keď zavraždili stovky tisíc ľudí.

Łukasz Adamski poukazuje, že tento film prezentuje tú tragédiu objektívne – teda tak, ako ju nechcú vidieť mnohí Ukrajinci – ani po takmer 80 rokoch nechcú uznať, že ich krajania spáchali také krvavé jatky. Poľský politológ prízvukuje, že tento film bude šokovať väčšinu Ukrajincov – samozrejme, krutou pravdou, ale možno ešte viac tým, že vtedy ukrajinskí nacionalisti zabíjali nevinných ľudí a vykrikovali heslo „Sláva Ukrajine – hrdinom sláva!“

Toto heslo v súčasnosti sa stalo celoštátnym a používajú ho mnohí na Ukrajine – od prezidenta, členov vlády, ministrov a poslancov parlamentu do obyčajných ľudí. Lenže toto heslo „vyprodukovali“ ukrajinskí nacisti, fašisti, zločinci a vrahovia. Preto poľský politológ poukazuje na to, že heslo „Sláva Ukrajine – hrdinom sláva!“ v pozadí krvavých scén zabíjania nevinných civilistov bude šokovať mnohých Ukrajincov. 

„Ukrajinci by sa mali zamyslieť, či skutočne museli vytvoriť mýtus o takých „národných hrdinoch“ ako sú Bandera a Šuchevič – či majú ospevovať vrahov a zločincov... Toto bude film, ktorý predstaví Druhú svetovú vojnu cez prizmu volynskej dediny. Bude aj ďalšia vec, ktorá vyvolá na Ukrajine protireakciu: vo filme sa ukazuje, že sto tisíc civilistov boli zabití pod zástavami ukrajinskej nacionalistickej UPA,“ zdôraznil Łukasz Adamski.

Podčiarkol, že tieto vraždy a iné zverstvá sa sprevádzali krikmi „Sláva Ukrajine – hrdinom sláva!“ Avšak toto bolo heslo ozbrojencov OUN a UPA. „Lenže v súčasnosti je toto heslo sväté pre mnohých Ukrajincov. Tak teraz čo s tým? Tí Ukrajinci, ktorí uvidia tento film, určite budú šokovaní. Dúfam, že ho predsa budú  vysielať aj na Ukrajine a vyvolá medzi obyvateľmi vnútornú diskusiu na margo zbytočného ospevovania „hrdinov“ UPA,“ zdôraznil poľský politológ Łukasz Adamski.


Videá si môžete pozrieť tu:

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Plánujete v interiéri menšie zmeny? Poradíme vám, na čo sa zamerať

 

Každý z nás má chuť po určitom čase modernizovať si domácnosť, v ktorej žije. Interiérové trendy ...

📅27.07.2020 0 157x 👤PRclanky

Čo by ste si ako prvé mali zabezpečiť do nových kancelárskych priestorov?

 

Kancelárske priestory sú pre každý podnikateľský subjekt dôležité. Tí, ktorí nechcú podnikať „n...

📅27.07.2020 0 163x 👤PRclanky

Dvere už dávno nie sú len účelovým rozdelením dvoch miestností, znázorňujú aj náš cit pre estetiku

 

Dvere sú neoddeliteľnou súčasťou každej jednej domácnosti a okrem ich funkčného spracovania je nutné...

📅23.04.2020 0 629x 👤PRclanky

Uvažujete, čo kúpiť partnerke na sviatok? Máme pre vás pár zaujímavých tipov

 

Muži častokrát dlho premýšľajú nad tým, čo kúpiť svojej partnerke. Príliš veľké špekulovanie a...

📅17.03.2020 0 598x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,