asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nitra a región stredného Považia po prvý raz v histórii budú mať priame vlakoví spojenie s Prahou

 Aktuality

Spoločnosť ARRIVA spustí od decembra do prevádzky ďalšie vlaky a vstúpi na nové linky. Výrazne zvýši aj počet vlakov na trase Trenčín – Praha a niektoré z nich budú vyrážať už z Nitry, ktorá tak po prvý raz bude mať priame vlakové spojenie s Prahou

31 Október
2016 19:00:04

 

Foto: Arriva

Nové spoje budú premávať od 11. decembra 2016, od kedy začne platiť nový cestovný poriadok. Časť z nich začne jazdiť na jar 2017. „Sme radi, že sa nám v spolupráci s kolegami z Českej republiky darí rozvíjať našu ponuku pre cestujúcich na Slovensku, a to aj v oblasti vlakovej dopravy. Priame vlakové spojenie z Nitry cez Trenčín až do Prahy ponúkneme cestujúcim ako prví v histórii,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Podľa jeho slov prevádzka od marca tohto roka, kedy ARRIVA spustila linku Trenčín – Praha ukázala, že záujem cestujúcich o priame spojenie Trenčína s Olomoucom alebo Prahou je obrovský. „Nedeľňajšie spoje máme pravidelne vypredané. Na trenčianskej linke, ktorá zatiaľ jazdila v sobotu z Prahy a v nedeľu späť, sme ukázali, že vieme našim cestujúcim ponúknuť pohodlné spojenie. Našu ponuku budeme rozširovať a  potenciál vidíme aj v predĺžení linky do Nitry. Vďaka tomu by sme dokázali lepšie obslúžiť obyvateľov stredného Považia, ktorí doteraz nemali možnosť priameho vlakového spojenia s Českou republikou,“ dodal L. Ivan. Podľa jeho slov je zo strany slovenských cestujúcich o spoj Trenčín – Praha väčší záujem, než ARRIVA čakala.

ARRIVA tento rok kúpila od materského koncernu Deutsche Bahn ďalšie štyri motorové vlaky typu 845, ktoré do Trenčína jazdia už dnes. Po ich kompletnej rekonštrukcii a prestavbe na diaľkové motorové vlaky bude po slovenských a českých koľajniciach od roku 2017 v pravidelnej prevádzke jazdiť päť súprav vlakov ARRIVA.

Doteraz prevádzkovala ARRIVA na trase Trenčín – Praha jeden víkendový expres v každom smere. Ten išiel z Prahy v sobotu ráno do Trenčína a v nedeľu popoludní späť z Trenčína do Prahy. V priebehu roka 2017 sa počet vlakov na tejto linke výrazne zvýši a jej predĺžením do Nitry vznikne jediné priame železničné spojenie Nitry a miest na strednom Považí s Českou republikou.

Od decembra začne v piatky jazdiť nový popoludňajší vlak z Prahy do Nitry, ktorý sa vráti v sobotu dopoludnia späť z Nitry cez Trenčín do Prahy. Od apríla 2017 bude tento spoj jazdiť každý deň.

V apríli začne premávať popoludňajší vlak z Trenčína do Prahy vždy v piatok, sobotu a nedeľu, pričom počas víkendu bude začínať už v Nitre. Počas letnej sezóny bude jazdiť každý deň.

Ranný vlak z Prahy do Trenčína bude premávať zatiaľ iba v nedeľu, v apríli začne jazdiť už aj v piatok, sobotu a nedeľu, v priebehu letnej turistickej sezóny (12. júna – 1. októbra) bude jazdiť každý deň. V sobotu ráno bude predĺžený až do Nitry. Presné cestovné poriadky vlakov na linke Nitra – Trenčín – Praha sú uvedené nižšie v tabuľke.

Na všetkých linkách bude ARRIVA jazdiť so svojimi dieselovými vlakmi typu 845, ktorý jazdí do Trenčína už v súčasnosti. Vo vlaku majú cestujúci k dispozícii pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pohodlné široké sedadlá, oddelený tzv. tichý oddiel, špeciálne vyhradené a upravené miesta pre deti, občerstvenie a po novom pribudnú v oddieloch pre cestujúcich tiež LCD obrazovky s aktuálnymi informáciami o jazde vlaku, jeho rýchlosti, ponuke občerstvenia, prípojoch, čase príchodu do nasledujúcej stanice a ďalšie užitočné informácie.

Ceny nových liniek a spojov zverejní ARRIVA mesiac pred začiatkom ich prevádzky a zároveň spustí predpredaj na stránke www.arriva-vlaky.cz.

Nitra – Trenčín – Praha hl. n.

AEx 1040

AEx 1042

Nitra

6:46

12:54

Hlohovec

7:18

13:21

Leopoldov

7:29

13:32

Piešťany

7:41

13:45

Nové Mesto nad Váhom

7:52

13:56

Trenčín

8:10

14:18

Trenčianska Teplá

8:17

14:25

Bylnice

8:38

14:47

Slavičín

8:52

15:05

Bojkovice město zast.

9:06

15:20

Uherský Brod

9:34

15:37

Uherské Hradiště

9:50

15:52

Staré Město u U.H.

9:57

15:59

Otrokovice

10:10

16:11

Přerov

10:29

16:29

Olomouc hl. n.

10:45

16:45

Pardubice hl. n.

12:17

18:19

Kolín

12:50

18:52

Praha hl. n.

13:29

19:32

AEx 1040:       Od 11. 12. do 1. 4. bude jazdiť iba v sobotu, od 2. 4. bude jazdiť denne.

AEx 1042:       V úseku Nitra – Trenčín bude od 8. 4. jazdiť v sobotu a nedeľu.

V úseku Trenčín – Praha bude jazdiť od 11. 12. do 2. 4. v nedeľu, od 7. 4. do 11. 6. bude jazdiť v piatok, sobotu a nedeľu.

Od 12. 6. do 1. 10. bude jazdiť každý deň.

Od 6. 10. do 9. 12. bude jazdiť opäť iba v piatok, sobotu a nedeľu.

Praha hl. n. – Trenčín – Nitra

AEx 1041

AEx 1043

Praha hl. n.

8:19

14:19

Kolín

9:03

15:03

Pardubice hl. n.

9:28

15:30

Olomouc hl. n.

10:58

16:58

Přerov

11:16

17:16

Otrokovice

11:37

17:37

Staré Město u U.H.

11:50

17:50

Uherské Hradiště

12:05

17:57

Uherský Brod

12:25

18:15

Bojkovice město zast.

12:43

18:43

Slavičín

12:58

18:58

Bylnice

13:13

19:13

Trenčianska Teplá

13:34

19:34

Trenčín

13:43

19:43

Nové Mesto nad Váhom

14:01

20:01

Piešťany

14:14

20:14

Leopoldov

14:31

20:35

Hlohovec

14:38

20:42

Nitra

15:14

21:15

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Vyberajte pre svojho domáceho miláčika dobré krmivo

 

Keď sa rozhodneme zaobstarať si domáceho miláčika, počítajte so starosťami, ktoré vám pribudnú. Pre...

📅10.10.2019 0 77x 👤PRclanky

Plánujete rozbehnúť vlastný biznis? Poradíme vám, ako postupovať

 

Podnikanie nie je prechádzka ružovou záhradou a viacerí ľudia si to neuvedomujú. Ak chceme rozbehnúť n...

📅09.10.2019 0 89x 👤PRclanky

Vychutnajte si so šálkou kávy aj vstupný bonus za registráciu bez vkladu

 

Áno, presne tak. Je to jedna z najdôležitejších výhod, pre ktorú sa mnohí nadšenci športu a virtuál...

📅29.09.2019 0 156x 👤PRclanky

Hon za titulom F1 zachránil Hamiltona pred istou kolíziou

 

Hamilton zareagoval na to, ako ho Charles Leclerc vytlačil z trate. Brit povedal, že ak je povolené takto j...

📅26.09.2019 0 211x 👤JM

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,