asfasdf ×

NázorObčana.sk

Frankfurter Allgemeine Zeitung: „Novinári z televíznej stanice patriacej ukrajinskému prezidentovi Porošenkovi sa priznali, že dostávali „čierne mzdy“

 Aktuality

Nemecký list Frankfurter Allgemeine Zeitung uviedol, že televízna stanica Kanál 5, ktorá patrí ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi, platí svojim zamestnancom „čierne mzdy“, aby razantne znížila odvody.

08 December
2016 22:04:25

 

Foto: Screen Frankfurter Allgemeine Zeitung

Ako uvádza nemecký denník, informácie o podobných nezákonných praktikách v podniku patriacom ukrajinskému prezidentovi, prezradili samotní zamestnanci. Sedem súčasných a bývalých zamestnancov sa priznali, že pre každého z nich boli pripravené dve kreditné karty na platy. Na jednu z nich postupovala oficiálna minimálna mzda a na druhú – mnohonásobne väčšia ilegálna čiastka. Pochopiteľne, odvody sa odvádzali z tej prvej malej čiastky a podnik prezidenta takto „ušetril“ obrovský finančný balík.

Nemecký denník FAZ dodáva, že sa jeho redaktori pokúsili zistiť informácie o praktikách na Kanále 5 v administrácii prezidenta Porošenka, avšak nepochodili: členovia prezidentského štábu novinárom vysvetlili, že všetky informácie o Kanále 5 môžu získať iba od vedenia tejto televíznej stanice. Neuspeli nemeckí novinári ani na Kanále 5: hovorkyňa televíznej stanice Alexandra Matiosová odmietla odpovedať na otázky nemeckých novinárov a ku šéfredaktorovi Vladimírovi Mšeľskému Nemci sa vôbec nedokázali dostať...

Dve zo siedmych svedkýň – Oxana Gricenková a Ksenia Novikovová oficiálne potvrdili, že dostávali „čierne mzdy“ na Kanále 5, ostatní piati svedkovia to potvrdili anonymne. Riaditeľ kyjevského Centra ekonomickej stratégie Gleb Vyšinský zdôraznil, že „čierne mzdy“ sú veľmi populárne na Ukrajine. Vedenie ukrajinských podnikov tak „šetrí“ obrovské financie na daniach a sociálnych príspevkoch. Finančný expert Dmitrij Kotľar síce podčiarkol, že tieto praktiky sú nezákonné a ilegálne, ale dodal, že sú dosť rozšírené na Ukrajine.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Plánujete v interiéri menšie zmeny? Poradíme vám, na čo sa zamerať

 

Každý z nás má chuť po určitom čase modernizovať si domácnosť, v ktorej žije. Interiérové trendy ...

📅27.07.2020 0 157x 👤PRclanky

Čo by ste si ako prvé mali zabezpečiť do nových kancelárskych priestorov?

 

Kancelárske priestory sú pre každý podnikateľský subjekt dôležité. Tí, ktorí nechcú podnikať „n...

📅27.07.2020 0 163x 👤PRclanky

Dvere už dávno nie sú len účelovým rozdelením dvoch miestností, znázorňujú aj náš cit pre estetiku

 

Dvere sú neoddeliteľnou súčasťou každej jednej domácnosti a okrem ich funkčného spracovania je nutné...

📅23.04.2020 0 629x 👤PRclanky

Uvažujete, čo kúpiť partnerke na sviatok? Máme pre vás pár zaujímavých tipov

 

Muži častokrát dlho premýšľajú nad tým, čo kúpiť svojej partnerke. Príliš veľké špekulovanie a...

📅17.03.2020 0 598x 👤PRclanky
,