asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nitrianski Noční vlci sa zúčastnili na Mikulášskom posedení v Zariadení sociálnych služieb v Klasove a priniesli darčeky pre detí

 Aktuality

Nitrianski Noční vlci, ktorí odnedávna pôsobia v meste pod Zoborom, na Mikuláša sa rozdelili: časť z nich išla na návštevu kolegov do Poľska a ďalšie „vlci“ sa zúčastnili na charitatívnej akcii v Zariadení sociálnych služieb Kreatív v obci Klasov.

08 December
2016 22:08:25

 

Foto: NVS

Podzoborskí Noční vlci si iba prednedávnom vytvorili svoju „svorku“ v Nitre. Aktivity tejto  občianskej organizácie pripomínajú činnosť „staršieho brata“ – moskovskej organizácie bajkerov Noční vlci, s ktorou nitrianski kolegovia majú veľmi dobré kamarátske vzťahy.  Zorganizovali nielen svoj motorkársky klub, ale sa zúčastňujú na charitatívnych akciách, pomáhajú ľuďom v núdzi – presne ako ich ruskí kolegovia.

Najnovšie sa zúčastnili na charitatívnej mikulášskej akcii v Zariadení sociálnych služieb Kreatív v obci Klasov, ktorá je vzdialená od Nitry 15 kilometrov a nachádza sa takmer na polceste medzi Nitrou a mestom Vráble. Túto charitatívnu akciu „vlci“ pripravili spoločne s vedením ZSS Kreatív Klasov. Bola určená hlavne pre detí, ktoré sa nachádzajú v tomto sociálnom zariadení. Na mikulášsku akciu, pochopiteľne, pozvali aj rodičov týchto detí.

B úvode všetkých prítomných srdečne privítala riaditeľka ZSS Kreatív Mária Košová. Poďakovala sa motorkárom z klubu Noční vlci Slovakia, ktorí už dávnejšie spolupracujú  s týmto zariadením a pravidelne ho podporujú.

Po tradičnom mikulášskom programe členovia motorkárskeho klubu Noční vlci Slovakia pod vedením „Morgena“ - Dušana Kónyiu odovzdali mikulášske balíčky deťom. „Morgen“, dojatý krásnou atmosférou a úsmevmi detí, svojim kolegom „vlkom“ povedal, že nie je nič krajšie, ako pravá detská nefalšovaná radosť.

Táto pekná akcia pokračovala až do večerných hodín. Deti si schuti zatancovali na diskotéke, zúčastnili sa na rôznych hrách a zábavných súťažiach, ktoré navodili nádhernú predvianočnú atmosféru. 

Nitrianski Noční vlci už dávnejšie spolupracujú s Kreatívom - Zariadením sociálnych služieb v Klasove. Toto zariadenie sa nachádza v samotnom strede obce Klasov, v krásnom prostredí pamiatkovo chráneného parku. V zariadení sa nachádza 141 klientov, ktorí sú umiestnení podľa druhu postihnutia v 6 oddeleniach.

Zamestnanci tohto zariadenia sa svojou každodennou prácou snažia dosiahnuť čo najvyššiu úroveň poskytovania komplexnej starostlivosti pre klientov. Vytvárajú im rodinnú komunitu s prihliadnutím na ľudské potreby, hodnoty a šťastný život. Zariadenie je umiestnené v neogotickom kaštieli, ktorý dal postaviť v roku 1866 barón Pavol Weisz. Dlhé roky slúžil ako rodinné sídlo Weiszovcov, bol honosne zariadený so vzácnymi zbierkami majiteľa.

Po roku 1945 bola budova kaštieľa  skonfiškovaná a vzácne zbierky zničené. Neskôr v opravenom kaštieli od roku 1958 bol umiestnený domov dôchodcov. Od roku 1967 je budova kaštieľa rozšírená o novú prístavbu a slúži ako domov sociálnych služieb pre deti s  mentálnym postihnutím. Začiatkom januára 1991 sa ÚSS Klasov stal samostatným právnym subjektom, zriaďovateľom bol Okresný úrad Nitra. Začiatkom júla 1998 sa zriaďovateľom Domova sociálnych služieb Klasov stal Krajský úrad v Nitre. Prvého januára 2004  Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých s celoročným pobytom prešiel pod zriaďovateľskú pôsobnosť Nitrianskeho samosprávneho kraja. Prvého júna 2009 došlo ku zmene názvu zariadenia na súčasné - „KREATÍV“, Zariadenie sociálnych služieb Klasov.

Sociálna služba v „KREATÍV“ ZSS Klasov vychádza z práva fyzickej osoby na poskytovanie sociálnej služby, ktorá svojím rozsahom, formou a spôsobom poskytovania umožňuje realizovať jej základné ľudské práva a slobody, zachováva jej ľudskú dôstojnosť, aktivizuje ju k posilneniu sebestačnosti, zabraňuje jej sociálnemu vylúčeniu a podporuje jej začlenenie do spoločnosti. Zariadenie v sebe zlučuje domov sociálnych služieb, rehabilitačné stredisko, zariadenie podporovaného bývania a špecializované zariadenie.

Službu v ZSS Kreatív zabezpečujú sociálni pracovníci, zdravotný personál, pedagogicko-odborní zamestnanci, ergoterapeuti, inštruktori sociálnej rehabilitácie, rehabilitačný pracovník, pracovný terapeut a zamestnanci administratívy, stravovacej prevádzky a údržby. S týmto zariadením aktívne spolupracujú nitrianski Noční vlci a pravidelne mu pomáhajú. Slovenskí motorkári Noční vlci ako aj ich ruskí kolegovia veľkú pozornosť venujú nielen motorkám, rýchlosti a preháňajú sa po cestách, ale aj humanitárnej a charitatívnej činnosti.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čo by nemalo chýbať v pánskom šatníku?

 

Móda sa neustále mení a prispôsobovať sa jej je pre mnohých z nás veľmi dôležité. Oblečenie, ktor...

📅11.02.2020 0 127x 👤PRclanky

Čo vám môže pomôcť stať sa férovým podnikateľom a firmou?

 

Každý podnikateľ a firma túži predbehnúť konkurenciu a byť úspešný. Nie každému sa ale tento sen ...

📅11.02.2020 0 121x 👤PRclanky

Chybné kroky, ktoré vás môžu stáť úspech v podnikaní

 

Podnikateľské prostredie je plné nástrah a platí, že prerazia len tí najlepší. Keďže sa neustále o...

📅11.02.2020 0 118x 👤PRclanky

Jednoduché tipy a triky, ako zatraktívniť prácu vo firme

 

Máte dlhodobo problém získať nové pracovné sily a trápi vás navyše aj pokles produktivity stálych za...

📅11.02.2020 0 127x 👤PRclanky
,