asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na Slovensku vznikla filiálka slávneho motorkárskeho klubu /2/. Veľkolepé šou ukončenia motorkárskej sezóny

 Aktuality

Včera sme začali náš miniseriál o tom, že na Slovensku vznikla filiálka slávneho motorkárskeho klubu – Noční vlci Slovakia. Nitrianski motorkári nám porozprávali, ako sa zúčastnili na ukončení sezóny v stane „hlavnej svorky“ – v Moskve...

28 December
2016 19:07:55

 

Foto: Screenshot YouTube

Ivan Sklenár a Milan Benc nám porozprávali o svojej októbrovej návšteve ruskej metropoly, keď sa zúčastnili na slávnostiach ukončenia motorkárskej sezóny. Osobné pozvanie dostali od ruských kolegov a navyše ich do Moskvy lákala a ďalšia „návnada“: chceli sa spolu s ostatnými motorkármi v obrovskej kolóne previezť sa ulicami ruského hlavného mesta. Určite by to bol nevšedný zážitok.

Porozprávali, že slávnostný ceremoniál ukončenia motorkárskej sezóny sa začal dopoludnia 15. októbra  v Moskve. Obrovská pestrofarebná kolóna motorkárov – Nočných vlkov a ich hostí – absolvovala jazdu stredom Moskvy: od Bike-centra v štvrti Nižné Mnevniky do zimného športového komplexu na ulici Avtozavodskaja, ktorý sa nachádza na juhu ruskej metropoly. Je to jeden z objektov obrovského športovo-zábavného centra Park Legiend.

Na začiatku odštartovalo asi 400 motorkárov, ale po ceste a na zástavkách sa k nim pridávali aj ďalší. Postupne kolóna narástla do vyše tisíc motoriek a tento obrovský „had“ prešiel asi 30-kilometrovú cestu do zimného športového komplexu. Noční vlci urobili 5 zástaviek, kde sa konali bike-šou a vystúpenia bikerov, spevákov, tanečníkov a iných umelcov.

V uliciach Moskvy bolo veľa šudí, ktorí vítali motorkárov. Klub Noční vlci je v Rusku veľmi populárny. Okrem samotného preháňania sa na motorkách jeho členovia pomáhajú polícii zaúčať mladých motorkárov, dohľadajú spolu s nimi na bezpečnosť na cestách a propagujú zodpovedné správanie sa diaľniciach a uliciach miest a obcí.  

Z nich si berú príklad nielen mladí motorkári, ale aj vodiči, pretože popularita Nočných vlkov zjavne pozitívne ovplyvňuje správanie sa mladých ľudí a preto na ruských cestách značne ubudol počet dopravných nehôd. Navyše sa zaoberajú rozsiahlou humanitárnou a charitatívnou činnosťou, pomáhajú rôznym skupinám obyvateľstva, deťom, školám, nemocniciam, sociálnym zariadeniam a pod.

Kolóna motorkárov prešla historickým centrom mesta. Prvá zástavka bola v športovom centre Lužniky, kde sa uskutočnila bike-šou. Svoje umenie predviedli nielen motorkári, ale aj automobilisti -  a dokonca aj policajti na svojich autách. Bola tam aj výstava historických policajných áut. Na pestrofarebnom sprievode sa zúčastnili nielen domáci motorkári a členovia klubu Noční vlci, ale aj veľa zahraničných hostí z viacerých európskych štátov. Na samotnej akcii rozlúčky s motorkárskou sezónou tých hostí zo zahraničia bolo ešte viac, hlavne, z Nemecka, Slovenska, Česka, Srbska, Macedónska, Bulharska, Talianska a pod.    

V areáli športového centra na ulici Avtozavodskaja sa uskutočnilo grandiózne bike-šou, ktoré prilákalo asi 250 tisíc divákov. Vždy podobné podujatia, ktoré organizujú Noční vlci, majú   nejaké dôležité posolstvo. Tento raz témou šou bolo „Piate impérium“. Organizátori programu vysvetlili, že chceli poukázať na to, akú slávnu históriu a dobré tradície malo Rusko a aká budúcnosť ho čaká: v úvode motorkári v tme hľadali svoju cestu, viedli za sebou mladú generáciu Ruska, prekonávali prekážky a úspešne napredovali – „kopírovali“ smerovanie moderného Ruska, zakladali na jeho slávnej minulosti a chceli, aby malo perspektívnu a šťastnú budúcnosť.   

V areáli športového komplexu sa konal aj automobilový festival „Bezpečná jazda“, ku ktorému sa pripojili viacerí motorkári. Vystúpil aj „vodca svorky“ – Alexander Zaldostanov – „Chirurg“. Porozprával o činnosti Nočných vlkov v priebehu celého tohto roka, o ich jazdách doma a v zahraničí, o tom, kde a aké podujatia zorganizovali a v ktorých krajinách si našli  nových kamarátov. Slovenskí motorkári zažili príjemné chvíle, keď „Chirurg“ hovoril o svojich priateľoch a spomenul tie krajiny, kde Noční vlci majú tých najlepších kamarátov a partnerov. Ako prvé vymenoval Slovensko...

Potom Zaldostanov hovoril o preventívnej činnosti Nočných vlkov, zaúčaní mladých motorkárov, o spolupráce s políciou na cestách a podčiarkol, že jedným z najpozitívnejších výsledkov tejto činnosti je fakt, že sa tento rok počet nehôd so smrteľnými následkami sa na ruských cestách znížil hneď o tretinu. 

Motorkári zorganizovali pre detí mnoho zábavných súťaží a porozprávali im o svojich motorkách. Nezabudli ani na svoje charitatívne ciele. Aj počas samotného ceremoniálu ukončenia sezóny odovzdali množstvo vecných a finančných darov pre detí, ľudí so zdravotným postihnutím, športovcov – predovšetkým invalidov, konštruktérov a technikov v oblasti motorkárskeho športu a pod.

Ivan Sklenár a Milan Benc prízvukovali, že činnosť ruských Nočných vlkov sa čiastočne  podobá aj tej, ktorú za starých čias u nás vykonával Zväzarm. Vychovávajú mladých motorkárov, organizujú bezpečnostné kurzy, spolupracujú s políciou vo veci zlepšenia bezpečnostnej situácie na ruských cestách a v tomto smere dosiahli výrazné úspechy. Noční vlci organizujú rôzne krosové a iné súťaže, sponzorujú športovcov – a to nielen motoristov, pomáhajú niektorým študentom na technických školách, podporujú konštruktérov a pod. Hlavné je, že mladých ľudí ťahajú tým správnym smerom...

Záver miniseriálu – zajtra...

Videá si môžete pozrieť tu:

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Práca poľovníkov je pre našu spoločnosť dôležitá

 

Každá práca má svoje plusy a mínusy. Nie každý je síce so svojou prácou spokojný, avšak nájdu sa a...

📅11.11.2020 0 617x 👤PRclanky

Jednoduché tipy a triky ako uspieť vo veľkej konkurencii v podnikaní

 

Každý podnikateľský subjekt chce uspieť. Konkurencia je však veľká, čo sa môže odzrkadliť na zisku...

📅11.11.2020 0 409x 👤PRclanky

Ako si efektívne usporiadať oblečenie v dámskom šatníku?

 

Mnohé ženy majú problém nájsť vo svojom šatníku obľúbené oblečenie. Chaos v usporiadaní vedie k d...

📅11.11.2020 0 436x 👤PRclanky

Zaobstarajte si váhy do firmy, ktoré vám zaručia spoľahlivé váženie

 

Presnosť váženia sa vyžaduje od všetkých váh. Keď prekročíme danú hmotnosť, môžeme ohroziť prí...

📅11.11.2020 0 455x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,