asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rezort obrany upozorňuje na ďalšie presuny vojenskej techniky cez územie Slovenska

 Aktuality

Ministerstvo obrany SR upozorňuje občanov na ďalšie presuny vojenskej techniky cez územie Slovenskej republiky. Pôjde o techniku Ozbrojených síl SR, ako aj spojeneckých vojsk.

12 Marec
2017 18:14:53

 

Foto: MOSR

Dôvodom presunov sú medzinárodné cvičenia a ďalšie vojenské aktivity, ktoré sa konajú v rámci bežnej bilaterálnej spolupráce vojenských jednotiek členských krajín Severoatlantickej aliancie. Početne najvýraznejšie presuny zahraničnej techniky sa budú tentokrát týkať predovšetkým medzinárodného cvičenia Toxic Lance 2017 (presun je naplánovaný na nedeľu 12.3.2017), v ktorom sa jednotky radiačnej, chemickej a biologickej ochrany zamerajú na odborné úlohy v rámci domáceho krízového manažmentu.


Na cvičení v Zemianskych Kostoľanoch sa zúčastní až 196 profesionálnych vojakov zo Slovenska, Českej republiky a Spojených štátov amerických. Armáda ČR vyšle 31 svojich príslušníkov a Národná garda štátu Indiana spolu s americkými jednotkami dislokovanými v Európe 54 vojakov. Svoje zručnosti a spôsobilosti si budú precvičovať od 12. do 18. marca 2017 v priestoroch Výcvikového a testovacieho centra radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (VTC RCHBO) v Zemianskych Kostoľanoch a následne v Centre výcviku Lešť až do 24. marca 2017. Na Lešti zároveň prebehne súčinnostný výcvik s prieskumnou jednotkou mechanizovaného práporu.


Medzinárodné jednotky budú na základe vopred vytvorených scenárov vykonávať radiačný, chemický a biologický prieskum, dekontamináciu, ako aj monitorovanie zdrojov takéhoto ohrozenia a ďalšie súvisiace úlohy. Vojaci budú mať k dispozícii 49 kusov vojenskej techniky, pričom cestný presun časti techniky medzi Zemianskymi Kostoľanmi a CV Lešť je naplánovaný na 18. marca. Okrem toho sa cez územie Slovenska uskutoční aj ďalších 14 cestných tranzitov vojenskej techniky spojeneckých vojsk, a to v dňoch od 10. do 19. marca 2017.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

29 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Vyberajte pre svojho domáceho miláčika dobré krmivo

 

Keď sa rozhodneme zaobstarať si domáceho miláčika, počítajte so starosťami, ktoré vám pribudnú. Pre...

📅10.10.2019 0 110x 👤PRclanky

Plánujete rozbehnúť vlastný biznis? Poradíme vám, ako postupovať

 

Podnikanie nie je prechádzka ružovou záhradou a viacerí ľudia si to neuvedomujú. Ak chceme rozbehnúť n...

📅09.10.2019 0 125x 👤PRclanky

Vychutnajte si so šálkou kávy aj vstupný bonus za registráciu bez vkladu

 

Áno, presne tak. Je to jedna z najdôležitejších výhod, pre ktorú sa mnohí nadšenci športu a virtuál...

📅29.09.2019 0 195x 👤PRclanky

Hon za titulom F1 zachránil Hamiltona pred istou kolíziou

 

Hamilton zareagoval na to, ako ho Charles Leclerc vytlačil z trate. Brit povedal, že ak je povolené takto j...

📅26.09.2019 0 259x 👤JM
,