asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dve tváre RTVS alebo slniečkari v našej „verejnoprávnej“ melú už z posledného

 Aktuality

O súčasnej slniečkarskej vzbure v RTVS toho popísali veľa. Včera podvečer nám RTVS ukázala obidve svoje dnešné tváre. Pikantériou bolo to, že tie tváre zvýraznili dve odlišné relácie: športová a spravodajská.

15 Jún
2018 14:37:44

Tá športová tvár bola ľudská, dobroprajná a profesionálna, tá spravodajská – slniečkarská, nenávistná, skrivená a lživá...

Najprv priaznivci športu si na Jednotke sledovali priamy prenos z otvorenia majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku, potom samotný otvárací zápas Rusko – Saudská Arábia a záverečné komentáre moderátorov a odborníkov. Na obrazovke panoval šport, dobrá nálada, profesionálne komentáre a takpovediac „klasické“ vysielanie na veľmi dobrej úrovni.

Nasledovali Správy RTVS o 19. hodine – tiež na Jednotke. A diváci sa hneď zo športového sviatku života preniesli do pochmúrneho a jedovatého sveta slniečkarskeho spravodajstva. V úvode síce RTVS uviedla kratučký zostrih z otvorenia MS vo futbale a oznámila, že sa v Rusku začali futbalové majstrovstva, ale potom nasledovalo dlhé a nudné omieľanie, že v Rusku nemajú radi homosexuálov, že tam prenasledujú gejov a lesbičky, porušujú ľudské práva a ďalšie bla-bla-bla. Stále iba frázy, obvinenia bez dôkazov, lož. Žiadne fakty, iba opakujúce sa klamstva. Klasika – či už ide o Novičok, Buky alebo o iné „dreva“.

Potom takisto nudne a dlho v tom istom príspevku o otvorení MS vo futbale propagovali Amnesty Internacional, jej aktivity a tie somariny, ktoré pripravuje, ako odpoveď na „útoky na gejov a lesbičky“ v Rusku. Našim čitateľom túto spoločnosť netreba podrobnejšie predstavovať, všetci vedia, kto financuje Amnesty Internatioval, poznajú ich metódy a smernice práce. A túto ideologickú spodinu dlho a nudne propagovalo RTVS v príspevku o otvorení majstrovstiev sveta vo futbale. Vlastne v tomto príspevku o športe a futbale išlo najmenej. Zasa sme videli „jagavý“ príklad práce slniečkarov v RTVS.

Fakt, títo chlapci a dievčatá sú už takí trápni, že sa na ne nedá hnevať, ale sa iba usmievať. Za každú cenu sa snažia nám vtĺkať kaleráby do hlavy a dokázať, že biele je čierne. Je to smutné, že samotná budova RTVS – prevrátená pyramída v súčasnosti najlepšie symbolizuje stav v našej verejnoprávnej televízii: všetko je tam postavené na hlavu...      

Prirodzene, nové vedenie RTVS a samotného spravodajstva sa vyzbrojilo metlami a lopatami a pokúša sa vyzametať to „dedičstvo“, ktoré sa tam roky hromadilo. Slniečkari zavetrili závan čerstvého vzduchu a ako potkany sa s potápajúcej lode RTVS utekajú. Je však zreteľné, že na tejto prehnitej lodi tých potkanov je ešte plné podpalubie. Takže vedenie RTVS má čo robiť, aby to podpalubie vyčistilo, dalo loď do poriadku a nasmerovalo ju správnym smerom.

Netrpezliví občania žiadajú, aby vedenie RTVS okamžite urobilo poriadok vo verejnoprávnom médiu platenom z koncesionárskych poplatkov obyvateľstva. Samozrejme, to sa nedá zvládnuť v priebehu pár týždňov alebo mesiacov. Bude to dlhá a ťažká práca: tých slniečkarov je v RTVS skutočne plné podpalubie. Ale vedenie podniku by malo razantnejšie požiadať svojich zamestnancov, aby sa vzdali tých najhorších slniečkarskych praktík a prezentovali objektívnejšie spravodajstvo, viac sa opierali na fakty a logiku, ako na výmysly a obyčajnú nenávisť voči istým ľuďom, politikom, skupinám a celým krajinám. Postačí iba jedna vec – objektivita nado všetko. Fakt, pre začiatok to postačí.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

94 %
(31 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Fiverr – efektívne predávanie, nakupovanie a zarábanie cez internet

 

Internet už dávno nie je „len“ komunikačným prostriedkom a zdrojom informácií. Šikovní ľudia si p...

📅18.02.2019 0 947x 👤PRclanky

Spoločne za práva spotrebiteľov - workshop o presadzovaní zmien v systéme ochrany spotrebiteľov do praxe

 

OMBUDSPOT, Združenie na ochranu práv spotrebiteľov zorganizovalo v stredu workshop o presadzovaní zmien ...

📅23.12.2018 0 1169x 👤eugenius

Kde vybaviť znalecký posudok?

 

Pri kúpe vlastného bývania je potrebné zvládnuť veľa administratívy. Nikto to nemá rád, ale je to po...

📅11.10.2018 0 1375x 👤PRclanky

„Výročie“ invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa 21. augusta 1968

 

Dnes je smutné „výročie“. V noci z 20. na 21. augusta 1968 vojska Varšavskej zmluvy vpadli do Českosl...

📅21.08.2018 0 2980x 👤eugenius
,