asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dve tváre RTVS alebo slniečkari v našej „verejnoprávnej“ melú už z posledného

 Aktuality

O súčasnej slniečkarskej vzbure v RTVS toho popísali veľa. Včera podvečer nám RTVS ukázala obidve svoje dnešné tváre. Pikantériou bolo to, že tie tváre zvýraznili dve odlišné relácie: športová a spravodajská.

15 Jún
2018 14:37:44

Tá športová tvár bola ľudská, dobroprajná a profesionálna, tá spravodajská – slniečkarská, nenávistná, skrivená a lživá...

Najprv priaznivci športu si na Jednotke sledovali priamy prenos z otvorenia majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku, potom samotný otvárací zápas Rusko – Saudská Arábia a záverečné komentáre moderátorov a odborníkov. Na obrazovke panoval šport, dobrá nálada, profesionálne komentáre a takpovediac „klasické“ vysielanie na veľmi dobrej úrovni.

Nasledovali Správy RTVS o 19. hodine – tiež na Jednotke. A diváci sa hneď zo športového sviatku života preniesli do pochmúrneho a jedovatého sveta slniečkarskeho spravodajstva. V úvode síce RTVS uviedla kratučký zostrih z otvorenia MS vo futbale a oznámila, že sa v Rusku začali futbalové majstrovstva, ale potom nasledovalo dlhé a nudné omieľanie, že v Rusku nemajú radi homosexuálov, že tam prenasledujú gejov a lesbičky, porušujú ľudské práva a ďalšie bla-bla-bla. Stále iba frázy, obvinenia bez dôkazov, lož. Žiadne fakty, iba opakujúce sa klamstva. Klasika – či už ide o Novičok, Buky alebo o iné „dreva“.

Potom takisto nudne a dlho v tom istom príspevku o otvorení MS vo futbale propagovali Amnesty Internacional, jej aktivity a tie somariny, ktoré pripravuje, ako odpoveď na „útoky na gejov a lesbičky“ v Rusku. Našim čitateľom túto spoločnosť netreba podrobnejšie predstavovať, všetci vedia, kto financuje Amnesty Internatioval, poznajú ich metódy a smernice práce. A túto ideologickú spodinu dlho a nudne propagovalo RTVS v príspevku o otvorení majstrovstiev sveta vo futbale. Vlastne v tomto príspevku o športe a futbale išlo najmenej. Zasa sme videli „jagavý“ príklad práce slniečkarov v RTVS.

Fakt, títo chlapci a dievčatá sú už takí trápni, že sa na ne nedá hnevať, ale sa iba usmievať. Za každú cenu sa snažia nám vtĺkať kaleráby do hlavy a dokázať, že biele je čierne. Je to smutné, že samotná budova RTVS – prevrátená pyramída v súčasnosti najlepšie symbolizuje stav v našej verejnoprávnej televízii: všetko je tam postavené na hlavu...      

Prirodzene, nové vedenie RTVS a samotného spravodajstva sa vyzbrojilo metlami a lopatami a pokúša sa vyzametať to „dedičstvo“, ktoré sa tam roky hromadilo. Slniečkari zavetrili závan čerstvého vzduchu a ako potkany sa s potápajúcej lode RTVS utekajú. Je však zreteľné, že na tejto prehnitej lodi tých potkanov je ešte plné podpalubie. Takže vedenie RTVS má čo robiť, aby to podpalubie vyčistilo, dalo loď do poriadku a nasmerovalo ju správnym smerom.

Netrpezliví občania žiadajú, aby vedenie RTVS okamžite urobilo poriadok vo verejnoprávnom médiu platenom z koncesionárskych poplatkov obyvateľstva. Samozrejme, to sa nedá zvládnuť v priebehu pár týždňov alebo mesiacov. Bude to dlhá a ťažká práca: tých slniečkarov je v RTVS skutočne plné podpalubie. Ale vedenie podniku by malo razantnejšie požiadať svojich zamestnancov, aby sa vzdali tých najhorších slniečkarskych praktík a prezentovali objektívnejšie spravodajstvo, viac sa opierali na fakty a logiku, ako na výmysly a obyčajnú nenávisť voči istým ľuďom, politikom, skupinám a celým krajinám. Postačí iba jedna vec – objektivita nado všetko. Fakt, pre začiatok to postačí.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

94 %
(31 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Zabezpečenie auta a nezávislé kúrenie – dve veci, na ktoré by ste sa pred zimou mali zamerať

 

Október je v plnom prúde a väčšina Slovenska už zažila prvé ranné mrazy aj na vlastnej koži. Najmä ...

📅10.10.2019 0 345x 👤PRclanky

Vyberajte pre svojho domáceho miláčika dobré krmivo

 

Keď sa rozhodneme zaobstarať si domáceho miláčika, počítajte so starosťami, ktoré vám pribudnú. Pre...

📅10.10.2019 0 298x 👤PRclanky

Plánujete rozbehnúť vlastný biznis? Poradíme vám, ako postupovať

 

Podnikanie nie je prechádzka ružovou záhradou a viacerí ľudia si to neuvedomujú. Ak chceme rozbehnúť n...

📅09.10.2019 0 300x 👤PRclanky

Vychutnajte si so šálkou kávy aj vstupný bonus za registráciu bez vkladu

 

Áno, presne tak. Je to jedna z najdôležitejších výhod, pre ktorú sa mnohí nadšenci športu a virtuál...

📅29.09.2019 0 406x 👤PRclanky
,